• ,,Lights! Camera! Action!”

• Wizyta w Polsce

• Od 12 września w naszej szkole odbywała się wizyta uczniów ze szkół partnerskich z Turcji, Włoch, Serbii, Hiszpanii i Portugalii w ramach projektu Erasmus+ "Lights, Camera, Action". W mobilności wzięło udział 20 uczniów z zagranicy i 20 uczniów z naszej szkoły.

Pierwszego dnia odbyły się zajęcia integracyjne oraz prezentacje szkół partnerskich. Dodatkowo po lunchu uczniowie udali się na Stare Miasto, gdzie wzięli udział w grze miejskiej. Kolejnego dnia uczniowie naszej szkoły biorący udział w projekcie wraz z partnerami z zagranicy swoje zadania projektowe związane z ekologią, ochroną środowiska realizowali w Janowie Lubelskim. Wizyta w Zoom Natury była bardzo ciekawym doświadczeniem, szczególnie dla naszych gości, którzy mogli posłuchać odgłosów ptaków, doznać prawdziwego kontaktu z naturą.

Trzeci dzień był dniem realizacji zadań projektowych w szkole. Na początek uczniowie uczestniczyli w zajęciach z recyklingu "Zrób coś z niczego - podaruj drugie życie rzeczom" przygotowanych i poprowadzonych przez panią Anne Lachowska. Uczniowie wykonywali serca z wikliny papierowej oraz torebki z jeansu, które nasi goście zabiorą że sobą jako pamiątkę . Kreatywnosc, twórczość, współpraca - najważniejsze hasła tych zajęć.
            Popołudniowe zajecia miały wygląd warsztatów praktycznych, które polegały na dzieleniu się wiedzą i doświadczeniem w zakresie funkcjonowania w mediach spolecznosciowych.Dodatkowo, uczestnicy otrzymali 2 zadania.

1-tworzenie w grupach postów do mediów społecznościowych

2-nagranie krótkich filmów pokazując naszą szkołę.

Zajęcia przygotowała i poprowadziła pani Alla Lakyda-Borsuk.

Wszystkie wykonywane zadania w dniu dzisiejszym miały na celu zintegrować zespół oraz rozwinąć umiejętności językowe.

W czwartek uczniowie wraz ze swoimi partnerami wybrali się na wycieczkę do Lublina. Tam poznawali historie miasta w sposób bardzo aktywny - wzięli udział w grze miejskiej. Uczniowie podzieleni na cztery zespoły musieli rozwiązać zadania i odnaleźć wskazane miejsca.

Następnym punktem wizyty było Państwowe Muzeum na Majdanku – Niemiecki Nazistowski Obóz Koncentracyjny i Zagłady – muzeum martyrologiczne powstałe w 1944 r. na terenie dawnego nazistowskiego obozu koncentracyjnego KL Lublin.

Ostatniego dnia uczniowie odwiedzili zamojskie Zoo, gdzie oprócz zwiedzania odbyła się lekcja z ochrony środowiska i zwierząt. Uczniowie mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z jaszczurką lub wężem.

Po ekscytującej wizycie w zoo uczniowie udali się do Ratusza na spotkanie z Panem Prezydentem Andrzejem Wnukiem.

Dzień piąty był ostatnim dzień działań projektowych, jak i ostatnim dniem wizyty naszych partnerów w Zamościu. Uczniowie z Hiszpanii, Turcji, Portugalii, Włoch i Serbii wraz z nauczycielami odebrali certyfikaty udziału w mobilności, przedstawili swoje zadanie projektowe - prezentacje, filmiki z aktywności projektowych w jakich uczestniczyli w tym tygodniu. Następnie udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów naszej szkoły biorących udział w projekcie.

Ten tydzień byl bardzo aktywnym tygodniem, uczniowie będą mieli wspaniałe wspomnienia, nawiązały się nowe

międzynarodowe przyjaźnie. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę z zakresu socialmediów, tworzenia postów, filmików m. in. na tik toku, Instagramie.

Poszerzyli swoje umiejętności komunikacji w języku angielskim.

Wszystko co piękne szybko się kończy.

Dziękujemy nauczycielom zaangażowanym w realizację mobilności : Alla Lakyda-Borsuk, Paulina Kozłowska, Daria Król, Anna Lachowska, Agnieszka Stepaniuk, Jolanta Michalczuk.

Dziękujemy pani Dyrektor Marii Mołdoch, pani Dyrektor Edycie Wasil i Panu Dyrektorowi Marcinowi Łyś za

pomoc w organizacji wizyty.

Dziękujemy Rodzicom za wsparcie i organizacje dzisiejszego poczęstunku.

Do zobaczenia w Serbii w październiku 2023r.