Konkurs Piosenki Anglojęzycznej
14 czerwca w klasie 1 d i 2 d został zorganizowany Konkurs Piosenki Anglojęzycznej.
Chętne zespoły mogły zaprezentować wybrane piosenki poznane w ciągu roku szkolnego na języku angielskim. Pani Reneta Ciebień i Joanna Szewczyk jako jury oceniały wykonanie piosenek by wybrać najlepszych. Wszystkie dzieci dostały dyplomy i ciekawe nagrody J
Tekst: Jolanta Michalczuk
W Kolorowym Ranczo
21 czerwca 2013 r. klasa 1 d i 2 b były na wycieczce w GOSPODARSTWIE AGRO – EDUKACYJNYM „KOLOROWE RANCZO”.
Braliśmy udział w programie „Mleczne przygody”, który obejmował wiadomości na temat: jak wygląda, pachnie i smakuje świeże mleko, skąd się bierze śmietana, jak się robi masło, twaróg oraz bułkę drożdżową. Wszystkie te mleczne smakołyki wykonywaliśmy sami. Poza tym była: bitwa mączna, przeciąganie liny i inne atrakcje. Było kolorowo i wspaniale.
Tekst: D. Nowak
Narysowali „Lokomotywę” Tuwima
Wspólne rysowanie najdłuższego składu wagonów popularnej Lokomotywy J. Tuwima na osiedlowej alejce przez uczniów klas 1 – 3 odbyło się 12.06.
W ten sposób najmłodsi uczniowie uczcili Rok Tuwima. „Lokomotywa” to jeden z najbardziej lubianych przez dzieci wierszy. Postał on w 1936 roku i mimo upływu wielu lat jest on nadal nowoczesny i na czasie. Warto też podkreślić, iż jest to wiersz nie tylko dla młodych czytelników. Po raz pierwszy wydany on został w piśmie dla dorosłych – Wiadomościach Literackich.
Tekst: M. Margol
Dzień dla Rodziny w klasie 1 b
20 czerwca przy bardzo upalnej pogodzie i w gorącej atmosferze odbył się w klasie 1 b DZIEŃ DLA RODZINY.
Dzieci zaprezentowały rodzicom i dziadkom piosenki i wiersze jakich uczyły się przez cały rok. Występ pierwszaków bardzo podobał się zaproszonym gościom. Świadczyły o tym głośne oklaski i pochwały.
tekst: Jolanta Siuta
2 a i 3 c w Poleskim Parku Narodowym
11 czerwca 2013 r. klasa 2 a i 3 c odbyły całodniową wycieczkę do Poleskiego Parku Narodowego i Chełma.
Uczniowie poznali walory przyrodnicze Polesia i formy ochrony przyrody. Przeszli ścieżką przyrodniczą „Dąb Dominik” do jeziora Moszne i bagien. Zwiedzili Ośrodek Dydaktyczno - Muzealny w Załuczu Starym. Niezapomniane wrażenia sprawiło spotkanie z opiekunem kredowego labiryntu - duchem Bieluchem w Chełmskich Podziemiach Kredowych. Były też wesołe zabawy przy ognisku i pieczenie kiełbasek. Opiekunami grupy byli: p. Maria Bojanowska, p. Ewa Martyniuk, p. Robert Martyniuk.
Tekst: E. Martyniuk
Zbiórka puszek i makulatury w roku szkolnym 2012/2013 w klasach I - III
Już po raz szósty włączyliśmy się do akcji Klubu Gaja „Zbieraj makulaturę – ratuj konie”.
PRZECZYTAJ DOKŁADNĄ INFORMACJĘ!
RODZINNIE W 1C
12 czerwca 2013 r. klasa 1 c obchodziła Święto Rodziny. Do naszej sali przybyli bliscy – mamusie, tatusiowie, rodzeństwo.
Zrobiło się gwarno i wesoło, bo pierwszaki pod opieką wychowawczyni Edyty Wasil przygotowały występ i poczęstunek dla tych, których kochają najbardziej. W oku mam zakręciły się łzy wzruszenia, a tatusiowie byli dumni ze swoich pociech. „Jak oni urośli przez ten rok!” – nie mogli się nadziwić rodzice.
