Sprawozdania z realizacji
Projekt edukacyjny z j. angielskiego w kl. 2 gimnazjum w roku szkolnym 2017/2018
- 15.07.2018 15:07
- W roku szkolnym 2017/2018 dwie uczennice z kl. 2b gimnazjum- Aleksandra Ciupak oraz Monika Kucharska realizowały projekt edukacyjny : „ Do you speak Ponglish?”. Główne cele projektu to:1. wzbogacanie słownictwa oraz rozwijanie kompetencji językowych2. zwrócenie uwagi na wpływ języka angielskiego na język polski3. rozwijanie umiejętności korzystania z technologii informacyjno- komunikacyjnychUczennice przygotowały informacje i ciekawostki na temat ponglishu- definicję, przykłady użycia, dokonały podziału zebranych wyrażeń na kategorie itp. Przygotowana została również prezentacja multimedialna, karty pracy dla uczniów oraz książeczka „Do you speak Ponglish ?” z zebranymi najważniejszymi wyrażeniami. Razem z opiekunem omówiony został krok po kroku scenariusz lekcji, którą następnie obie uczennice przeprowadziły w swojej klasie. Cele projektu zostały zrealizowane, uczennice otrzymały oceny celujące z j. angielskiego. Opiekun projektu: Jolanta Michalczuk. Tekst&foto: Jolanta Michalczuk
- więcej
Sprawozdanie z realizacji Projektu Edukacyjnego w roku szkolnym 2017/2018 „Organizacja Szkolnego Turnieju Piłki Siatkowej Chłopców”
- 22.06.2018 13:15
W realizacji projektu brały udział uczennice klasy 2b (klasa sportowa): Kinga Jędrzejewska, Natalia Bartyna, Wiktoria Pawlik. Projekt miał na celu: rozwój zainteresowań siatkarskich, zrozumienie jakie korzyści płyną z czynnego uprawiania sportu oraz zachęcenie do uprawiania sportu jako "sposobu na życie". W/w uczennice pod kierunkiem opiekuna projektu p. Wojciecha Zdybla zrealizowały następujące zadania: w dniach 24-25.02.2018 r. w Kraśniku, 25.03.2018 r. w Białej Podlaskiej, 24.05.2018 r. w Zamościu, brały udział w turniejach, zapoznając się ze sposobami organizacji zawodów siatkarskich. W 09.05.2018 r. brały udział w szkoleniu dotyczącego podstawowych przepisów sędziowania i ich interpretacji. W ramach działań promocyjnych dokonały nabór zespołów do turnieju, zleciły wykonanie medali i dyplomów pamiątkowych, zakup napojów i jabłek oraz wykonały plakaty i tablicę informacyjną. Do Turnieju Piłki Siatkowej chłopców zgłosiło się 6 drużyn. Rozegrano 9 meczy. Wszystkie mecze sędziowane były przez uczestniczki projektu, które zwycięskim drużynom wręczyły pamiątkowe medale i pamiątkowe dyplomy.
Cele Projektu Edukacyjnego "Organizacja Szkolnego Turnieju Piłki Siatkowej Chłopców" zostały zrealizowane, dlatego uczestniczki w/w projektu zostały ocenione na ocenę pozytywną (w załączeniu prezentacja przedstawiająca działania uczestniczek projektu). Opiekun projektu: Wojciech Zdybel- więcej
Sprawozdanie z projektu edukacyjnego dla klas II Gimnazjum 2017/2018 „Dobre wychowanie przez czytanie młodszym dzieciom”
- 22.06.2018 12:01
Pięknie uczniowie czytali w przedszkolu, szkole a w domu o to dbają rodzice. Na szczęście są jeszcze tacy rodzice, którzy potrafią zaszczepić w dzieciach miłość do książek. A te dzieci później zaszczepiają tę samą miłość swoim dzieciom. A przecież zalety czytania książek są ogromne, wręcz gigantyczne. Książka rozbudza wyobraźnię, poszerza wiedzę i daje ogrom satysfakcji. Aby wykształcić czytających dorosłych , najpierw trzeba zaszczepić nawyk czytania u dzieci, w myśl starego porzekadła „ Czym skorupka za młodu nasiąknie….”
