Wybory opiekuna Samorządu Uczniowskiego klas czwartych
17 września w naszej szkole odbyły się wybory na Opiekuna Samorządu Uczniowskiego klas czwartych.
Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwali uczniowie klas szóstych. Oddano 228 ważnych głosów, 49 głosów zdobył Pan Michał Gromadzki i to właśnie on został Opiekunem Samorządu. Gratulujemy;)
Tekst&foto: Jolanta Michalczuk
Wybory Rzecznika Praw Ucznia
25 września zorganizowane zostały wybory na Rzecznika Praw Ucznia.
Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwali przedstawiciele SU w składzie: Bartłomiej Babicz, Adrian Rogowski oraz Adam Brzeziński. W wyborach oddano 231 ważnych głosów - a ponad połowę (139) otrzymała Pani Joanna Nowak ;) Gratulujemy: )
Tekst: Jolanta Michalczuk
Foto: Iwona Derewiaka
Dzień krawata na Dzień Chłopaka
30 września… to chyba jakieś święto… ale jakie? U nas w szkole to Dzień krawata na Dzień chłopaka!:)
Tego dnia chłopcy z naszej szkoły przyszli do szkoły w krawatach;) Niektóre krawaty były długie, inne krótkie, jedne w grochy, kolejne w paski.były też krawaty wycięte z kolorowego papieru, a nawet krawaty recyclingowe! W tym dniu odbyło się również oficjalne ogłoszenie wyników konkursu na Super Kolegę z klasy - działo się, działo!
Oto wyniki:
Super kolega z 4a:Dawid Palak
Super kolega z 4b: Oskar Pańczyk
Super kolega z 4c: Miłosz Koroś
Super kolega z 4d: Igor Szczygieł
Super kolega z 5a: Szymon Denkiewicz
Super kolega z 5b: Paweł Winiarski
Super kolega z 5c: Wojciech Żukowski
Super kolega z 6a: Patryk Cymerman
Super kolega z 6b: Mateusz Janowski
Super kolega z 6c: Hubert Gromadzki
Tekst&foto: Jolanta Michalczuk
Międzynarodowy Dzień Tolerancji
17 listopada świętowaliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Tolerancji.
Samorząd Uczniowski poszczególnych klas przygotował plakaty przedstawiające sposób w jaki należy rozumieć słowo TOLERANCJA, w klasach na godzinach wychowawczych również nie zabrakło rozmów na ten temat. Dzień tolerancji powinniśmy świętować każdego dnia!
Tekst & foto: Jolanta Michalczuk
Wieczór wróżb
Będziesz bardzo bogatą osobą, zostaniesz sławnym sportowcem i będziesz mieć powodzenie w miłości -
takie i inne wróżby mogliśmy usłyszeć podczas wieczoru wróżb zorganizowanego 26 listopada przez Samorząd Uczniowski. Wróżono z kości, można było dowiedzieć się co zapisane nam w kartach , były też serca z imionami, szklana kula, studnia marzeń i wiele innych! Kto nie był – niech żałuje gdyż nie wie co go czeka w przyszłości!
Tekst & foto: Jolanta Michalczuk
Wystawa gadgetów o kociej tematyce
17 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota - z tej okazji zapraszamy do obejrzenia wystawy gadgetów o kociej tematyce MAM BZIKA NA PUNKCIE…KOTAJ”. Zapraszamy do sali 31 we wtorek i środę.
Samorząd Uczniowski
Dzień Kobiet w naszej szkole
To nie psikus ani żarty, na Dzień Kobiet - Dzień kokardy! – właśnie tak świętowaliśmy w tym roku w naszej szkole Dzień Kobiet.
Dziewczęta przyszły do szkoły wystrojone w kokardy - kokardy we włosach, kokardy na bluzkach, kolczyki, bransoletki z kokardkami… było kokardowo - kolorowo : ) To rzecz jasna nie koniec atrakcji! W tym roku wybieraliśmy również Super Koleżankę - podczas tajnego głosowania wybrana została jedna uczennica z każdej klasy, która zasługuje na zaszczytne miano Super Koleżanki! Oto wyniki:
kl.4a- Wiktoria Matyszczuk
kl. 4b – Dominika Gmyz
kl. 4c- Oliwia Kwiatkowska
kl.4d- Milena Kazanowska
kl. 5a- Patrycja Wybranowska
kl. 5b- Natalia Petryna
kl.5c- Wiktoria Kulik
kl. 6a- Klaudia Muszyńska
kl.6b –Aleksandra Tryka
kl.6c- Dominika Studzińska
Gratulujemy wszystkim Super koleżankom!!
Tekst&foto: Jolanta Michalczuk
Sejmik Samorządów Uczniowskich zamojskich szkół podstawowych
26 marca w naszej szkole odbył się Sejmik Samorządów Uczniowskich zamojskich szkół podstawowych pod hasłem „Bądź bezpieczny w sieci”.
W sejmiku wzięli udział uczniowie ośmiu szkół podstawowych. Głównym celem sejmiku było uświadomienie uczniom zjawiska cyberprzemocy, jej form oraz konsekwencji dla ofiary i sprawcy. Sejmik rozpoczął się od wzajemnego poznania się- uczniowie rzucali do siebie kłębkiem włóczki przedstawiając się i mówiąc do jakiej szkoły chodzą. Pozwoliło to poznać siebie bliżej oraz stworzyć „sieć” wzajemnych relacji- czyli dokładnie tak jak to się dzieje w Internecie. Podczas trwania sejmiku uczniowie mieli możliwość poznania historii ofiar cyberprzemocy, dyskutowali na temat zasad postępowania w przypadku nękania w sieci oraz uświadomili sobie rolę świadków cyberagresji. Podsumowaniem sejmiku było wspólne wypracowanie kodeksu bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z internetu oraz telefonów komórkowych tzw. NET-ykiety. Warsztaty przeprowadzili opiekunowie Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 3: pani Iwona Derewiaka oraz pani Jolanta Michalczuk . Organizatorki sejmiku otrzymały zaświadczenia potwierdzające zrealizowanie zajęć „ Stop cyberprzemocy” wydane przez panią Monikę Sajkowską, Dyrektora Fundacji Dzieci Niczyje.
Tekst&foto: Jolanta Michalczuk