Tekst: Edyta Wasil
Naszym Kochanym Mamusiom
Uczniowie klasy 1 a zapraszają do obejrzenia fotorelacji z uroczystości Dnia Matki.
Mali fotografowie ze świetlicy
W miesiącu maju uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej fotografowali osiedle Elizy Orzeszkowej w celu odkrywania jego najpiękniejszych zakątków.
W obiektywie aparatów uczniowskich znalazły się obiekty, przyroda oraz mieszkańcy osiedla. Czy udało nam się to zadanie? Oceńcie sami!
Tekst: E. Ciszewska
Klasa 1 c w Straży Pożarnej
5 czerwca 2013 r. klasa 1 c z wychowawczynią Edytą Wasil odwiedziła siedzibę Straży Pożarnej w Zamościu.
Przyjęliśmy zaproszenie taty Łukasza – pana Szozdy, który w niezwykle interesujący sposób opowiedział nam o pracy strażaków. Mieliśmy okazję wsiąść do wozu strażackiego, a nawet posługiwać się wężem strażackim. Widzieliśmy też ćwiczebny alarm strażacki. Podczas spotkania przekonaliśmy się jak niebezpieczna i ważna jest służba strażaków. Wycieczka była dla nas wspaniałą przygodą i pouczającą lekcją.
Ojczyzna – zwykłe słowo, a tyle znaczy
„Ojczyzna – zwykłe słowo, A tyle znaczy…
Ojczyzna – piękne słowo, Jak je tłumaczyć?”
R. Pisarski
W dniu 10 maja 2013 r. klasy 2 a i 2 b wraz z wychowawcami: Ewą Martyniuk i Anną Sawką przygotowały apel patriotyczny „POLSKIE SYMBOLE NARODOWE”.
Uczniowie przywitali przybyłych gości polonezem „Piękna nasza Polska cała” oraz pląsem „Nasza Wisła”. Dzieci z klas 1-3 dowiedziały się, że symbole narodowe to znaki naszego państwa, każdego z nas. Towarzyszyły one naszym przodkom w trudnej drodze do niepodległości. Za nie i w ich imię Polacy często oddawali to, co najważniejsze dla każdego człowieka - własne życie. Dlatego należy o nich pamiętać!
Kto nie zna słów:
„Jeszcze Polska nie zginęła…”
Już od najmłodszych swych lat
Powtarzała je babcia, nasz wujek i dziad.
Zna je mama i pani w szkole.
W polskiej historii doniosłą odegrały rolę.
Tekst: E. Martyniuk
Klasa 1 d w krainie zabaw
3.06.13 r. klasa 1 d z okazji Dnia Dziecka wybrała się do krainy zabaw „Jaś i Małgosia”. Wszyscy bawili się wspaniale.
Dzień Matki w klasie 1d
27.05.2013 r. klasa 1 d z okazji Dnia Matki przygotowała inscenizację „Kwiaty dla Mamy”.
Po przedstawieniu odśpiewaliśmy „STO LAT” i wręczyliśmy Mamusiom upominki, własnoręcznie pomalowane tulipanki. Na koniec zaprosiliśmy Mamusie do wspólnej zabawy. Było zabawnie i wesoło.
Tekst: D. Nowak
Zaproszenie do wspólnej zabawy
Zaproszenie do wspólnej zabawy
Prezent dla naszej Planety
W dniach 22. 04. – 26. 04. w klasach 1 – 3 obchodziliśmy w szkole Dni Ziemi; w bieżącym roku ich celem było podkreślenie niezwykle ważnej roli, jaką woda odgrywa w codziennym życiu każdego mieszkańca Ziemi. Wody pitnej brakuje setkom milionów ludzi na całym świecie - to dobry moment, by przypomnieć, że wodę trzeba szanować.
