• Wydarzenia 2019/2020

• Rozstrzygnięcie konkursu "Matematyczna bombka"

• 30.01.2020 14:52
          • W dniu 20 grudnia 2019 r jury w składzie: pani Dyrektor Maria Mołdoch, pani Katarzyna Skalska oraz pani Dominika Krysiak wybrało po długiej dyskusji zwyciezców konkursu na matematyczną bombkę. Do konkursu zostało zgłoszonych bardzo dużo pieknych prac. Jury miało problem z wyłonieniem zwycięzcy, dlatego po naradach wybrano 10 najciekawszych bombek. Oto lista wyróżnionych uczniów:

1. Amelia Binda 4b
            2. Aleksandra Wodyk 7c
            3. Wojciech Jabłoński 4b
            4. Wiktoria Gwizdalska 4a
            5. Alan Chodun 6e
            6. Grzegorz Juszczak 4a
            7. Kacper Adaowicz 8d
            8. Emilia Wieczerzak 7c
            9. Mikołaj Dobosz 4b
            10. Maciej Kłoda 6e
            Wyróżnionym gratulujemy!!!
            Wszystkie prace zgłoszone do konkursu można podziwiać w holu szkoły na choince matematycznej.
            (WZ)
          • DO SZOPY, HEJ, PASTERZE, DO SZOPY……

• 30.01.2020 14:53
          • 20 grudnia w naszej szkole po raz kolejny zostały wystawiane Jasełka. Są one dla społeczności szkolnej tradycją. Młodzi artyści w pięknych strojach i na tle wyjątkowej scenografii odegrali sceny z cudownej nocy Bożego Narodzenia oraz wyśpiewali polskie, tradycyjne kolędy, m.in. ,,Bóg się rodzi”, „Lulajże Jezuniu” czy „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. W spektaklu wystąpili uczniowie klas: 6a,6c, 7a,7b oraz 4b. Młodzi artyści zaprezentowali się na scenie z wyjątkową lekkością, a grane przez nich postacie były autentyczne. Chórzyści zaś pięknym śpiewem wprowadzili  w klimat Świąt Bożego Narodzenia. Wydaje się, że trema i stres to pojęcia zupełnie im obce. Tegoroczny występ uczniów i kostiumy przygotowały nauczycielki p. Ewa Malicka, p. Ewa Brożek. Oprawę muzyczną i kolędy opracowali nauczyciele muzyki  p. Joanna Nowak i p. Krzysztof Krajewski. Autorem przepięknej dekoracji jest p. Anna Bartko – Malinowska.

• Projekt edukacyjny Magia Świąt podsumowany

• 30.01.2020 14:54

• Składam serdeczne podziękowania i wyrazy uznania dla wszystkich uczniów i nauczycieli zaangażowanych w realizację oraz organizację podsumowania projektu edukacyjnego Magia Świąt.

• Wizyta w Warszawie - coś dla ciała i umysłu

• 16.12.2019 16:34
          • W piątek, 13 grudnia,  uczniowie klas 6A i 6D wyjechali na całodniową wycieczkę do stolicy. Celem wyjazdu nie było tym razem zwiedzanie zabytków Warszawy, lecz sprawdzenie swoich umiejętności  fizycznych i możliwości jakie daje nauka i eksperymentowanie.
            Uczniowie odwiedzili Centrum Nauki Kopernik, gdzie spędzili trzy godziny szukając odpowiedzi na naukowe pytania poprzez bezpośrednie doświadczanie różnych zjawisk. Następnie przyszedł czas na rozwój sportowy, czyli skoki na trampolinach w Hangarze 646. Po obiedzie wszyscy z wielką ciekawością zwiedzali  Stadion Narodowy:  zajrzeli do szatni reprezentacji Polski, wysłuchali ciekawostek dotyczących wydarzeń na  stadionie i  mieli okazje wczuć się w rolę osób biorących udział w pomeczowej konferencji prasowej. Piątek 13-tego okazał się bardzo szczęśliwym dniem, który przyniósł uczestnikom wyjazdu wiele ciekawych wrażeń i niezapomnianych emocji.  Opiekę nad 50 uczniami sprawowały panie: A. Mazurek, J. Mazurek, A. Stepaniuk,  M. Gromek.

• Podsumowanie konkursu plastycznego STAWIAM NA ZDROWIE

• 15.12.2019 12:21
          • 10 grudnia 2019r. w Książnicy Zamojskiej odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień  laureatom konkursu plastycznego „STAWIAM NA ZDROWIE”. Na konkurs nadesłano 54 prace plastyczne, z których komisja konkursowa wyłoniła najciekawsze. Prace zostały zaprezentowane na wystawie, która towarzyszyła podsumowaniu projektu „PoCiąg do Czytania” realizowanego w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Celem projektu było promowanie zdrowego stylu życia oraz zaproponowanie dzieciom i młodzieży alternatywnych form spędzania czasu wolnego. Pośród nagrodzonych prac znalazły się prace plastyczne uczniów naszej szkoły, a mianowicie Izabeli Chrzan  (kl. IVa) i Valentiny Köllner (kl. IVa). Natomiast wyróżnienia otrzymały m. in. prace: Amelii Bindy (kl. IVb), Mikołaja Dobosza (kl. IVb) i Aleksandry Jachorek (kl. Vb). W czasie uroczystości wszyscy laureaci otrzymali ciepłe słowa od organizatorów projektu oraz piękne dyplomy, nagrody książkowe i kalendarz ze zdjęciami prac nagrodzonych. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych nieszablonowych pomysłów!