• 2023/2024

• Światowy Dzień Emotikona w świetlicy szkolnej

• 19.09.2023 22:56
        • Emotikony to znaczki graficzne, które wyrażają nasze emocje. Są tworzone za pomocą znaków interpunkcyjnych. Znaczek "żółtej buźki" został użyty po raz pierwszy 19 IX 1982 roku o godzinie 11:44 przez profesora Scotta Fahlmana, amerykańskiego informatyka, określanego twórcą emotikona. Od tamtego czasu emotikony przeszły rewolucję. Bardzo często wstawiane są przy pisaniu wiadomości tekstowych, SMS-ów, w komunikatorach, na portalach społecznościowych. Pomagają internautom wyrażać emocje, skracają czas dyskusji.
        • 19 września 2023 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Emotikona w świetlicy szkolnej. Uczniowie mieli okazję, by porozmawiać o swoich uczuciach, emocjach oraz stworzyć własne emotikony odzwierciedlające ich stany emocjonalne. Przypięli je do bluz, koszulek, plecaków i piórników szkolnych.
          Pomysłowość uczniów została nagrodzona punktami.
          Żółty kolor wprowadził wszystkich w świetny nastrój, a Dzień Emotikona upłynął w atmosferze życzliwości, radości i pozytywnej energii.
          Akcja emotikona zorganizowana została przez nauczycieli świetlicy szkolnej: Marzenę Gąskę, Agnieszkę Petrzelis, Magdalenę Czajkę, Dorotę Kozar i Magdalenę Majer.

tekst Marzena Gąska