Tekst: M. Margol
Prezent dla naszej Planety
W dniach 22. 04. – 26. 04. w klasach 1 – 3 obchodziliśmy w szkole Dni Ziemi;
w bieżącym roku ich celem było podkreślenie niezwykle ważnej roli, jaką woda odgrywa w codziennym życiu każdego mieszkańca Ziemi. Wody pitnej brakuje setkom milionów ludzi na całym świecie - to dobry moment, by przypomnieć, że wodę trzeba szanować.
Tekst: M. Margol
Młodzi przyrodnicy z klasy 1a
24 kwietnia uczniowie klasy 1 a szukali wiosny w parku.
Dzieci z uwagą obserwowały zmiany w świecie roślin, zwierząt oraz w pogodzie. Udało im się wykonać piękne ilustracje oraz zdjęcia. Zapraszamy do obejrzenia galerii.
Tekst: M. Mołdoch
Koncert
24 kwietnia uczniowie klas 1-3 wzięli udział w koncercie edukacyjnym w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego.
Uczniowie klas 1 i 2 uczestniczyli w koncercie pt. „Królewna Nutka poszukuje najpiękniejszego tańca”; mieli możliwość poznania polskich tańców narodowych, poznali ich podstawowe kroki i figury na podstawie znanych dziecięcych piosenek. Uczniowie klas 3 uczestniczyli w koncercie pt. „Przygoda z Chopinem”; dzieci towarzyszyły królewnie Nutce w poznawaniu muzyki Frycka oraz anegdot z jego życia. To była wspaniała i niezapomniana lekcja muzyki.
Tekst: M. Mołdoch
Tydzień Ziemi w naszej szkole
Dzień Otwarty Szkoły pod hasłem „Zdobywamy paszport do pierwszej klasy”
6 marca 2013 r. po raz kolejny odbył się Dzień Otwarty Szkoły dla przyszłych pierwszoklasistów i ich rodziców.
Miał on na celu prezentację bogatej i różnorodnej oferty naszej szkoły. Goście wysłuchali wystąpienia p. dyr. Teresy Sołowiej, poznali przyszłych wychowawców klas pierwszych oraz obejrzeli prezentację multimedialną przedstawiającą pracę i osiągnięcia Szkoły Podstawowej nr 3 w Zamościu. Na zakończenie pierwszej części spotkania wystąpił zespół wokalno - taneczny „Wiolinki”, który prowadzi p. Anna Sawka. Następnie wszystkie dzieci wzięły udział w zabawie pt. „Zdobywamy paszport do pierwszej klasy”. Zadaniem przyszłych pierwszoklasistów było zdobycie sprawności:
- „ Uważny słuchacz”
- „Mały informatyk”
- „Artysta”
-„Mądra głowa”
-„Sportowiec”
-„Grzeczniak”
Radości i uśmiechu oraz świetnej zabawy było wiele. Wszystkie dzieci rewelacyjnie poradziły sobie z wykonaniem poleceń, a jednocześnie poznały bliżej szkołę. Na zakończenie otrzymały „Paszporty do pierwszej klasy”.
Tekst: J. Jastrzębska - Droździel
Mistrzostwa w Grach Matematycznych i Logicznych – Loginus V
22 marca 2013 r. odbyły się Mistrzostwa w Grach Matematycznych i Logicznych – Loginus V. Organizatorem Mistrzostw jest Szkoła Podstawowa Nr 6 w Zamościu wraz z Uczniowskim Klubem Sportowym „LIDER”. Głównym celem Konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia logicznego wśród uczniów. Do konkursu przystąpiło 17 uczniów z klas trzecich. Do finału zakwalifikowała się uczennica klasy 3b – Paulina Stępień /opiekun – Joanna Jastrzębska – Droździel/. Gratulujemy i życzymy sukcesów w finale.
Tekst: J. Jastrzębska - Droździel
Teatrzyk „Mrówka z 1 c” przedstawia!
11 kwietnia 2013 r. klasa 1c zamieniła drewniane łyżki w niezwykłe kukiełki.
