• 2023/2024

• Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania w świetlicy SP3

• 02.10.2023 23:24
        • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń, które jest zarówno przyjemne jak i pożyteczne. W tym roku to nietypowe święto przypadło na dzień 29 września, a w jego obchody włączyła się również świetlica SP3.

• Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci, rozwijają wyobraźnię, pamięć poszerzają słownictwo i znajomość gramatyki oraz przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe emocje. Głośne czytanie jest z kolei dobrą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzenia czasu.

Celem przedsięwzięcia jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych, dlatego klasy            1-3 zostały zaproszone do wspólnego głośnego czytania w świetlicy szkolnej. W magiczną podróż do świata bajek i baśni zabrali nas uczniowie klas 3, oraz nauczyciele świetlicy                 p. Marzena Gąska i p. Agnieszka Petrzelis. Ogromną niespodziankę sprawiła uczniom także  p. Dyrektor Maria Mołdoch, która w humorystyczny sposób zaprezentowała tekst Juliana Tuwima pt. Okulary. W repertuarze uczniów znalazły się również fragmenty literatury autorstwa Jana Brzechwy i Hansa Christiana Andersena, które znane im są od najmłodszych lat.

Dzieci mogły opowiedzieć o swoich ulubionych książkach i poznać nowe propozycje, związane z zainteresowaniami.

Podsumowaniem projektu był quiz wiedzy na temat przeczytanych utworów literackich.

Kącik pięknego czytania odbył się w świetlicy szkolnej 29 września, a lektorzy i zwycięzcy quizu zostali nagrodzeni drobnymi gadżetami. Nad przedsięwzięciem czuwali nauczyciele świetlicy szkolnej p. Marzena Gąska i p. Agnieszka Petrzelis.

Tekst

Marzena Gąska