• Wydarzenia 2021/2022

• Podziękowania od Gości z Ukrainy

• 17.03.2022 22:10
        • Od 24 lutego 2022 r. za naszą wschodnią granicą trwają działania wojenne prowadzone przeciwko narodowi ukraińskiemu. Wydarzenia te w ogromnym stopniu wpłynęły na sytuację w naszym kraju, mieście i w naszej szkole.
        • Od początku wojny nasi nauczyciele, pracownicy obsługi, rodzice, uczniowie przyłączyli się do bezinteresownej pomocy uchodźcom z Ukrainy. Pomagają  szczególnie w punkcie noclegowym poprzez przynoszenie darów, 24 - godzinne dyżury, przygotowywanie posiłków, pranie pościeli, sprzątanie, organizację transportu do miejsc tymczasowego pobytu uchodźców, czuwanie nad tym, by goście z Ukrainy czuli się u nas dobrze i bezpiecznie.
          Dziękuję wszystkim ludziom dobrej woli, wolontariuszom!!! Dziękuję za najmniejsze nawet działania, które ułatwiają przybywającym do Polski obywatelom Ukrainy odnalezienie się w nowych warunkach.
          Państwa bezinteresowne zaangażowanie i gotowość do niesienia pomocy ukraińskim rodzinom są godne najwyższego uznania. Dajecie  wspaniały przykład solidarności z potrzebującymi.
          Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele! Cieszę się, że tak wspaniale reagujecie na potrzeby uczniów z Ukrainy, którzy  uciekając  przed  wojną,  znaleźli  schronienie w naszym mieście  i zdecydowali się na podjęcie nauki
          w zamojskiej Trójce.
          W naszym punkcie uchodźcy odpoczywają, posilają się i nabierają sił do dalszej drogi. Zatrzymują się zazwyczaj na 1 lub 2 noce. Wszyscy bez wyjątku wyrażają, wdzięczność za naszą pomoc, dziękują za przyjazne przyjęcie.
          Zdarza się czasem, że w oczekiwaniu na transport do innego miasta czy kraju przebywają u nas dłużej. Przez kilka dni gościł u nas ukraiński artysta Oleksandr Kozaretsky, który w podziękowaniu za przyjęcie w naszej szkolej wykonał i podarował nam piękne i wymowne dzieła plastyczne. Jego prace pokazują solidarność między naszymi narodami, a także sprzeciw wobec okrucieństw wojny. Wkrótce na łączniku szkoły powstanie wspólna wystawa prac artysty oraz uczniów.
          Maria Mołdoch