Wyczarowaliśmy króla i królową, Czerwonego Kapturka, rycerzy, lwa, Roszpunkę, Jasia i Małgosię i wiele innych postaci. Poczuliśmy się jak w prawdziwej pracowni lalkarskiej. A potem zaczęło się przedstawienie…
Konkurs matematyczny MiMaK dla uczniów klas 3
10.04.2013 r. odbył się II etap Konkursu matematycznego dla uczniów klas 3 MiMaK zorganizowany przez LSCDN Oddział w Zamościu. Do eliminacji przystąpiło 17 uczniów.
Uczniowie zakwalifikowani do III etapu konkursu:
Klasa 3a – Nowosad Jakub – wych p. Beata Zdybel
Klasa 3b – Strenciwilk Katarzyna, Stępień Paulina, Petryna Natalia - wych. p. Joanna Jastrzębska -Droździel
Klasa 3c – Skóra Kamil, Drozdowski Franciszek, Mazurek Łukasz - wych. p. Maria Bojanowska -
Etap III odbędzie się w maju. Życzymy dalszych sukcesów.
opracowała: Danuta Nowak
„Liczbowe zmagania Kubusia Puchatka”- konkurs matematyczny klas 2
5 kwietnia 2013 r. odbyły się eliminacje szkolne konkursu „Liczbowe zmagania Kubusia Puchatka” z udziałem uczniów klas drugich . Do konkursu przystąpiło 17 uczniów. Komisja w składzie p. Renata Ciebień i p. Lidia Palikot po sprawdzeniu prac wybrała trzy najlepsze uczennice, które będą reprezentować naszą szkołę w konkursie międzyszkolnym, który odbędzie się 24 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 7.
Do III Etapu Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „Liczbowe zmagania Kubusia Puchatka” przechodzą następujący uczniowie: Aleksandra Harasim kl. 2c, Natalia Podolak kl. 2b, Natalia Bednarczuk kl. 2a.Uczniowie wyróżnieni: Zuzanna Sioma kl.2 d, Michał Karolczak kl. 2 c, Piotr Półtorak kl.2 c
Tekst L. Palikot
Koty bez tajemnic
Na zaproszenie uczniów z Koła Ekologicznego Ekoludek gościem w świetlicy była pani Lila Gąsiorowska Duda i jej koty – kocur Macho i kotka rasy egzotycznej – Misia.
W czasie spotkania dzieci miały okazję zdobyć nowe informacje na temat zwierząt - poznały różnice w charakterze obu kotów, dowiedziały się też o sposobie komunikacji czworonogów z otoczeniem poprzez „mowę ciała” i wysłuchały przejmującej historii Macho – kocura z charakterem. Spotkania takie to wspaniały sposób nawiązywaniu kontaktów z dziećmi poprzez wspólną płaszczyznę jaką jest świat zwierząt; pomagają one dzieciom wyrażać własne emocje, a także odbierać emocje innych. W spotkaniu uczestniczyła klasa 1a z wychowawcą. Spotkanie które odbyło się 26 lutego zorganizowała p. Marta Margol
Kolejna edycja konkursu plastycznego "Zielono mi"
„Nasi bracia mniejsi”
01.02.2013 w Książnicy Zamojskiej o godzinie 11.00 odbyło się spotkanie dla klas drugich naszej szkoły na temat:
$ edukacja ekologiczna i ochrona zwierzyny drobnej w obwodach łowieckich wojskowego koła łowieckiego nr 121 „Świt” w Zamościu, omówiona przez łowczego - pana Wojciecha Adamczyka.
$ pokaz umiejętności psa, opowieści o rasach psów, obowiązkach właścicieli, prawidłowej opiece itp. przedstawione przez kynologa pana Janusza Moczarskiego.
Uczniowie klasy 2a pod opieką pani Ewy Martyniuk i klasy 2b pod opieką pani Anny Sawki, obejrzeli ciekawą prezentację na temat ochrony zwierząt, wysłuchali porad na temat wychowania, tresowania psów, zachowania się w przypadku spotkania psa agresywnego. Obejrzeli pokaz tresury „Butchiego”. Spotkanie zorganizowały panie: Bogusława Kasprzak z Książnicy Zamojskiej i Jolanta Gontarz-Doszla z biblioteki szkolnej SP 3.
