• Wydarzenia 2021/2022

• Mecz Przyjaźni

• 11.05.2022 08:42
          • Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość asystowania oraz kibicowania w ciekawym meczu jaki odbył się w Zamościu. W koszykówkę zagrali miedzy sobą Armia Amerykańska z Armią Polską. Mecz był niezwykle spektakularnym widowiskiem, Armia Polska nie ustępowała umiejętnościom i walecznością do Armii USA. Mogliśmy zaobserwować bardzo ciekawe pojedynki. W czwartej kwarcie niestety musieliśmy uznać wyższość Armii USA , która pokonała nas zaledwie kilkoma punktami. Dzieci reprezentujące SP3 pięknie zaprezentowały się w czasie imprezy , promując szkołę w reprezentacyjnych strojach szkoły. Impreza  na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów. Opiekun: Agnieszka Mazurek

• Turniej BRD – III MIEJSCE w FINALE POWIATOWYM

• 09.05.2022 16:44
          • 30 kwietnia w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Zamościu odbyły się  eliminacje powiatowe OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Bartkowska Martyna, Kuźma Emilia z klasy 4a,  Szczur Szymon z klasy 5c oraz  Bronikowski Dominik  z klasy 4a.  Uczniowie zmagali się w 4 konkurencjach: test wiedzy, tor przeszkód, "miasteczko" i udzielanie pierwszej pomocy. Nasi uczniowie okazali się najlepsi na forum powiatu w udzielaniu pierwszej pomocy oraz na torze przeszkód, w teście zajęli II miejsce, natomiast przejazd przez miasteczko dał im III miejsce.

W generalnej klasyfikacji drużyna zajęła - III miejsce.

Drużynę do konkursu przygotowywała p. Marzena Koroniewska. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!

• Zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej i resuscytacji w klasach czwartych

• 09.05.2022 09:04
          • W klasach 4-tych na lekcjach wychowania fizycznego odbyły się lekcje z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i resuscytacji z wykorzystaniem fantoma. Lekcje te były prowadzone w ramach programu "Promocja Zdrowia". Uczniowie mogli samodzielnie spróbować jak prawidłowo prowadzić masaż serca. Zapoznali się również z zasadami udzielania pierwszej pomocy oraz zachowania się w trakcie wypadków rowerowych i samochodowych. Uczniowie bardzo się angażowali zarówno w części teoretycznej jak i praktycznej. Tekst: Krzysztof Gęborys
          • Cztery pory roku nie tylko z Vivaldim- Wiosna

• 08.05.2022 10:56
          •

Właśnie podsumowaliśmy wiosenną edycję projektu edukacyjnego „Cztery pory roku nie tylko z Vivaldim”.  Na lekcjach muzyki i plastyki uczniowie klas szóstych wysłuchali „Wiosny” A. Vivaldiego będącej inspiracją do twórczego opracowania tego utworu. Zapraszamy do wysłuchania „Wiosny” przygotowanej przez klasę 6a, ilustrowanej najciekawszymi pracami uczniów obu klas szóstych.
            Artystyczną realizację projektu edukacyjnego przygotowały panie Joanna Nowak i Magdalena Majer.

WIOSNA.mp4
          • Dzień Językowy ”Bonjour la France!”

• 05.05.2022 08:48
          • Z okazji Tygodnia Języków Obcych uczniowie z wielkim zapałem zaangażowali się w przygotowanie tego przedsięwzięcia po długim okresie pandemii. Święto jest tradycją tej szkoły i co roku pozwala uczniom odkrywać Francję i jej kulturę. Korytarz udekorowany był   flagą Francji, plakatami    tematycznymi   dotyczącymi   zabytków  Paryża,  regionów i ciekawych miejsc turystycznych Francji, ilustracjami z potrawami kuchni francuskiej oraz zwrotami grzecznościowymi w języku francuskim i polskim. Na stolikach znajdowały się przygotowane przez uczniów przewodniki kulinarne kuchni francuskiej.