• Wydarzenia 2018/2019

• III Ogólnopolska Akcja Czytania „Jeżycjady” 2019

• 29.03.2019 17:09
        • Dnia 27 i 28 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Zamościu odbyła się III edycja Ogólnopolskiej Akcji Czytania „Jeżycjady” Małgorzaty Musierowicz. Jej celem była promocja czytania oraz popularyzacja książek Małgorzaty Musierowicz. W akcji wzięli udział uczniowie  z klasy 6a i 6c (20 osób).

• Przebieg spotkania w klasie 6a w dniu 27 marca 2019 r.

1. Odczytanie fragmentu „Pulpecji” przez panią wicedyrektor Edytę Wasil.
          2. Obejrzenie przedstawienia przygotowanego na podstawie „Kłamczuchy”.
          3. Obejrzenie prezentacji multimedialnej o pisarce i jej twórczości.
          4. Zaprezentowanie plakatu o pisarce wykonanego przez uczniów.
          5. Zaprezentowanie gazetki ściennej o pisarce przygotowanej przez uczniów.
          6. Udział w 3 mini-konkursach wiedzy o Jeżycjadzie typu „Kahoot” przygotowanych przez uczniów.
          7. Poczęstunek przygotowany na podstawie przepisów z Jeżycjady.

Przebieg spotkania w klasie 6c w dniu 28 marca 2019 r.

1. Odczytanie fragmentu „Pulpecji” przez panią dyrektor Marię Mołdoch.
          2. Obejrzenie przedstawienia przygotowanego na podstawie „Opium w rosole”.
          3. Obejrzenie prezentacji multimedialnej o pisarce i jej twórczości.
          4. Zaprezentowanie plakatu o pisarce wykonanego przez uczniów.
          5. Wykonanie zakładek do książek.
          6. Wykonanie drzewa genealogicznego.
          7. Poczęstunek przygotowany na podstawie przepisów z Jeżycjady.

Akcja Ogólnopolskiego Czytania Jeżycjady została przygotowana przez panią Renatę Bałabuch we współpracy z panią Martą Gorzkiewicz (w klasie 6a) oraz panią Dominiką Krysiak (w klasie 6c) oraz panią Beatę Staszewską. Renata Bałabuch