• 2017/2018

• KONKURS BEZPIECZNY INTERNET

• 07.03.2018 16:49
          • Internetowy konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 4-7 szkoły podstawowej.
            Konkurs sprawdzał znajomość zasad bezpiecznego poruszania się w Internecie.
            Uczniowie mogli korzystać z komputera, tabletu lub telefonu z dostępem do Internetu i wypełniać go w domu, w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych. W konkursie trzeba było zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa w Internecie, umieszczonymi na tablicy biblioteki, następnie wejść na stronę:
            www.quizizz.com/join/

wpisać kod gry, swoje dane: imię, pierwszą literę nazwiska, klasę i zagrać. Quiz był dostępny od 21.01.2018  do 28.02.2018. Prawidłowe odpowiedzi zostały nagrodzone punktami z zachowania. Konkurs zorganizowała pani Jolanta Gontarz-Doszla .W konkursie wzięło udział 43 uczniów, nagrodzeni zostali:

• „JAKI TO TYTUŁ?”

• 01.03.2018 17:42
          • Internetowy konkurs czytelniczy przeznaczony dla uczniów klas 4-7 szkoły podstawowej. Konkurs dotyczył serii „Dzienniczek Cwaniaczka”, należało podać prawidłowe-oryginalne  tytuły   książek  z tej serii, w języku angielskim. Można było korzystać z komputera, tabletu lub telefonu z dostępem do Internetui wypełniać go w domu, w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych. W bibliotece przygotowany był zestaw konkursowy, gdzie można było znaleźć oryginalne tytuły książek, można było również szukać w Internecie np. na stronie: www.wimpykid.com. Następnie wejść na stronę: www.quizizz.com/join/ wpisać kod:    572094    i wypełnić quiz do 19  grudnia 2017. Prawidłowe odpowiedzi nagrodziliśmy punktami z zachowania. Konkurs przygotowała i przeprowadziła pani Jolanta Gontarz-Doszla.

NAGRODZENI:

Hanna Niećko                        klasa 6b
            Krystian Kunicki                    klasa 4d
            Wiktoria Waszyńska            klasa 4c
            Hanna  Zerebiec                    klasa 4c

Wyróżnienie:

Michał Cielniak                       klasa 5c
            Dominika Radecka                klasa 5a

• Wycieczka do Biblioteki Pedagogicznej

• 20.12.2017 16:28
          • 12 grudnia 2017  klasa 2a brała udział w zajęciach w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu. Temat zajęć: „Jak powstaje książka”. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną przygotowaną przez panie Anettę Sienkiewicz i Alicję Piskorską. Dzięki niej dowiedzieli się jak zbudowana jest książka, poznali proces jej powstawania oraz zawody z nią związane. W związku ze zbliżającymi się świętami uczniowie wykonywali  ozdoby świąteczne z papieru. Wycieczkę zorganizowały panie Renata Ciebień, Jolanta Gontarz-Doszla. Zdjęcia udostępnione przez pana Marcina Czubarę, pracownika Biblioteki Pedagogicznej.
          • „Quiz – Boże Narodzenie”

• 20.12.2017 16:18
          • W dniach 1 - 18 grudnia 2017 roku w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 3 im. Elizy Orzeszkowej w Zamościu przeprowadzony został „Quiz – Boże Narodzenie”, który był przeznaczony dla uczniów klas 3-6. Zadaniem uczestników quizu było odpowiedzieć na pięć pytań dotyczących świąt Bożego Narodzenia. W quizie wzięło udział 89 uczniów, w tym 77 udzieliło poprawnych odpowiedzi. Renata Bałabuch

• Konkurs plastyczny „Mój Anioł”

• 20.12.2017 16:14
          • W dniach 1 – 18 grudnia 2017 roku w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 3 im. Elizy Orzeszkowej w Zamościu odbył się konkurs plastyczny „Mój Anioł”, który był  przeznaczony dla uczniów klas 3-6. Celem konkursu było rozwijanie kreatywności, wyobraźni i uzdolnień plastycznych dzieci. Zadaniem uczestników konkursu było wykonać figurkę anioła, techniką dowolną. W konkursie wzięło udział 11 uczniów.