• Wydarzenia 2021/2022

• ROWEROWY MAJ 2022

• 21.06.2022 06:07
          • Kampania Rowerowy Maj  2022 dobiegła końca. Udział w niej  wzięło  ponad 1300 dziewcząt i chłopców z terenu miasta Zamość.  Nasza szkolna reprezentacja liczyła 90 osób, co w klasyfikacji końcowej zamojskich szkół podstawowych pozwoliło na zajęcie VI miejsca.      W dniu 15.06.2022r. na Rynku Wodnym odbyło się uroczyste podsumowanie rowerowych zmagań, w trakcie którego losowano nagrody dla uczniów  ze  stuprocentową frekwencją rowerową. Nagrody wręczali Prezydent Zamościa Andrzej Wnuk, Dyrektor Wydziału Kultury i Sportu UM Piotr Orzechowski oraz przedstawiciele sponsorów. Najlepsze rowerowe klasy    z każdej szkoły otrzymały vouchery na seans filmowy w CKF Stylowy. Tytuł Najlepszej Rowerowej Klasy w naszej szkole zdobyła klasa IVb. Kolejne miejsca zajęły klasy IIc, Ic i Vd. Wszyscy uczestnicy kampanii Rowerowy Maj 2022 otrzymali  upominki ufundowane przez Wydział Kultury i Sportu UM Zamość oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu. Koordynatorzy kampanii: Robert Martyniuk, Dariusz Pałkowski.

• "Tydzień owoców i warzyw "

• 21.06.2022 15:25
          • Wychowawcy klas 4-tych przeprowadzili lekcje poświęcone tematyce właściwych nawyków żywieniowych. W ramach tej wiedzy zorganizowali "Tydzień owoców i warzyw" w dniach 06.10.2022-10.06.2022r. Uczniowie codziennie po uzgodnieniu z wychowawcą klasy przynosili do szkoły inny owoc, warzywo. Dzieci wykonały plakaty, gazetki informacyjne oraz prace plastyczne, które posłużyły do dekoracji szkolnego korytarza w dniu 15.06.22. Każda klasa zaprezentowała swoje poczynania na tablicy. Tekst i foto: Koordynator Marzena Koroniewska

• "Tydzień owoców i warzyw "

• 21.06.2022 05:47
          • Wychowawcy klas 4-tych przeprowadzili lekcje poświęcone tematyce właściwych nawyków żywieniowych. W ramach tej wiedzy zorganizowali "Tydzień owoców i warzyw "w dniach 06.10.2022-10.06.2022r. Uczniowie codziennie po uzgodnieniu z wychowawcą klasy przynosili do szkoły inny owoc, warzywo. Dzieci wykonały plakaty, gazetki informacyjne oraz prace plastyczne, które posłużyły do dekoracji szkolnego korytarza w dniu 15.06.22. Każda klasa zaprezentowała swoje poczynania na tablicy. Tekst i foto: Koordynator Marzena Koroniewska

• II miejsce w Międzyszkolnym Turnieju- Zamość – moja mała ojczyzna

• 10.06.2022 17:07
          • W dniu 09.06.2022 r. odbył się Międzyszkolny turniej- Zamość – moja mała ojczyzna. Organizatorem tego wydarzenia była Szkoła Podstawowa nr 9 w Zamościu, przy współpracy z Muzeum Zamojskim w Zamościu. Historyczne zmagania odbywały się w dwóch częściach. Pierwsza z nich sprawdzała wiedzę związaną z historią miasta Zamość, druga zaś dotyczyła umiejętności odszukania wybranej budowli na podstawie fragmentarycznej informacji przygotowanej przez organizatorów. Naszą szkołę prezentowała grupa uczniów składająca się z Zofii Łyś, Victorii Kostrubiec oraz Bartłomieja Szuwary. Uczniowie wykazali się znajomością historii naszej małej ojczyzny, a także znajomością zabytków usytuowanych w obrębie Starego Miasta. Wszystkim uczestnikom dziękuję za zaangażowanie i życzę samych sukcesów w dalszym etapie edukacji.

• Laureaci Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego – Zamojskie ZOO

• 09.06.2022 15:58
          • W dniu Światowego Dnia Oceanów, czyli 8 czerwca Ogród Zoologiczny im. Stefana Milera w Zamościu ogłosił wyniki Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „NIESAMOWITY ŚWIAT MÓRZ I OCEANÓW”. Celem konkursu było zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na ochronę morskich ekosystemów oraz ich mieszkańców.
            Konkurs odbywał się w różnych kategoriach wiekowych. Wśród nagrodzonych prac plastycznych znalazły się między innymi  prace uczniów naszej szkoły, a mianowicie:

- w kategorii kl. 1 – 3 nagrodę otrzymała Zuzanna Niećko z kl. 3b;

- w kategorii kl. 4 – 6 wyróżnienie uzyskał Alex Ruszel z kl. 5d;

- w kategorii kl. 7 – 8 nagrodę zdobyła Lesia Sheremeta z kl. 7a.

Wszystkie nagrodzone prace są opublikowane i można je zobaczyć na stronie internetowej Zamojskiego ZOO. Gratulujemy laureatom!