Dlatego podjęliśmy projekt do realizacji na bardzo aktualny temat „Dobre wychowanie przez czytanie młodszym dzieciom”. Projekt dla klas II Gimnazjum nie tylko propagował czytelnictwo wśród dzieci, ale również integrował uczniów starszych z dziećmi młodszym.
Cel główny:
Rozwijanie zainteresowań czytelniczych od najmłodszych lat.
Cele szczegółowe:
Rozwijanie aktywności czytelniczej przez piękne czytanie.
Wzbogacanie i pogłębianie wiedzy ucznia.
Kształtowanie szacunku do książki, kultury czytelniczej i gustów czytelniczych.
Promocja biblioteki w szkole i poza szkołą.
Udział uczniów w w/w projekcie edukacyjnym rozwijał potrzeby czytelnicze , doskonalił umiejętności pracy z tekstem, stwarzał uczniom możliwości prezentacji własnych umiejętności i pokazania się w szkole i poza szkołą.
W projekcie brało udział 14 uczniów.
2A:Zuzanna Gasik,Patrycja Wybranowska, Emilia Źwiernik, Karol Kuźmiński
2B:Julia Goździuk, Milena Szuwara, Klaudia Naklicka, Wojciech Ziemiński
2C: Sandra Hołdaś, Martyna Kiersztyn, Aneta Szymańska, Anastazja Wiśniewska,
Franciszek Drozdowski, Mateusz Pilipczuk.
W/w uczniowie wymieniając się w działaniach i zadaniach w ciągu całego roku szkolnego brali udział w:
- Narodowym Czytaniu „Wesela”. Odgrywanie scen 1 i 2 aktu;
-Obchodach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek:
„Czytelnicze wędrówki po Zamościu” – głośne czytanie ciekawostek i historii o naszym pięknym mieście na korytarzu szkolnym;
- Imprezie czytelniczo-matematyczna dla przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 9 i nr 13 z okazji promocji szkoły i obchodów Światowego Dnia Misia;
- Mikołajkowym czytaniu- ciekawostki o Mikołaju;
- Konkursie fotograficznym „ Sleefeface, czyli ubierz się w książkę”;
- Obchodów Walentynek w Gimnazjum. Poczta Walentynowa;
- Zbiórce makulatury – współpraca z Klubem Gaja;
-Czytaniu i zajęciach w ramach Obchodów Bezpiecznego Internetu” Necik- przyjaciel, czy wróg?”;
- Przygotowaniu i przeprowadzeniu loterii książkowo-fantowej na ratowanie koni;
- Ogólnopolskim konkursie plastycznym „Niepodległe podwórko”;
-Podsumowaniu całorocznych działań w programie CEO „ PoczytajMY” ;
- Pięknym czytaniu w ramach szkolnej akcji „ Maj z książką”;
- Podsumowaniu projektu – prezentacji działań.
Tekst i foto: Nauczyciel bibliotekarz pani Elżbieta Smorowska- opiekun projektu.