Opracowała: Jolanta Gontarz-Doszla
Dzień dla Rodziny w klasie 1 d
07.02.2013 R. W KLASIE 1 D ODBYŁ SIĘ DZIEŃ DLA RODZINY, NA KTÓRYM DZIECI PRZEDSTAWIŁY INSCENIZACJĘ PT. „ZIMA, ZIMA…”.
W INSCENIZACJI WYSTĄPILI: NAUCZYCIELKA, MRÓZ, PANI ZIMA, ŚNIEŻYNKI, DZIECI ORAZ PTASZKI. PRZEDSTAWIENIE MÓWIŁO O TYM, ŻE DZIECI WYBIERAJĄ SIĘ NA SANKI, ŁYŻWY, NARTY, ALE NIE ZAPOMINAJĄ O DOKARMIANIU PTAKÓW ZIMĄ ORAZ O BEZPIECZEŃSTWIE PODCZAS ZIMOWYCH ZABAW. NIE ZABRAKŁO TEŻ TŁUSTYCH PĄCZKÓW DLA KAŻDEGO. BYŁO WESOŁO I SMACZNIE.
Tekst: D. Nowak
Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Dzięcioł” dla klas III
W VIII Edycji Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „Dzięcioł” dla klas III dnia 7.02.2013 r. w Szkole Podstawowej Nr 8 w Zamościu naszą szkołę reprezentowali uczniowie:
- Jakub Nowosad kl. 3a wychowawca - Beata Zdybel
- Natalia Petryna kl. 3b wychowawca – Joanna Jastrzębska – Droździel
- Kamil Skóra kl. 3c wychowawca - Maria Bojanowska
Celem konkursu było:
- Pobudzenie rozwoju umysłowego, wyobraźni i matematycznych zainteresowań uczniów,
- Rozwijanie zdolności poznawczych i samodzielnego logicznego myślenia,
- Doskonalenie umiejętności posługiwania się metodami matematycznymi w życiu.
Szczególnie cenne dla ucznia są takie umiejętności, jak logiczne myślenie, analiza i synteza faktów oraz czytanie ze zrozumieniem np. tekstów z danymi liczbowymi.
Opracowanie: Beata Zdybel
Choinka w klasie 1d
Choinka 2013 w klasie 1d. Oprócz poczęstunku i wspaniałej zabawy tanecznej urządziliśmy konkurs na "Najciekawsze przebranie", w którym wszyscy uczestnicy zostali wyróżnieni i nagrodzeni. Było bardzo wesoło.
Tekst: Danuta Nowak
Zabawa choinkowa uczniów klas 1-3
Zbiórka puszek i makulatury
Międzyszkolny Konkurs Poetycki „Cudowne Boże Narodzenie”
18.01.2013 r. uczniowie klas 3 wraz z wychowawcami i rodzicami byli na wieczorku poetyckim w Szkole Podstawowej nr 9 w Zamościu, będącym podsumowaniem Międzyszkolnego Konkursu Poetyckiego „Cudowne Boże Narodzenie”.
Na uroczystości zostały rozdane nagrody oraz wyróżnienia. Uczniowie czytali swoje wiersze. Wizyta dostarczyła nam niezapomnianych wrażeń, zachęciła innych uczniów do brania udziału w konkursach. Oto lista nagrodzonych i wyróżnionych uczniów klas 3 naszej szkoły:
Klasa 3a - wychowawca Beata Zdybel
Nagroda główna- Michał Mękal
Wyróżnienia- Mateusz Gawryś, Aleksandra TeteryczKlasa 3b -wychowawca Joanna Jastrzębska- Droździel
Nagroda główna- Wojciech Żukowski
Wyróżnienia - Michał Babiuch, Konrad Glinka, Karolina Iwaniak, Alicja Jakubczak
Klasa 3c - wychowawca Maria Bojanowska
Nagroda główna- Franciszek Drozdowski
Wyróżnienie - Julia DziuraOpracowała: Beata Zdybel
Żadne z wnucząt o tym nie zapomni - Dzień Babci i Dziadka w świetlicy szkolnej
14.01.2013 r w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość zorganizowana z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka.
