• Wydarzenia 2019/2020

• "Dzień Otwarty dla Przedszkolaków"

• 12.02.2020 19:46
          • Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3 w Zamościu zaprasza dzieci 6-letnie wraz z rodzicami na DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY, który odbędzie się 25 lutego 2020r. W programie zaplanowano:
            17.00 – powitanie dzieci i rodziców przez dyrekcję szkoły – aula, zapoznanie z ofertą dydaktyczną szkoły w roku szkolnym 2020/21, prezentacja multimedialna o szkole, zajęcia otwarte - matematyka sensoryczna, eksperymenty i doświadczenia dla dzieci, kolorowy świat figur geometrycznych, zabawy przy muzyce, gry z wykorzystaniem podłogi interaktywnej, rozmowy z dyrekcją szkoły i nauczycielami.
            CZEKAMY NA WAS!  DO ZOBACZENIA!

• Wspieram na 10

• 12.02.2020 17:00
          • Szkoła Podstawowa nr 3 od wielu lat współpracuje z Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach, dlatego „zachęcamy do przekazania informacji o akcji Wspieram na 10 swoim bliskim i znajomym. Akcja ma na celu stałe wspieranie pracy Hospicjum.”

• Od klifu do muflona?!

• 30.01.2020 15:17
          • W styczniu uczniowie klas 5 uczestniczyli w spotkaniach z panią Małgorzatą Grabek, pracownikiem Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodka Zamiejscowego w Zamościu, w celu poszerzenia wiedzy z geografii. Zapoznawali się z prezentacją multimedialną, szeroko omawianą przez panią Małgorzatę, która pokazywała również na mapie, rodzaje krajobrazu występującego w Polsce wraz z charakterystycznym dla niego ekosystemem: od Bałtyku do Karpat i Sudetów. Dowiedzieliśmy się, że nasze województwo jest wyjątkowe, mamy aż 17 parków krajobrazowych najwięcej w Polsce! Sprawdzeniem zdobytej wiedzy był test online przeprowadzany na stronie:

www.quizizz.com/join/

Rywalizacja między klasami spowodowała, że uczniowie  z ogromnym zaangażowaniem i szybkością (było tylko 30 sekund) odpowiadali na przygotowane pytania. W spotkaniach wzięły udział klasy: 5a, 5b, 5c, 5d, 5e, 5f  pod opieką pani Marioli Dziubki, nauczyciela geografii. Spotkania organizowała pani Jolanta Gontarz-Doszla.

• Zajęcia z fotografii w Książnicy Zamojskiej

• 30.01.2020 14:51
          • W ramach realizacji podstawy programowej z plastyki uczniowie klas siódmych brali udział w zajęciach z fotografii w Książnicy Zamojskiej. Organizatorem zajęć prowadzonych przez pracownika Książnicy, pana Wojciecha Fostakowskiego była pani Anna Bartko-Malinowska, nauczyciel plastyki i pani Barbara Grabowska zajmująca się działem multimedialnym Książnicy. Podczas zajęć, uzupełniających treści przedstawione w szkole, uczniowie poznali szlachetne techniki fotograficzne oraz programy służące do obróbki zdjęć. Wyrażam wdzięczność Pracownikom Książnicy za przygotowanie zajęć oraz dziękuję nauczycielom naszej szkoły, paniom Marcie Gromek i Joannie Jastrzębskiej-Droździel za pomoc w opiece nad uczniami.
            (WZ)

• Rozstrzygnięcie konkursu „Nie taki straszny strach na wróble”

• 30.01.2020 14:52
          • W poniedziałek, 16 grudnia nastąpiło rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego skierowanego do uczniów klas 1-3 „Nie taki straszny strach na wróble”. Dyplomy zwycięzcom wręczała Dyrektor naszej szkoły Pani Maria Mołdoch. W konkursie przyznano dwie nagrody specjalne dla Karola Chabera z klasy 2a oraz Zuzanny Wawrych z klasy 1c. Według jury prace tych uczniów najlepiej spełniały kryteria zawarte w regulaminie konkursowym. Pozostali laureaci to: