• Wydarzenia 2021/2022

• Drodzy nauczyciele! Wszystkiego najlepszego z okazji Waszego święta

• 17.10.2021 20:53
          • 14 października 2021r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego, w imieniu społeczności szkolnej, życzył całemu gronu pedagogicznemu zadowolenia z pracy, wytrwałości w przekazywaniu wiedzy oraz satysfakcji z odkrywania pasji i talentów swoich uczniów. Młodzi artyści piosenką i słowem wyrazili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie i troskę o dobro wychowanków. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor, która mówiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za zaangażowanie oraz życzyła wielu sukcesów w życiu zawodowym i osobistym. Przedstawicielka Rady Rodziców, zwracając się do nauczycieli, przekazała najlepsze życzenia, a na ręce Pani Dyrektor złożyła bukiet kwiatów. Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze.
          • Jesienne pozdrowienia z Kazimierza nad Wisłą

• 17.10.2021 11:16
          • Uczniowie klas 5a i 5c uczestniczyli w październiku w wycieczce do Kazimierza Dolnego. Pod opieką wychowawców zwiedzili miejski Rynek, Kościół Farny, Ruiny Zamku i spacerowali po zaułkach miasteczka. Skosztowali także kazimierskich Kogutów ze słodkiego ciasta drożdżowego, poznali historię związane z królem Kazimierzem Wielkim i spławianiem zboża ze spichlerzy nad Wisłą oraz sami mieli okazje popłynąć w rejs w kierunku Zamku w Janowcu. Na zakończenie wycieczki uczniowie wspięli się dzielnie na Wzgórze Trzech Krzyży. Zmęczeni, ale pełni wrażeń zapewniali, że mają ochotę na kolejne wyjazdy.

• PATRIOTYCZNIE I NAUKOWO

• 17.10.2021 11:08
          • Klasy 8d  i 8e  wraz ze swoimi wychowawcami pojechały na wycieczkę do Lublina gdzie miały możliwość uczestniczenia w ciekawych lekcjach. Lekcja historii w Muzeum na Majdanku okazała się być niezwykłym doświadczeniem , żywą lekcją historii, szczególnie , że większość młodzieży była tam po raz pierwszy.  Lekcja chemii była  szeregiem kolorowych doświadczeń na Wydziale Chemii UMCS w Lublinie. Młodzież reagowała bardzo żywiołowo oraz chętnie brała udział w doświadczeniach. Poznane doświadczenia  i wiedza pozostanie w pamięci uczniów i być może przyda się na przyszłych egzaminach. nauczyciele: A. Mazurek, K .Skalska

• Festiwal Tenisa Stołowego

• 11.10.2021 08:59
          • W naszej szkole w dn. 08.10.2021r. został rozegrany Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego. Turniej był skierowany do młodzieży naszej placówki. Do rozgrywek przystąpiło 38 zawodników i zawodniczek z klas 4-8 którzy walczyli w dwóch kategoriach wiekowych.
            Celem turnieju było wyłonienie najlepszych graczy, którzy będą reprezentować szkołę na zawodach międzyszkolnych. Spotkanie rozpoczęło się  powitaniem wszystkich na sali, wyjaśnieniu celu jakiemu jest poświecony i ogłoszono otwarcie imprezy sportowej. Rozpoczęcie turnieju poprzedziło losowanie, które zadecydowało także o kolejności rozgrywek w poszczególnych kategoriach.

• Międzyklasowy Konkurs Matematyczny "Mistrz Tabliczki Mnożenia klas 4"

• 05.10.2021 17:54
          • W dniu dzisiejszym (04.10.2021r) odbył się finał międzyklasowego konkursu matematycznego "Mistrz Tabliczki Mnożenia klas 4". Po przeprowadzonych eliminacjach klasowych do głównego finału zakwalifikowało się 22 uczniów z klas 4. Każdy z uczniów musiał się zmierzyć z różnymi zadaniami dotyczącymi tabliczki mnożenia. Liczyły się porawne wyniki, jak i szybkość liczenia. Wszyscy uczestnicy finału otrzymali pamiątkowy dyplom.
            Oto wyniki:
            I miejsce Wiktor Janaczek klasa 4D
            II mijesce Maks Namroży klasa 4c
            III miejsce Stanisław Gorzkiewicz klasa 4c
            Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie gratulujemy!
            Konkurs przygotowali nauczyciele:Anna Lachowska, Grażyna Gaj, Marta Gorzkiewicz,Katarzyna Skalska, Dominika Krysiak