Pani Teresa Sołowiej Dyrektor Zespołu Szkół nr 3 powitała gości i zwracając się do wszystkich obecnych podkreśliła, że właśnie Babcie i Dziadkowie zajmują bardzo ważną i szczególną rolę w naszym życiu. Może nie wiemy tego jeszcze wtedy, gdy jesteśmy dziećmi, ale uświadamiamy to sobie dopiero gdy jesteśmy już dorośli, wspominamy minione lata, odwiedzamy dziadków i jesteśmy im wdzięczni za wiele miłych wspomnień. Dzieci uświetniły tę uroczystość pięknymi życzeniami, piosenkami i przygotowaną inscenizacją „Bajkowy ambaras”. W prezencie „dziadkowie” otrzymali słodkie upominki – upieczone pod opieką nauczycieli pierniczki. Szanowni goście za trud dzieci, a swoich najdroższych wnucząt nagrodzili gromkimi brawami, wzruszeniem i łezką w oku. Uroczystość przygotowały panie: E. Karol, E. Ciszewska, M. Margol, A. Stabińska
Tekst i foto: Anna Stabińska
Dzieci ze świetlicy przygotowują się do Dnia Babci i Dziadka
W świetlicy szkolnej pachnie imbirem, cynamonem, kardamonem, miodem - pachnie pierniczkami!
A to wszystko za sprawą przygotowań do Dnia Babci i Dziadka. Wspólne wałkowanie ciasta, wycinanie, pieczenie i ozdabianie świątecznych pierniczków przy dźwiękach kolęd to mile spędzony czas, a powstałe pyszności z pewnością staną się wyjątkowym prezentem dla bliskich.
Tekst: M. Margol
Twórcze zabawy w sztukę
W dniu 11. 10. 2012 r. klasa 2 a uczestniczyła w warsztatach plastycznych w BWA-Galerii Zamojskiej.
Uczniowie wykonali jesienne pejzaże z nasion i suchych płatków kwiatów. Dzieci zwiedziły wystawę pokonkursową „Moje Miasto Dziedzictwem Kultury”. Podziwiały również własne prace wyeksponowane na wystawie.
Tekst: E. Martyniuk
Przed świętami w klasie 1a
Uczniowie klasy 1 a dobrze przygotowali się do świąt Bożego Narodzenia.
Poznali tradycje związane z tymi świętami. Odwiedzili zakład cukierniczy, gdzie piekli i ozdabiali świąteczne pierniczki. Podczas klasowej wigilii odbył się konkurs kolęd.
Tekst: M. Mołdoch
Klasa 2 c w muzeum
Dnia 12.12.2012r klasa 2c z wychowawczynią L.Palikot była na zajęciach z muzeum. Na początku dzieci obejrzały film pt. "Twierdza Zamojska ", a następnie oglądały slajdy na temat Świąt Bożego Narodzenia. Po obejrzeniu slajdów odbyły się warsztaty, na których dzieci wykonywały świąteczne kartki. Wszystkie prace były bardzo ładne. Zajęcia bardzo podobały się dzieciom.
Tekst L.Palikot
„Bajkowy ambaras” w świetlicy szkolnej
10.12.2012r. w świetlicy szkolnej odbyło się coroczne spotkanie wigilijne. Zaproszeni zostali rodzice uczniów klas 1-3 uczęszczających do świetlicy oraz dyrekcja szkoły. W tym roku uczniowie zaprezentowali inscenizację pt. „Bajkowy ambaras”.
