• Wydarzenia 2021/2022

• Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej

• 26.05.2022 08:31
          • 22 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej, który został ogłoszony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w celu podniesienia świadomości ekologicznej społeczeństwa.
            Uczniowie klas piątych naszej szkoły szczególnie przyjrzeli się bioróżnorodności gatunkowej roślin występujących w naszej okolicy. Samodzielnie wykonali karty zielnika prezentując różnorodność gatunkową roślin zielnych występujących w Zamościu. W oznaczaniu roślin posługiwali się tradycyjnymi kluczami i atlasami oraz aplikacją PlantNet.
            Wykonanie zadania miało na celu zwrócenie uwagi na różnorodność biologiczną i piękno otaczającej nas przyrody oraz jej ogromne znaczenie dla istnienia życia na Ziemi.
            Opracowała Joanna Sołodzińska

• „Nałogi to nie dla mnie”

• 24.05.2022 14:50
          • Dziękujemy uczniom klas 4-8 za przystąpienie do szkolnego, plastycznego konkursu profilaktycznego „Nałogi to nie dla mnie” zorganizowanego w ramach promocji zdrowia. Komisja konkursowa po obejrzeniu i wnikliwej analizie prac pod względem interpretacji zagadnienia, postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

1 nagroda- Alex Ruszel -5d

2 nagroda- Mikołaj Dobosz- 6b

3 nagroda- Michalina Ziąbkowska- 6a

Wyróznienia:

Julia Krukowska- 4c, Wiktor Łaniak-7d, Wojciech Dygas- 7a

Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Ich trud został także doceniony przez nauczycieli plastyki.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

• 21.05.2022 08:43
          • Szkoła Podstawowa nr 3 w Zamościu otrzymała dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Środki są przeznaczone na zakup książek do biblioteki szkolnej – 12.000 zł oraz elementów wyposażenia do biblioteki – 3.000 zł
          • SEJMIK SAMORZĄDOWY SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

• 18.05.2022 15:05
          • 13 maja 2022 roku odbył się Sejmik Samorządowy zamojskich szkół podstawowych. Organizatorem sejmiku była Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Sz. Szymonowica w Zamościu. Uczniowie poruszyli ważny w dzisiejszych czasach temat: Każdy jest komuś potrzebny! Warto pomagać! Wolontariat jako szansa na spełnienie naszych potrzeb.

Celem spotkania było przybliżenie idei akcji charytatywnych, przedstawienie różnorodności działań, które uczniowie mogą wykonywać w ramach wolontariatu, zaprezentowanie możliwości i korzyści, jakie niesie ze sobą angażowanie się w działania wolontariatu, a także zachęcenie do rozwiązywania problemów w swoim środowisku lokalnym.

Naszą szkołę reprezentowali: Bruno Rybczyński kl. VIIIe, Agata Wardach kl. VIIIb, Gabriela Bednarska kl. VIIe oraz opiekun SU p. Judyta Buczkowska.

• Miejskie obchody 231 Rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

• 13.05.2022 13:03
          • We wtorek, 3 maja 2022 roku na Rynku Wielkim w Zamościu p. dyrektor Maria Mołdoch, nauczyciele i poczet sztandarowy uczestniczyli w manifestacji patriotycznej z okazji 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczął ceremoniał wojskowy z podniesieniem flagi państwowej na maszt, odśpiewaniem hymnu narodowego, apelem pamięci i salwą honorową. Okolicznościowe przemówienie wygłosił prezydent Zamościa Andrzej Wnuk. Na zakończenie wszystkie delegacje złożyły wieńce przy tablicy upamiętniającej pobyt marszałka Józefa Piłsudskiego w Zamościu. Manifestację zakończyła defilada z udziałem żołnierzy służb mundurowych, pocztów sztandarowych i Szwadronu Kawalerii Ochotniczej w barwach 9 Pułku Ułanów Małopolskich.