• Podwójna Laureatka

• 07.07.2015 09:57
          • Z ogromną przyjemnością informujemy, że uczennica klasy 3 A Katarzyna Tymura została w bieżącym roku szkolnym laureatką Konkursów Kuratoryjnych z biologii i z  j. angielskiego.  Nie jest to pierwszy sukces Kasi w Olimpiadach na szczeblu wojewódzkim, jako uczennica klasy drugiej również uzyskała tytuł laureata konkursu biologicznego. W tym roku Kasia reprezentowała naszą szkołę także w konkursach z chemii, fizyki i ortografii, z których zakwalifikowała się do etapu powiatowego. Tytuł laureata zwalnia ją z egzaminów gimnazjalnych z części przyrodniczej  i z języka angielskiego, dając jednocześnie maksymalną liczbę punktów możliwych do uzyskania. Dla Kasi nie jest to jednak koniec zmagań konkursowych, pod koniec kwietnie będzie uczestniczyć w etapie wojewódzkim Konkursu Clickonmaniac i walczyć o kolejny tytuł laureata. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
          • CIEKAWI LUDZIE, CIEKAWE TEMATY

• 06.07.2015 19:19
          • http://www.gim3zam.nazwa.pl/luty2015/11.JPGWywiad z Agnieszką Bubełła,
            absolwentką Naszego Gimnazjum,
            dzisiaj uczennicą 12 klasy w High School w USA.

Jaką byłaś uczennicą w gimnazjum ?
            Raczej przeciętną, może nawet mniej niż przeciętną. Wtedy nie dostrzegałam potrzeby zdobywania wiedzy i trudno mi było się przekonać do nauki.

Jak wspominasz bal i testy gimnazjalne ?
            Na balu gim… (śmiech) Było fajnie - coś w rodzaju małej studniówki. A testy gimnazjalne… jak testy. Było okej.

Czy myślałaś o przyszłości, kiedy byłaś uczennicą gimnazjum?
            Tak, w gimnazjum miałam wiele planów, ale one się zmieniały. Myślę, że teraz, kiedy muszę dokonać wyboru studiów,  wiem, co chcę robić.
            Co chciałabyś studiować ?
            Swoją przyszłość wiążę ze szkołą biznesow
            ą.
          • Debiuty literackie

• 06.07.2015 19:14
          • Uczennice Gimnazjum nr 3. w Zamościu wygrały konkurs ''Debiuty literackie'',  zdobywając główne nagrody oraz wyróżnienie Agnieszka Kopciewska - I nagroda (proza) i wyróżnienie (poezja). Katarzyna Tymura – II nagroda (proza). Uczennice to zdolne, pracowite i wyróżniające się wysoką kulturą  osobistą dziewczyny. Uczestniczą we wszystkich szkolnych i okręgowych konkursach polonistycznych, osiągając bardzo dobre wyniki. Zdobywając prestiżowe nagrody, uczennice potwierdziły, że nigdy nie należy się poddawać w dążeniu do celu. Życzymy dalszych sukcesów, wiary we własne siły i ...per aspera ad astra (przez ciernie do gwiazd).
          • RAJD ZIMOWY

• 06.07.2015 19:12
          • 28 lutego 2015 roku uczniowie w ramach fakultetu turystycznego uczestniczyli w rajdzie zimowym. W bardziej wiosennej aniżeli zimowej pogodzie uczniowie przeszli 8 km , zaczynając trasę w Feliksówce aby zakończyć marsz w Suchowoli. Droga była niełatwa bo czasami młodzież musiała iść w błocie po kolana. Jednak około południa zaświeciło  piękne słońce więc można było miło spędzić  czas w czasie przerw w marszu. Aby jednak udowodnić wszystkim , że był to  rajd zimowy  śmiałkowie wykonali zjazdy w górki na workach, z tym wyjątkiem , że nie po śniegu tylko po błocie. Miłym zakończeniem rajdu było ognisko , pieczenie kiełbasek, oraz gry i zabawy z nagrodami. Uczniowie byli pod opieką p. Agnieszki Mazurek , p. Marzeny Głąb i p. Krzysztofa Rybaka.