- więcej
Sprawozdanie z realizacji projektu edukacyjnego „Z lekturą za pan brat” 2016/2017
- 19.05.2017 16:31
W realizacji projektu „Z lekturą za pan brat” udział wzięli następujący uczniowie:Ewa Gilewska 2A, Natalia Mazurek 2A, Magdalena Piwko 2A,Hubert Gromadzki 2A, Paulina Bochniarz 2B, Bartłomiej Babicz 2B, Patryk Ładniak 3C.Projekt miał na celu:-:promowanie czytania w szkole i poza szkołą, promowanie czytających uczniów i biblioteki szkolnej,-kształtowanie szacunku do książki i postawy jej miłośnika,-kultury czytelniczej i gustów czytelniczych,-prezentowania własnych umiejętności podczas czytania, prezentowania lektury i zdolności artystycznych( wykonywanie plakatów do wybranej lektury).Uczniowie realizujący projekt pracowali w ciągu całego roku szkolnego z okazji obchodów Narodowego Czytania „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza, Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek, przedstawiali wybraną lekturę i przygotowany do niej plakat na apelach szkolnych, pięknie czytali książeczkę w misiowych przebraniach i spacerowali z uczniami nauczania zintegrowanego z okazji Światowego Dnia Misia, pięknie czytali również dzieciom w Miejskim Przedszkolu nr9 w Zamościu, brali udział w konkursie fotograficznym na portret „ Mój kot”z okazji Światowego Dnia Kota, czytali młodszym dzieciom w świetlicy szkolnej i kole morskim” Wilczki Morskie”, włączyli się w zbiórkę losów na loterię książkowo-fantową, Patryk brał udział w Regionalnym Konkursie Czytelniczym” Booktalking, czyli gawęda o książce Henryka Sienkiewicza” w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu, wszyscy w/w uczniowie biorący udział w projekcie współpracowali w ramach Ogólnopolskiego Programu CEO „ PoczytajMY”. Podsumowanie projektu odbyło na majowym apelu dla poszczególnych klas Gimnazjum. Tekst i foto: Elżbieta Smorowska- opiekun projektu edukacyjnego.
- więcej
SPRAWOZDANIE Z PROJEKTU EDUKACYJNEGO „CZYTAM, BO LUBIĘ...” 2015 / 2016
- 22.06.2016 18:08
Główne cele projektu :
- kształtowanie szacunku do książki i postawy jej miłośnika, kultury czytelniczej i gustów czytelniczych,
- zachęcanie do rozwijania zdolności artystycznych, recytatorskich, odgrywania ról, projektowania strojów do inscenizacji.
Udział uczniów w projekcie edukacyjnym- rozwijał potrzeby czytelnicze
- doskonalił umiejętności pracy z tekstem
- stwarzałuczniom możliwości prezentacjiwłasnych umiejętności i pokazania się w szkole i poza szkołą
W projekcie udział brały :
Karolina Radomska, Wioleta Szerafin, Karolina Bancer, Natalia Szostak, Marta Zając
Uczennice 2C Gimnazjum Zespołu Szkół nr3 w ramach projektu systematycznie pracowały z okazji obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, w całorocznej akcji czytelniczej „ Polecamy i czytamy na apelach szkolnych” prezentując recenzje i polecając książki do czytania swoim koleżankom i kolegom, podczas obchodów Tygodnia Kultury w naszej szkole ,Światowego Dnia Misia w Przedszkolu nr 13, Nowości pod choinkę, Światowego Dnia Kota, Wieczoru poezji Bolesława Leśmiana „Od serca dla serca” z warsztatami „Interpretacja poezji” i obchodzonej II Krajowej Nocy Bibliotek w naszej szkole. Odbywały próby pięknego czytania wybranych tekstów w bibliotece szkolnej „pod okiem” nauczyciela bibliotekarza” i pod jego opieką wychodziły czytać młodszym dzieciom w Przedszkolu nr 13 i nauczaniu zintegrowanym SP nr 3 w ramach Ogólnopolskiego Programu CEO „PoczytajMY”. Podsumowaniem projektu była przygotowana inscenizacja „Królewna Śmieszka” wg książki „Kabaret na jednej nodze” Wandy Chotomskiej prezentowana w Przedszkolu nr 9, 13 i Szkole Podstawowej nr 3 z okazji obchodów II Krajowej Nocy Bibliotek. Tekst i foto: Elżbieta Smorowska – opiekun projektu- więcej