• Wydarzenia 2021/2022

• SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

• 06.12.2021 21:00

• 4 grudnia 2021r. uczniowie z klasy 1a z p. Danutą Nowak i z 8c z p. Anną Tybulczuk  brali udział w  23  rajdzie  „Mikołajkowym.”

• POŻEGNANIE JESIENI

• 05.12.2021 18:23
          • Podsumowanie projektu edukacyjnego ,,Cztery pory roku nie tylko z Vivaldim. Jesień”W listopadzie uczniowie klas 4 a i 4 c realizowali projekt edukacyjny ,,Cztery pory roku nie tylko z Vivaldim. Jesień”. Przygotowali wiersze znanych poetów polskich o tematyce jesiennej, a następnie prezentowali je przed swoimi kolegami. Uczestnicy zmagali się nie tylko ze słowem poetyckim, ale także z własną tremą. Realizacja projektu dostarczyła wszystkim wspaniałej zabawy i pozytywnych emocji . Niektórzy  uczniowie odkryli w sobie  talenty  aktorskie, recytatorskie, a nawet pisarskie. Ewa Malicka. Film - Jesien.mp4

• „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”

• 30.11.2021 21:26

• Rozpoczęła się Ogólnopolska Akcja Charytatywna „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. Po rocznej
            przerwie nasza szkoła już po raz 16 bierze w niej udział.  W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną nie prowadzimy zbiórki publicznej tzn. nie mamy dyżurów w sklepach, zbiórka będzie prowadzona tylko na terenie naszej szkoły. W związku z tym, liczymy na zaangażowanie naszej społeczności szkolnej w tę akcję, która już na stałe zagościła w tradycji naszej szkoły. Jesteśmy zarejestrowani jako sztab nr 59 ( www.pdpz.pl) , zbieramy żywność o wydłużonym terminie przydatności, słodycze, środki czystości.

NIE ZBIERAMY PIENIĘDZY

Zbiórkę będziemy prowadzić w bibliotece szkolnej, gabinetach pedagogów, w świetlicy oraz w klasach, które zgłoszą taką chęć. Zebrane dary przekazujemy na rzecz Miejskiego Centrum Pomocy Rodzinie. Zbiórkę prowadzimy od 1 do 17 grudnia 2021.

Serdecznie zapraszamy, liczymy na Wasz DAR SERCA.

• Lektura na wieszaku

• 29.11.2021 10:04
          • Na wieszakach zwykle wiszą ubrania, ale w my powiesiliśmy na nich … lektury, a dokładniej – notatki z nimi związane. „Lektura na wieszaku” to ciekawa metoda aktywizująca, dzięki której można zebrać interesujące nas informacje (np. o bohaterach, miejscach i czasie akcji czy problematyce) i w nietypowej formie i umieścić je na wieszaku, który staje się dzięki temu mobilnym kompendium wiedzy. Uczniowie dwóch klas: 7C i 7D, realizujących projekty z języka polskiego pod okiem p. A. Telengi właśnie w takiej formie zebrali i utrwalili wiadomości z „Zemsty” A. Fredry. Efekty pracy uczniów możemy podziwiać na zdjęciach. Uczniom bardzo spodobała się ta forma pracy na lekcji.