• Wydarzenia 2021/2022

• Święto Konstytucji Trzeciego Maja

• 30.04.2022 23:23

• Dnia 3 maja 1791 r. w Polsce została uchwalona pierwsza w Europie, a druga na świecie konstytucja, która określała zasady, na jakich miała się opierać władza państwowa.
          • ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI -22.04.2022

• 30.04.2022 07:14

•

Dni Ziemi obchodzone 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Musimy być przyjaciółmi przyrody - ekologami i dbać o środowisko. Społeczność naszej szkoły również włączyła się w obchody Dnia Ziemi.  Uczniowie posadzili  kolorowe bratki, wykonali ekologiczne torby, plakaty o drapieżnych obliczach Ziemi, zrobili piękne zdjęcia „ Zachować dla przyszłych pokoleń „  przeprowadzili sondę na temat „ Dnia Ziemi”,   zrobili coś dobrego w tym dniu dla Ziemi.

Wszystko to można zobaczyć klikając w poniższe linki

Dzień ziemi.ppsm

Organizatorzy- nauczyciele przedmiotów przyrodniczych: Marta Zwolan, Jadwiga Mazurek, Mariola Dziubka, Dorota Kozar, Anna Wróbel, Krzysztof Gęborys, Joanna Sołodzińska .

• Miejski Finał OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

• 29.04.2022 13:41
          • Dnia 26 kwietnia 2022 roku  w Szkole Podstawowej nr 3 w Zamościu, odbył się Miejski Finał OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM dla uczniów Szkół Podstawowych miasta Zamość.Celem tego turnieju jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym oraz propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się na drodze. W turnieju startowały reprezentacje Szkół Podstawowych z Zamościa w dwóch kategoriach wiekowych; dzieci młodszych z klas IV i V – Szkoła Podstawowa nr 2,3,9 oraz dzieci starszych z klas VI, VII i VIII Szkoła Podstawowa nr 2,3,4, 6, 7, 9.
          • XI Międzyprzedszkolny Turniej Sportowo – Rekreacyjny

• 29.04.2022 13:31
          • W dniu 21.04.2022 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Zamościu po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią „koronawirusa” odbyła się kolejna edycja Turnieju Sportowo – Rekreacyjnego dla dzieci sześcioletnich z przedszkoli nr 8, 9, 13 i prywatnego przedszkola „Słoneczko”. Uroczystego otwarcia turnieju dokonała Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Zamościu Pani Maria Mołdoch. Następnie wystąpił zespół taneczny „Wiolinki” ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Zamościu pod kierunkiem Pani Anny Sawki. Rywalizacja pomiędzy przedszkolami rozpoczęła się tuż po występie zespołu tanecznego.
          • PIRAMIDA CHEOPSA

• 27.04.2022 17:55
          • W dniu 25 kwietnia w Technikum im. Jana Zamoyskiego w Zwierzyńcu odbyło się podsumowanie projektu „Piramida Cheopsa” w ramach działalności Roztoczańskiej Akademii Matematyki.  Nasza szkoła wraz z dwudziestoma pięcioma szkołami podstawowymi uczestniczyła w tym projekcie.
            W czasie jego realizacji zostały przeprowadzone zajęcia on-line z GeoGebry dla uczniów i nauczycieli. Zajęcia dotyczyły podstaw obsługi aplikacji GeoGebra oraz zagadnień z podstawy programowej matematyki szkoły podstawowej. Uczniowie zostali zapoznani z nowoczesnym narzędziem służącym do wspomagania nauczania matematyki. Praca w zespole pozwoliła uczniom na podniesienie swoich umiejętności matematycznych jak i praktycznych.
            W ramach realizacji projektu powstał model Piramidy Cheopsa w skali 1:40. Model zbudowany został z dziesięciu warstw składających się z prostopadłościanów (256 elementów – pierwsza warstwa, 225 – druga warstwa, 100 elementów – trzecia warstwa, 100 – czwarta warstwa, 100 – elementów piąta warstwa, 100 – szósta warstwa, 25 elementów – siódma warstwa, 25 elementów – ósma warstwa, 25 – dziewiąta warstwa, 4 elementy – dziesiąta warstwa), tj. 960. elementów. Prostopadłościany, z których powstał model Piramidy Cheopsa, zostały wykonane z tektury przez uczniów po wcześniejszym zaprojektowaniu siatek tych brył.
            Model został ustawiony na placu Technikum im. Jana Zamoyskiego w Zwierzyńcu.
            W projekcie zaangażowani byli uczniowie z klas 7: Nikodem Dziduch, Nataniel Bieliński, Gabriel Gil, Wiktor Chaber, Jakub Kosz, Wiktor Łaniak, Gabriela Bednarska i Zuzanna Mazurek pod opieką nauczyciela Marty Gorzkiewicz.