• Wydarzenia 2021/2022

• Prace plastyczne naszych uczniów na wystawie w ZDK

• 09.11.2021 09:07
          •

Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu właśnie obchodzi jubileusz 140-lecia istnienia. Jednym z elementów obchodów była organizacja Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Inspiracje twórczością K. Namysłowskiego” w którym uczniowie naszej szkoły wzięli udział. Obecnie w Zamojskim Domu Kultury oglądać można wystawę pokonkursową w/w przedsięwzięcia, a na niej prace Dominika Bronikowskiego (kl.4a) i Bartosza Rycyka ( kl.4c). Gratulujemy i zapraszamy do odwiedzenia ekspozycji.
          • 8d na projekcji filmu ”Wyszyński Zemsta czy przebaczenie"

• 27.10.2021 13:57
          • Widziana w oddali płonąca Warszawa i przynoszone przez wiatr spalone fragmenty książek przypominają o trwającym w mieście Powstaniu. Kolejne transporty rannych ze stolicy wymagają natychmiastowej opieki, a niemieckie patrole przeczesują teren w poszukiwaniu wycofujących się bohaterów. W tych niezwykle trudnych czasach hartuje się siła ducha i wielkość serca przyszłego Prymasa Polski. W ogłuszającym huku ostrzałów artyleryjskich, przy łóżkach rannych Powstańców, czy podczas mrożących krew w żyłach spotkań z bezdusznymi hitlerowskimi żołnierzami – wiara ks. por. Wyszyńskiego się hartuje i kształtuje. „Wyszyński - zemsta czy przebaczenie” to opowieść o człowieku, który w obliczu wojny musi dokonywać trudnych wyborów i odpowiedzieć sobie na pytanie „Jak miłować nieprzyjaciół, kiedy przyszło nam do nich strzelać?”.

• SMACZNE ZIEMNIACZKI3

• 26.10.2021 22:18
          • 23 października 2021r. uczniowie z klasy 1a oraz 2c i 3a  z p. Danutą Nowak brali udział  w  52  rajdzie „PIECZONY ZIEMNIAK.”

• Mistrzostwa Miasta Zamościa w lekkiejatletyce

• 26.10.2021 19:08
          • Uczniowie klasy 8d dużą grupą reprezentowali szkołę na Mistrzostwach. Chłopcy brali udział we wszystkich konkurencjach lekkoatletycznych , które maja możliwość poznawać na lekcjach wychowania fizycznego. Najlepszymi wynikami i miejscami na podium pochwalić sie mogą: Filip Gawron 1 miejsce w skoku wzwyż, Krzysztof Suszek 2miejsce w biegu na 1000m , Karol Kliza 3m w rzucie oszczepem oraz Filip Rzepecki 3miejsce w biegu na 100m oraz 3m w skoku w dal. Bardzo gratulujemy osiągniętych wyników! nauczyciel wychowania fizycznego Agnieszka Mazurek

• Życzenia od WIOLINEK

• 17.10.2021 12:15
          • Dyrekcji Szkoły, Nauczycielom, Pedagogom oraz Pracownikom Administracji i Obsługi życzymy wielu powodów do zawodowej satysfakcji oraz pomyślności we wszystkim. Niech Wasi Uczniowie kształcąc się, realizują myśl Cycerona:

"Nie wystarczy zdobywać mądrość, trzeba jeszcze z niej korzystać".

Z wyrazami szacunku – zespół wokalno – taneczny „Wiolinki

Link do piosenki: https://www.youtube.com/watch?v=rLbQXFDNN7g