• 2017/2018

• SPOTKANIA Z PRZYRODĄ

• 04.12.2017 17:51
          • W listopadzie klasy 1 i 2 wzięły udział w spotkaniach z panią Małgorzatą Grabek, pracownikiem Lubelskich Parków Krajobrazowych.  Tematem zajęć było: „Przygotowanie zwierząt do zimy”. Celem spotkań było poszerzenie wiedzy na temat  jak różne zwierzęta przygotowują się na przyjście zimy, uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną. Podsumowaniem zajęć a jednocześnie sprawdzeniem zdobytej wiedzy był krótki quiz z nagrodami. Pani Małgorzata zwróciła szczególną uwagę na te gatunki zwierząt, które żyją na Roztoczu. W spotkaniach wzięły udział klasy drugie i pierwsze wraz ze swoimi wychowawcami:  klasa 2 a z panią Renatą Ciebień, klasa 2b z panią Iloną Żur, klasa 1a panią Ewą Martyniuk, klasa 1b z panią Anną Sawką, klasa 1c z panią Lidią Palikot, klasa 1d z panią Elżbietą Karol. Organizacją spotkań zajęła się pani Jolanta Gontarz- Doszla.

• MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

• 30.11.2017 19:54
          • W październiku i listopadzie biblioteka szkolna świętowała Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Zaprosiliśmy Was do udziału w rocznych projektach: SUPERCZYTELNIK, POLECAM CI TĘ KSIĄŻKĘ PONIEWAŻ... Bajkowym pokazie mody, konkursach: Mistrz kaligrafii, Mistrz pięknego czytania, Konkurs dla spostrzegawczych. Mieliście również możliwość napisać do nas na tablicy Wasze uwagi, życzenia i propozycje. Teraz odpowiadamy na Wasze pytania, życzenia, itp.:
            WASZE PROPOZYCJE:
            - propozycję powiększenia biblioteki popieramy, zgłosimy do pani Dyrektor,
            - książki w bibliotece są nie tylko grube ale i cienkie, trzeba poszukać lub zapytać,
            - więcej książek wypożyczamy na ferie ale można negocjować,
            - co miesiąc konkurs?  - szukajcie ogłoszeń!
            - na to jakie omawiacie lektury nie mamy wpływu,
            - na nowe komputery musimy jeszcze poczekać,
            - propozycja tabletów w szkole też jest interesująca ale nie zależy od nas,
            - konkurs „mieszanie przedmiotów” do realizacji – szukajcie ogłoszeń!
            - propozycja konkursu „Mały pisarz” do realizacji również – szukajcie ogłoszeń!
            - postaramy się żeby w bibliotece było ciszej ale musicie nam pomóc,
            - żeby książki nie były ponure trzeba czytać wesołe a takie mamy i zapraszamy,
            - czytelnia na przerwie jest oczywiście dostępna dla  WAS zapraszamy,
            - Klub książki ? ... hm... prosimy o więcej szczegółów, jak to sobie wyobrażacie?

• MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA

• 20.11.2017 08:20
          • 15 listopada odbył się konkurs czytelniczy dla klas 2-7, uczniowie czytali przed komisją i publicznością wybrane przez siebie  fragmenty ulubionych książek. Uczestnicy przygotowali również przebrania lub rekwizyty z nimi związane. Zobaczyliśmy więc między innymi: Królową Śniegu, Anię z Zielonego Wzgórza, Pippi, Maję, Pirata, Koty i wielu innych bohaterów z przedstawianych książek. Dodatkowym zadaniem dla wszystkich było poprawne przeczytanie wylosowanego łamańca językowego, co okazało się nie lada wyzwaniem! Konkurs otworzyła pani dyrektor Edyta Wasil życząc uczestnikom powodzenia, prezentacje uczniów oceniała komisja: pani Anna Czugała oraz pani Jolanta Gontarz-Doszla, która była również organizatorem konkursu. Zwycięzcami konkursu zostali:
            W  POZIOMIE  KLAS  2-3
            I     miejsce  Zofia Łyś klasa 3b
            II    miejsce Amelia Binda klasa 2b
            III  miejsce  Aleksandra Jachorek  klasa 3b
            III  miejsce  Ewa Tor klasa 2b

W  POZIOMIE  KLAS  4-7
            I     miejsce  Amelia Nizioł klasa 6b
            II    miejsce Weronika Herc klasa 5a
            III  miejsce  Julia Gzik  klasa 6b
            III  miejsce  Victoria Kostrubiec klasa 4c

GRATULUJEMY!

• Konkurs „Mistrz Kaligrafii” z dnia 09.10.2017 r.

• 11.10.2017 16:24
          • Dnia 09.10.2017 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Elizy Orzeszkowej odbył się konkurs „Mistrz Kaligrafii”, który był  przeznaczony dla uczniów klas 3 i 4. Celem konkursu było wybranie uczniów z najładniejszym charakterem pisma. Organizatorem i prowadzącą konkurs była pani Renata Bałabuch, nauczyciel bibliotekarz. Uczniów powitała pani dyrektor Maria Mołdoch.