• 2017/2018

• Projekt czytelniczy „Superczytelnik” – kl. 3 i 4

• 22.06.2018 12:16
          • W roku szkolnym 2017/2018  realizowany był w naszej szkole projekt czytelniczy „Superczytelnik”. Projekt skierowany był do uczniów klas 3 i 4. Celem projektu była  promocja czytelnictwa i motywowanie uczniów do czytania książek spoza kanonu lektur szkolnych. Efektem był wzrost zainteresowania uczniów seriami czytelniczymi zaproponowanymi w projekcie oraz zdobycie przez uczestników projektu tytułu Superczytelnika. W klasach 3 projekt ukończyło 14 uczniów: Milena Lewenda, kl. 3a, Helena Kosz, kl. 3a, Julia Antos, kl. 3b, Piotr Karolczak, kl. 3c, Nataniel Bieliński, kl. 3c, Zofia Orzechowska, kl. 3c, Emilia Szuwarska, kl. 3c, Kacper Jankowski, kl. 3d, Natalia Zalewska, kl. 3d, Kacper Stępień, kl. 3e, Gabriela Bednarska, kl. 3f, Paulina Godula, kl. 3f, Zuzanna Mazurek, kl. 3f, Patryk Gałaszkiewicz, kl. 3f. W klasach 3 projekt ukończyło 16 uczniów:  Paweł Kaczmarek, 4a, Agata Żukowska, 4a, Paweł Chwaleba, 4a, Magdalena Muszyńska, 4a, Mateusz Tokarski, 4b, Kinga Lachawiec, 4c, Maciej Hawro, 4c, Rafał Krawczyk, 4c, Kacper Kawałek, 4c, Martyna Niedźwiedź, 4c, Maja Rysak, 4e, Paulina Piłat, 4e, Karol Denkiewicz, 4e, Rafał Czuba, 4e, Amelia Lachowska, 4e, Mikołaj Pietkiewicz, 4e. Projekt realizowała w klasach 3 i 4 pani Renata Bałabuch.

• Projekt czytelniczy „Polecam Ci tę książkę, ponieważ …”

• 22.06.2018 12:11
          • W roku szkolnym 2017/2018 realizowany był projekt czytelniczy „Polecam Ci tę książkę, ponieważ …”. Skierowany był do uczniów klas 3-7. Jego celem było popularyzowanie czytelnictwa, wyrabianie nawyków pożytecznego spędzania czasu wolnego, motywowanie uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej. Efektem realizacji projektu były recenzje uczniów zachęcające do przeczytania książek, prezentowane na tablicy przed biblioteką szkoły podstawowej. Projekt ukończyło 7 uczniów: Zofia Orzechowska, kl. 3c, Gabriela Bednarska, kl. 3f, Victoria Kostrubiec, kl. 4c, Weronika Herc, kl. 5a, Zuzanna Kosz, kl. 5a, Hanna Niećko, kl. 6b, Zuzanna Sioma, kl. 7d.  Projekt prowadzony był przez panią Renatę Bałabuch.

• SUPERCZYTELNIK 2018

• 21.06.2018 17:00
          • Czy są wśród nas „superbohaterowie”? Oczywiście, że tak przynajmniej, jeżeli chodzi o czytanie! Już po raz trzeci biblioteka szkolna zaproponowała swoim czytelnikom z klas 5-7 podjęcie wyzwania czytelniczego: czytanie i opowiadanie treści jednej książki co miesiąc. W tym roku uczniowie mieli dużą swobodę wyboru książek, mogli sami wybrać dowolną książkę przygodową, obyczajową, fantastyczną, komiks, popularnonaukową,  dowolną pozycję Andrzeja Maleszki i Agnieszki Stelmaszyk oraz z serii: „Wojny dorosłych historie dzieci”. Do projektu zgłosiło się 26 uczniów, tytuł SUPERCZYTELNIKA 2018 zdobyło 13 czytelników:
            Zuzanna Kosz 5a
            Weronika Herc 5a
            Maksymilian Bartkowski 5b
            Julia Pliżga 5b
            Eryk Kowalski 5c
            Zofia Radlińska 5c
            Filip Pietkiewicz 6a
            Paulina Chwedeczko 6b
            Hanna Niećko 6b
            Maksymilian Bieliński 6c
            Łukasz Szozda 6c
            Jakub Denkiewicz 7b
            Zuzanna Sioma 7d
            GRATULUJEMY! Zdjęcia i tekst : Jolanta Gontarz-Doszla

• Wycieczka do lasu - spotkania z przyrodą dla klas 4

• 14.06.2018 08:33
          • W maju uczniowie klas 4 spotykali  się  z panią Małgorzatą Grabek, pracownikiem Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodka Zamiejscowego w Zamościu, w celu poszerzenia wiedzy przyrodniczej. Zapoznawali się z prezentacją multimedialną, szeroko omawianą  przez panią Małgorzatę, która zwracała szczególną uwagę na warstwową budowę lasu i związany z nią ekosystem. Sprawdzeniem zdobytej wiedzy był test online przeprowadzany na stronie:

www.quizizz.com/join/

Uczniowie starali się szybko i poprawnie (było tylko 30 sekund) odpowiedzieć na pytania a poszczególnym odpowiedziom kibicowała cała klasa, emocje były ogromne! W spotkaniach wzięły udział klasy 4a, 4b, 4c, 4d, 4e pod opieką nauczycieli przyrody pani Iwony Derewiaki i pani Małgorzaty Sołowiej. Spotkania odbywały się w auli szkolnej a do dyspozycji był  monitor interaktywny. Na zakończenie pani Małgorzata Grabek wręczała aktywnym uczniom drobne pamiątki dotyczące ochrony przyrody. Spotkania organizowała pani Jolanta Gontarz-Doszla.

• II Ogólnopolska Akcja Czytania Książek Małgorzaty Musierowicz

• 30.04.2018 17:21
          • Dnia 27 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Zamościu odbyła się II edycja Ogólnopolskiej Akcji Czytania Książek Małgorzaty Musierowicz. Jej celem była promocja czytania oraz promocja książek Małgorzaty Musierowicz. W akcji wzięły uczennice z klasy 5a i 6b. Uczestniczki spotkania obejrzały prezentację o pisarce, wysłuchały ciekawostek o serii „Jeżycjada” oraz fragmentów książki „Kłamczucha”, wykonały plakaty do czterech książek pisarki oraz drzewo genealogiczne rodziny Borejko. Renata Bałabuch