• Wydarzenia 2021/2022

• WIOSNA NA ROZTOCZU

• 24.04.2022 23:07

• 23 kwietnia 2022r. uczniowie z klasy 1a z p. Danutą Nowak oraz z klasy 4a z p. Martą Gorzkiewicz brali udział  w 48 rajdzie  „SPOTKANIE Z WIOSNĄ.”

• NIEZŁOMNI W MOICH OCZACH...

• 24.04.2022 09:07
          • Uczniowie klasy 6b Amelia Binda i Mikołaj Dobosz zostali wyróżnieni w konkursie Poetyckim dla Dzieci Szkół Podstawowych Województwa Lubelskiego NIEZŁOMNI W MOICH OCZACH. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
          • UROCZYSTOŚCI MAJOWE W ZAMOŚCIU

• 20.04.2022 17:12

2 MAJA 2022 r.  DZIEŃ FLAGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

godz. 10:00 – Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał Tajemnice polskich barw narodowych” – wykład otwarty płk. Marka Kwietnia.

godz. 11:00 – Rynek Wodny Jaki znak Twój?” – plenerowe warsztaty kreatywne dla dzieci organizowane przez Zamojski Dom Kultury. Tworzenie symboli narodowych zgodnie z zasadami heraldyki i projektowanie własnych herbów.
            godz. 11:55 – Rynek Wielki Manifestacja patriotyczna

• uroczyste podniesienie flagi państwowej Rzeczypospolitej Polskiej na Rynku Wielkim,
            • hejnał z wieży ratuszowej,
            • okolicznościowe wystąpienie Prezydenta Miasta Zamość i wręczenie flag państwowych przedstawicielom zamojskich szkół.

godz. 13:00 – Galeria Nadszaniec Obiektyw na flagę” – otwarcie wystawy pokonkursowej II Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego, organizowanego przez Zamojski Dom Kultury, Zamojską Grupę Fotograficzną i Polskie Towarzystwo Weksylologiczne.

godz. 13:00 – Rynek Wielki IX Bieg wokół Twierdzy Zamość

godz. 13:00 – bieg dla dzieci i młodzieży.

godz. 14:30 – uroczyste otwarcie i dekoracja biegów dla dzieci i młodzieży.

godz. 15:00 – bieg główny kobiet i mężczyzn, dekoracja uczestników.

3 MAJA 2022 r.  231 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

godz. 9:20 – Sala „Consulatus” – Ratusz Uroczysta Sesja Rady Miasta Zamość Koncert okolicznościowy Chóru Ziemi Zamojskiej „Contra”.

godz. 10:00 – Katedra Zamojska Msza Święta w intencji Ojczyzny

godz. 10:00 – Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał „Wokół Polskich Symboli Narodowych” – warsztaty historyczno-plastyczne dla najmłodszych.

godz. 11:00 – Rynek Wielki Manifestacja patriotyczna

• ceremoniał wojskowy,
            • okolicznościowe wystąpienie Prezydenta Zamościa,
            • apel Pamięci i salwa honorowa,
            • złożenie kwiatów przy tablicy upamiętniającej pobyt w Zamościu Marszałka Józefa Piłsudskiego,
            • defilada z udziałem żołnierzy Garnizonu Zamość i pocztów sztandarowych.

godz. 16:30 – Rynek Wielki
            Koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu. W programie: orkiestra dęta, orkiestra symfoniczna i pokazy rytmiczne.

godz. 18:00 – Zamojski Dom Kultury Witaj majowa jutrzenko” – Koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna”.

8 MAJA 2022 r.

NARODOWY DZIEŃ ZWYCIĘSTWA

godz. 11:00 – Pomnik rocznicy kapitulacji III Rzeczy przy ul. Piłsudskiego – os. Planty

• ceremoniał wojskowy,
            • okolicznościowe wystąpienie przedstawiciela władz miasta,
            • Apel Pamięci i salwa honorowa,
            • złożenie kwiatów.
          • Dęby Katyńskie - Łańcuch Pamięci Kolejnych Pokoleń

• 16.04.2022 09:37
          • 13 kwietnia w naszej szkole odbyła się wzruszająca uroczystość z okazji obchodów Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.  Przypadająca w tym roku 82. rocznica zbrodni katyńskiej po raz kolejny przypomina o tragicznych losach polskich jeńców. Wydarzenia z 1940 r. zapisane na kartach historii Polski krwią i męczeńską śmiercią Polaków należą do najbardziej dramatycznych.

Celem programu edukacyjnego „Katyń…ocalić od zapomnienia” jest upamiętnienie niemal 22 tysięcy osób skrytobójczo zamordowanych poprzez sadzenie Dębów Pamięci – JEDEN DĄB, JEDNO NAZWISKO Z LISTY KATYŃSKIEJ, upowszechnianie wiedzy o Ofiarach Zbrodni Katyńskiej – od małej ojczyzny do wielkiej historii, a przede wszystkim aktywny przekaz historii Polski przez pryzmat Jej wybitnych Obywateli – z pokolenia na pokolenie.