• Wydarzenia 2021/2022

• Spotkania klas 8

• 07.04.2022 16:08
          • W marcu i kwietniu uczniowie klas 8 mieli okazję  poznać bliżej ofertę zamojskich szkół ponadpodstawowych.  Naszą szkołę bowiem osobiście odwiedzili przedstawiciele I Prywatnego Technikum Hotelarskiego, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1, nr 3 i nr 4. Ósmoklasiści słuchali z zainteresowaniem informacji na temat profili klas utworzonych na rok szkolny 2022/2023, wyposażenia szkolnych pracowni oraz zadawali mnóstwo pytań dotyczących praktyk i wymiany międzynarodowej. Spotkania zorganizowała p. Agnieszka Żuber – nasz szkolny doradca zawodowy. Mamy nadzieję, że przyczynią się one do właściwego wyboru dalszej ścieżki kształcenia przez naszych najstarszych uczniów.

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Żuber

• WYCIECZKA DO AKADEMII ZAMOJSKIEJ

• 07.04.2022 15:51
          • Nasza szkoła otrzymała zaproszenie od Akademii Zamojskiej na wzięcie udziału w zajęciach organizowanych w ramach Uniwersytetu Pierwszego Wieku. W spotkaniu wzięły udział klasy 7b, 7c, 7d,  na wykład został wybrany temat Jestem młodym ekologiem, bo dbam o „zdrowie” planety i jej mieszkańców, który wpisuje się w realizację kierunków polityki oświatowej państwa. Wykład prowadziła pani magister Katarzyna Szadkowska, która jest też absolwentką naszej szkoły. Uczniowie mieli także możliwość zapoznania się z salami wykładowymi oraz pracowniami, które na co dzień służą studentom.

• SP 3 ZAPRASZA DO UDZIAŁU W AKCJI WWF POLSKA

• 24.03.2022 16:32
          • Po co mam gasić światło?
            Godzina dla Ziemi WWF to coś więcej niż zgaszenie światła na 60 minut.
            Nie chodzi w niej o oszczędzanie energii; to symboliczny wyraz troski o naszą planetę, o różnorodność biologiczną lądów, a także mórz i oceanów.
            Ochrona mórz i oceanów, które zajmują 70% powierzchni Ziemi, jest naszym obowiązkiem. Stanowią one bogaty rezerwuar różnorodności biologicznej - wiele morskich gatunków nie jest jeszcze poznanych, a nawet odkrytych. Oceany produkują ponad połowę wytwarzanego tlenu na Ziemi i pochłaniają nadmiar dwutlenku węgla. Musimy więc o nie dbać, zarówno dla naturalnego bogactwa i piękna tych ekosystemów, jak i dla samych siebie –  tak jak dbamy o własne zdrowie – mówi Andrzej Ginalski, starszy specjalista ds. ochrony ekosystemów morskich WWF.

Godzina dla Ziemi odbywa się po to, żeby pokazać, że wszyscy powinniśmy żyć w sposób przyjazny środowisku i obudzić w sobie szacunek do zasobów naturalnych Ziemi.

Obszary chronione – parki narodowe, obszary dzikiej przyrody, obszary chronione przez społeczności, rezerwaty przyrody itd. – są podstawą ochrony różnorodności biologicznej,

a jednocześnie przyczyniają się do utrzymania dobrostanu ludzi. Obszary chronione są fundamentem działań na rzecz ochrony przyrody i tzw. usług ekosystemowych, które nam zapewnia – żywności, zaopatrzenia w czystą wodę, leków i ochrony przed skutkami klęsk żywiołowych. Coraz częściej dostrzega się również ich rolę we wspieraniu łagodzenia zmiany klimatu i przystosowania się do niej. – mówi Tomasz Pezold Knežević, Starszy specjalista ds. ochrony przyrody WWF, ekspert IUCN, WCPA . Żródło: WWF Polska

• Podziękowania od Gości z Ukrainy

• 17.03.2022 22:10
          • Od 24 lutego 2022 r. za naszą wschodnią granicą trwają działania wojenne prowadzone przeciwko narodowi ukraińskiemu. Wydarzenia te w ogromnym stopniu wpłynęły na sytuację w naszym kraju, mieście i w naszej szkole.