• Wydarzenia 2021/2022

• Liczne sukcesy plastyczne naszych uczniów

• 14.03.2022 11:06
          • W Młodzieżowym Domu Kultury w Zamościu podsumowany został Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Moje zdrowie i moja aktywność fizyczna” pod patronatem Pana Mariusza Paszko – prezesa Zamojskiego Szpitala Niepublicznego. Pośród 623 prac z 77 placówek z całego województwa lubelskiego, komisja konkursowa nagrodziła i wyróżniła następujących uczniów naszej szkoły:

• Niezłomni

• 11.03.2022 16:41
          • 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Święto zostało ustanowione przez Sejm RP w 2011 roku, aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej.
            Celebrując to wydarzenie uczniowie klas ósmych w ramach ,,lekcji odwróconej” przygotowali prezentację multimedialne związane z ,,Żołnierzami Wyklętymi”. Omawiając tą tematykę, starali się przekonać swoich rówieśników jak ważną rolę w najnowszej historii Polski odegrali żołnierze podziemia antykomunistycznego, którzy w nierównej walce stawiali opór sowietyzacji naszego państwa. Uczniowie klas VI-VIII obejrzeli także film o losach sanitariuszki "Inki”. W organizowanej przez historyków akcji wzięli również udział młodsi uczniowie naszej szkoły. Oni z kolei przygotowywali plakaty, na których przedstawili działalność bohaterów narodowych jakimi bezapelacyjnie byli ,,Żołnierze Niezłomni”. Koordynatorzy akcji: G. Grzywna, J. Buczkowska

• „Cztery pory roku nie tylko z Vivaldim”- Zima

• 07.03.2022 08:15
          • W ramach realizacji projektu edukacyjnego „Cztery pory roku nie tylko z Vivaldim” uczniowie klas piątych pod okiem pani Magdaleny Majer przygotowali plastyczną interpretację tematu „Zima”. Praca twórcza poprzedzona została kilkukrotnym wysłuchaniem utworu muzycznego, stanowiącego inspirację do działań plastycznych.
            W zorganizowanej online wystawie udział wzięli: Aleks Lisowski- 5a, Aleksandra Olejarz- 5a, Wiktor Mart- 5a, Gabriela Wilgos-5a, Emilia Michnowicz- 5d, Wiktoria Saranowska- 5d, Oliwia Parafiniuk- 5d, Alicja Sierpniowska- 5b, Alex Knap- 5b, Wiktor Wojcieszko- 5b, Emilia Maryńczak- 5b, Oliwier Kitka- 5b i Tymoteusz Jasek- 5b.

• Orszak Trzech Króli

• 14.01.2022 15:17
          • 6 stycznia 2022r. w Uroczystość Objawienia Pańskiego,  odbył się  VIII Orszak Trzech Króli pod hasłem „Dzień dziś wesoły”. W Zamościu  rozpoczął się on Mszą Świętą o godzinie 10.30 w odnowionym kościele Zwiastowania NMP - OO. Franciszkanów. Tradycyjnie, jako Szkoła Podstawowa Nr3 uczestniczyliśmy w nim w żółtych koronach i pelerynach. Po Mszy Świętej maszerowaliśmy ulicami naszego miasta na Rynek Wielki, gdzie wraz z królami oddaliśmy pokłon Dzieciątku Jezus. Po drodze słuchaliśmy przesłania siedmiu Aniołów i śpiewaliśmy kolędy i pastorałki przy akompaniamencie Szkoły Muzycznej Yamaha. Ewa Brożek