Wieczór był również okazją do złożenia świątecznych życzeń oraz wspólnego kolędowania. 11.12.2012r. ins.cenizację obejrzeli uczniowie klas 1-3 oraz ich wychowawcy. Spotkania przygotowały panie: M.Margol, E.Ciszewska, A.Stabińska, E.Karol
Mikołaj w klasach 1-3
6 grudnia uczniów odwiedził Mikołaj. Wszyscy dostali upominki, bo wszyscy byli bardzo grzeczni.
Mikołajki w klasie 2a - w dniu 6 grudnia klasę 2a odwiedził Święty Mikołaj. Dzieci przywitały gościa wesołymi piosenkami i wszystkie otrzymały miłe upominki.
Zabawa w teatr
30 listopada sala w której uczy się klasa 1 a zamieniła się w teatr. Uczniowie przedstawiali scenki z wykorzystaniem własnoręcznie wykonanych kukiełek. Te niecodzienne zajęcia sprawiły dzieciom wielką radość i były okazją do rozwijania ich wyobraźni.
Tekst: M. Mołdoch
Konkurs "Znam historię szkoły" klasy 3
27 listopada odbył się konkurs ZNAM HISTORIĘ SZKOŁY. Wzięły w nim udział czteroosobowe drużyny ze wszystkich klas 3.
Uczniowie pisali test, rozwiązywali krzyżówkę, uzupełniali tekst hymnu szkoły oraz układali puzzle z portretem Elizy Orzeszkowej i hasło- motto. Na koniec wykazywali się wiedzą na temat szkoły odpowiadając ustnie na pytania. Po zaciętej i wyrównanej rywalizacji zwyciężyła drużyna z KLASY 3C. II miejsce wywalczyła KLASA 3A III miejsce uczniowie z KLASY IIIB. Konkurs przygotowały i przeprowadziły: Jolanta Siuta, Edyta Wasil i Danuta Nowak. Rywalizacji przyglądała się pani dyrektor Alina Dziki.
tekst: Jolanta Siuta
Pierwszaki też uczą się historii!
Listopad to dobry czas, by poznawać historię Polski. Szczególną okazję stwarza Święto Niepodległości. Klasy 1a z p. M. Mołdoch i klasa 1c z p. E. Wasil wzięły udział w spotkaniu z przedstawicielami Szwadronu Kawalerii Ochotniczej w barwach 9 Pułku Ułanów Małopolskich.
Panowie Jacek Pysiewcz i Jarosław Nurzyński barwnie opowiedzieli o tradycjach ułańskich w Polsce i ich roli w walce o wolność. Zaprezentowali wspaniałe stroje i rekwizyty – szable, ostrogi i lance. To była ciekawa lekcja „żywej historii”. Spotkanie zorganizowała wych. kl. 1c E. Wasil.
Tekst: E. Wasil
Klasa 3c na wycieczce
6.10. 2012 klasa 3c uczestniczyła w wycieczce integracyjnej. Wspólnie z rodzicami uczniowie brali udział w grach, zabawach, pieczeniu kiełbasy i ziemniaków przy ognisku. Pogoda dopisała, wspaniałe humory również.
Wychowawca Maria Bojanowska
Apel z okazji Święta Niepodległości
09.11.12 r. odbył się apel patriotyczny dla klas I- III. Tematyka uroczystości szkolnej dotyczyła Święta Niepodległości.
Uczniowie zaprezentowali w podniosłym nastroju ciekawe wiersze i piękne, żołnierskie pieśni. Rangę i powagę uroczystości dodatkowo podkreślały galowe stroje dzieci oraz biało- czerwone kotyliony przypięte do marynarskich kołnierzy. Apel został przygotowany przez klasę 2c i 2d pod kierunkiem wychowawców: pani L. Palikot oraz pani R. Ciebień.
Tekst: R.Ciebień
Uczniowie ze świetlicy odkrywali świat sztuki
Grupa uczniów ze świetlicy szkolnej uczestniczyła w zajęciach plastycznych w BWA – Galerii Zamojskiej.
