- OPIS
- REGULAMIN REKRUTACJI I UCZESTNICTWA W PROJEKCIE
- Spotkanie koordynatorów projektu Lights! Camera! Action!
- Wizyta uczniów w Huesca, Hiszpania 16.10.2021 - 22.10.2021
- Warsztaty praktyczne w ramach projektu
- Wizyta uczniów w Lagos, Portugalia
- Wizyta uczniów w Pozarevac, Serbia
- Wizyta w Polsce
- Wizyta Włochy San Severo
- Wizyta uczniów w Yalova/Merkel Turcja
- Podsumowanie projektu Lights Camera Action
- Links to the project's social pages
OPIS
,, Lights! Camera! Action!” to kolejny projekt Erasmus+, którego realizację rozpoczęliśmy w październiku 2020 r. Projekt będzie realizowany przez dwa lata, wraz z 5 szkołami partnerskimi z : Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Serbii oraz Turcji.
Tym razem tematem głównym projektu jest rozwijanie kreatywności uczniów, kompetencji językowych oraz społecznych między innymi poprzez próbowanie swoich sił jako Youtuberów. Głównym celem jest poznawanie i zastosowanie innowacyjnych praktyk w erze cyfrowej, rozwijanie kompetencji społecznych, obywatelskich i międzykulturowych uczniów. W ramach projektu uczniowie będą się uczyć podstaw m.in. tworzenia filmów, produkcji, będą rozwijać swoją kreatywność. Projekt angażuje również nauczycieli, dzięki czemu staną się bardziej otwarci i chętniej będą stosować nowe technologie w codziennej praktyce szkolnej.
W dzisiejszych czasach mamy do czynienia z dwoma głównymi problemami - negatywnym wpływem na naszych uczniów YouTube'a
oraz rosnącym bezrobociem wśród młodych osób, co jest problemem w całej Europie. Chcielibyśmy spróbować rozwiązać oba te problemy i pomóc naszym uczniom zaplanować swoją przyszłość i stać się bardziej atrakcyjnymi na rynku pracy. Dzięki temu projektowi uczniowie odkryją i rozwiną swoją kreatywność, pomysłowość, twórczość oraz przedstawiać swoje pomysły poprzez kręcenie filmików i umieszczanie ich na YouTube.W projekcie udział bezpośrednio będzie brało po 20 uczniów z każdej partnerskiej szkoły oraz pośrednio cała społeczność naszej szkoły.
Wszystkie „Działania związane z uczeniem się, nauczaniem i szkoleniami” w krajach partnerskich mają określony temat, a wszystkie połączone tematy mają charakter definiujący ten projekt. Oprócz najbardziej logicznych działań dla tego projektu - nauka o kreatywności, YouTubingu, produkcji, filmowaniu, nauczanie itp. zamieściliśmy również zajęcia, podczas których poznamy nowe kultury, religie, regiony Europy, itd.
Współpraca z partnerami będzie odbywała się na kilku płaszczyznach: spotkania online (videoczat), realizacja wspólnych projektów, jak również działań projektowych podczas wyjazdów do szkół partnerskich ( uczestnicy projektu będą mieli możliwości wizyty w krajach partnerskich ) , dzielenie się efektami pracy poprzez umieszczanie materiałów na platformie eTwinning.
Tym projektem chcemy promować edukacje w zakresie przedsiębiorczości w erze cyfrowej i pomoc naszym uczniom w realizacji ich ukrytego potencjału.
Uczniowie odnajdą utraconą kreatywność i miejmy nadzieję, że wejdą w świat inspirujących osobowości i twórców YouTube, poznają i wykorzystają pozytywne strony korzystania z nowych technologii oraz doświadczeń starszych youtuberów przez bezpośrednie spotkania z nimi
To bardzo ważne, ponieważ nie wiemy nawet, jak będzie wyglądał rynek pracy za dziesięć, dwadzieścia lat; gruntownie, damy naszym uczniom rzemiosło w ich rękach i przygotujemy ich do życia.