Dzień Otwarty dla Przedszkolaków pod hasłem „Tutaj nawet mały może stać się wielkim odkrywcą”
- 01.03.2020 18:43
25 lutego 2020 r odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty dla Przedszkolaków, którzy w roku szkolnym 2020/2021 rozpoczną naukę w klasach pierwszych. Dzieciom towarzyszyli rodzice. Przybyłych gości powitała dyrektor szkoły pani Maria Mołdoch i zapoznała ze sposobem rekrutacji uczniów do klasy pierwszej. Następnie wicedyrektor pani Edyta Wasil przedstawiając prezentację multimedialną omówiła ofertę edukacyjną szkoły.
Podczas zwiedzania szkoły nasi przyszli uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w licznych zajęciach, które rozwijały ich dotychczasową wiedzę i wyobraźnię , a także pozwoliły zdobyć nowe umiejętności. Rodzice zaś mieli możliwość porozmawiania z nauczycielami i pracownikami szkoły, którzy chętnie odpowiadali na nurtujące ich pytania .
Dzieci wzięły udział w zajęciach ruchowych , sprawdzały swoją zwinność, sprawność i kondycję podczas zabaw z wykorzystaniem podłogi interaktywnej. Zdolności matematyczne : umiejętność liczenia, rozpoznawanie figur geometrycznych zaprezentowały w trakcie manipulacyjnych zabaw matematycznych oraz zajęć plastycznych przygotowanych przez nauczycieli świetlicy. Wiedzę z języka angielskiego mogły zgłębić poprzez warsztaty, które w ciekawy i nietypowy sposób prezentowały naukę tego języka. Z duża radością i zaangażowaniem dzieci uczestniczyły w przygotowanych dla nich eksperymentach i doświadczeniach. Miały możliwość stworzenia własnej tęczy, malowania mlekiem oraz poznania działania niezwykłej cieczy.
Wiele radości sprawiły przedszkolakom, przygotowane na zakończenie wizyty Dyplomy „Małego odkrywcy” oraz słodkie upominki.
Mamy nadzieje, że zaprezentowane działania spełniły oczekiwania zarówno rodziców jak i dzieci. Przyszli uczniowie i ich rodzice mogli przekonać się, że nasza szkoła jest przyjazna dziecku i sprzyja jego rozwojowi na najwyższym poziomie. Wszystkim zainteresowanym serdecznie dziękujemy za przybycie do naszej placówki.
Do zobaczenia we wrześniu!
Tekst: Elżbieta Karol / Zdjecia: Agnieszka Petrzelis
- więcej
,,Dzień gier planszowych”
- 01.03.2020 09:48
25 lutego 2020 r. odbył się w auli szkolnej ,,Dzień gier planszowych” zorganizowany przez uczniów z klasy 5e, 5d i 5f oraz dzieci ze świetlicy.
Uczniowie wykazali się znajomością zasad w tworzeniu gier, pomysłowością, a przede wszystkim kreatywnością. W grze wzięły udział klasy: 1d, 2a, 2b, 2c, 5d, 7b. Uczniowie jednogłośnie stwierdzili, że gry planszowe są najlepszym sposobem na spędzanie wolnego czasu, alternatywą dla komputera i smartfona. Poza tym gry zapewniają udaną zabawę, rozwijają logiczne myślenie, a także uczą zasad współzawodnictwa. Gry planszowe to świetna zabawa!
Organizatorzy: Anna Czugała, Marzena Gąska, Małgorzata Zbyryt, Anna Bartko – Malinowska, Katarzyna Wójtowicz – Borodziuk.- więcej
ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA
- 24.02.2020 21:44
20 lutego odbyło się spotkanie klasy 1 b oraz uczniów ze świetlicy szkolnej z panem Jarosławem Margolem - przedstawicielem Zamojskiej Fundacji dla Zwierząt i Środowiska ZEA.
Celem spotkania było wzbogacenie wiedzy na temat kocich zwyczajów i obowiązków ich właścicieli. Z wielkim zainteresowaniem uczniowie wysłuchali o historii zwierząt, które uczestniczyły w spotkaniu - kotce Elżbietce i suczce Florce. Na koniec spotkania opowiedzieli także o swoich zainteresowaniach związanych z opieką nad swoimi pupilami.
Organizator: Anna Czugała, Anna Bartko - Malinowska
Zdjęcia: Ilona Żur- więcej
NIECH ŻYJE BAL ….
- 19.02.2020 16:05
31 stycznia 2020 r. odbył się w naszej szkole Bal Ósmoklasisty. Zgodnie z tradycją, to uroczyste spotkanie rozpoczęliśmy polonezem. Na próbach było trochę stresu, ale wyszło wspaniale. /zdjęcia z poloneza/.
Rodzice spisali się na medal !!! przyjęcie, tort i inne atrakcje DZIĘKUJEMY / zdjęcia z malej sali gimnastycznej/ I oczywiście super zabawa /zdjęcia z dyskoteki/.- więcej
LASY W POLSCE
- 18.02.2020 14:44
Na lekcjach geografii uczniowie klasy 7a pracowali metodą projektu tworzyli plakaty o lasach w Polsce. Dowiedzieli się skąd pochodzą lasy, jakie są ich główne typy, a także jaką rolę pełnią drzewa. Młodzież nie kryła zdumienia, gdy dowiedziała się, że obszarem z najniższym poziomem lesistości jest właśnie województwo lubelskie. Grupowe projekty oraz przedstawienie końcowych rezultatów pracy pozwoliło na wzbogacenie wiedzy uczniów oraz zintegrowanie zespołu klasowego. Nad przebiegiem działań czuwała pani Marta Zwolan nauczyciel geografii.
- więcej