Spotkania mają na celu rozwijanie wyobraźni i umiejętności plastycznych oraz przybliżenie różnych form plastycznych. Dzieci miały okazje obejrzeć wystawę Bogusława Bodesa – Obiekty natury. Uczestniczyły również w zajęciach plastycznych - wykonały jesienne prace z pestek dyni, słonecznika i ziaren maku. Takie niekonwencjonalne zajęcia to miejsce i czas kreacji, rozwijania wyobraźni, pasji i indywidualnych cech każdego z uczestników; zapewniają odkrywanie wszystkiego co kryje świat sztuki, a przez to pozwalają na odkrywanie samych siebie. Zajęcia były źródłem radości i dobrej zabawy, a z prac powstała jesienna wystawa na korytarzu szkolnym.
Tekst: M. Margol
Jesień w świetlicy
Za oknami jesień – piękna, kolorowa, słoneczna, pełna skarbów, a w świetlicy - jesienne zabawy plastyczne. Nie pozwolimy, aby skarby jesieni marnowały się.
Uczniowie lepili już jesienne jeżyki z masy solnej, zbierali kasztany i kolorowe liście, z których powstały piękne jesienne bukiety do Kącika Przyrody. Z prac plastycznych powstała też jesienna galeria na korytarzu szkolnym. A z zebranych klonowych liści dzieci uczyły się wykonywać róże i tworzyć z nich jesienne bukiety. Jesień widziana oczami uczniów ze świetlicy jest niezwykła, bogata i zachwycająca. I taką właśnie tegoroczną jesień zapamiętamy, nawet gdy już zszarzeje i pociemnieje. Zawsze będzie można zajrzeć na stronę internetową!
Tekst: M. Margol
„W królestwie króla Maciusia I”.
5 października w klubie 3 Zamojskiego Batalionu Zmechanizowanego odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej uczniów klas 1 – 3 „W królestwie króla Maciusia I”. Celem konkursu i wystawy była popularyzacja twórczości J. Korczaka wśród najmłodszych uczniów oraz uświadomienie obchodów Roku Korczakowskiego.
W trakcie uroczystości uczniowie zaprezentowali krótką inscenizację „Janusz Korczak – patron dziecięcych marzeń”. Przy dźwiękach „Imagine” J. Lennona dzieci mówiły o swoich marzeniach; przekonywały, że wszystkie się spełniają, tylko trzeba bardzo chcieć.
Dalszym etapem uroczystości było wręczenie nagród i dyplomów laureatom konkursu. Uczniowie otrzymali książki J. Korczaka „Król Maciuś na wyspie bezludnej”.
Po obejrzeniu wystawy p. ppłk. T. Nastarowicz zaprosił wszystkich do sali tradycji; to miejsce odzwierciedlające dorobek Zamojskiego Garnizonu, działania żołnierzy na misjach pokojowych, jak również miejsce spotkań żołnierzy i pracowników wojska z okazji różnych uroczystości wojskowych i patriotycznych.
Mamy nadzieję, że dla uczniów i zaproszonych gości był to czas nie tylko odkrywania Janusza Korczaka, ale i samych siebie; to czas budowania wiary w swoje możliwości, że jeśli się czegoś bardzo chce – to można, to się potrafi. Niech ta nadzieja i wiara towarzyszy naszym uczniom w dalszym życiu, czego życzymy wszystkim dzieciom i tym, którzy nadal coś z dziecka w sobie zachowali. W uroczystości wzięła udział klasa 2a z wychowawcą. Uroczystość przygotowały panie: E. Ciszewska, E. Karol. M. Margol i A. Stabińska.Tekst:M. Margol
W Zamojskiej Akademii Tenisa
13.09.12r klasa 2d pod opieką wychowawcy udała się na wycieczkę do Zamojskiej Akademii Tenisa.
Podczas pobytu, dzieci miały możliwość podjęcia próby gry w tenisa i odbijania piłeczki. To sprawiło im ogromną radość i było dobrą zabawą. Ponadto uczestniczyły w zawodach sportowych prowadzonych przez instruktorów tenisa. Wycieczka była atrakcyjna i na pewno warto ją powtórzyć.
Opracowała: R. Ciebień