• Szkolny etap kuratoryjnego konkursu biologicznego

• 06.07.2015 13:33
          • 22 października 2014r. odbył się szkolny etap kuratoryjnego konkursu biologicznego. W naszym gimnazjum w eliminacjach uczestniczyło 14 uczniów z klas drugich i trzecich. Mimo, że test był skomplikowany do etapu rejonowego zakwalifikowały się 4 uczennice: Katarzyna Tymura z klasy 3 A oraz Julia Duszejko, Weronika Herbin i Klaudia Pikuzińska z klasy 2B. Gratulacje i życzenia sukcesów w następnych etapach! Nauczyciel biologii Jadwiga Mazurek
          • Lekcja ekologiczna w Dębowcu

• 06.07.2015 13:32
          • Dnia 30 października uczniowie klas: 1a , 2b i 2c wraz z opiekunami : p. Jadwigą Mazurek, p. Agnieszką Mazurek, p. Martą Gromek i p. Małgorzatą Zbyryt uczestniczyli w plenerowej lekcji ekologicznej. Nie powstrzymało nas nic, nawet niska temperatura. Około godziny 9 wsiedliśmy do autobusu i rozpoczęliśmy wycieczkę. Nie było w nim zbyt dużo miejsca, ale bez problemu dojechaliśmy do pierwszego punktu – Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej  w Zamościu na ul. Męczenników Rotundy. Pan pracujący w tym zakładzie opowiedział nam m.in. dlaczego powinniśmy segregować śmieci, jaką drogę odbywają posortowane plastiki i szkło. Na końcu każda klasa zważyła się na specjalnej wadze, najmniej ważyła klasa 2c – ok.1,3t. Następnie czekała nas dłuższa droga - do Dębowca , tam mieliśmy obejrzeć nowoczesną sortownię śmieci. Podzieliliśmy się na dwie grupy i razem z pracownikami oprowadzającymi nas zaczęliśmy zwiedzanie. Do sortowni odpadów w Dębowcu trafiają śmieci z gmin: Adamów, Grabowiec, Komarów-Osada, Łabunie, Miączyn, Nielisz, Radecznica, Sitno, Skierbieszów, Stary Zamość, Sułów, Szczebrzeszyn i z gminy Zamość - nie jest to  mało. Sprosta ona jednak bardzo dużym wymaganiom dzięki nowoczesnym maszynom i technologiom. Zwiedzanie nie zawsze było przyjemne, czasem przeszkadzał nam niemiły zapach, ale czego można się spodziewać po śmieciach? Około godziny 11 udaliśmy się w drogę powrotną do szkoły. Była to bardzo pouczająca wycieczka , która przekonała nas do konieczności segregacji odpadów. Julia Zawisza kl.1A
          • Warto zobaczyć „Miasto 44”

• 06.07.2015 13:24
          • Uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum uczestniczyli w projekcji filmu Jana Komasy „Miasto 44”. A oto wrażenia jednej z uczennic: "Miasto 44" to istna intensyfikacja doznań, na ekranie dzieje się naprawdę dużo, a wszystko to ma związek z okropieństwami wojny – śmierć i apokalipsa we wszystkich możliwych odsłonach. Film zrobiony z hollywoodzkim rozmachem, zrobił na nas wrażenie, tak duże, że po zakończeniu ekranizacji na Sali kinowej zapadła cisza. Ekranizacja powstania opowiada o bohaterskich Warszawiakach. Choć Warszawa jest pod władzą okupanta, to mieszkańcom wcale nie żyje się tu aż tak źle – jest czas na spotkania i zabawę. W tej atmosferze poznajemy Stefana (Józef Pawłowski) mieszkającego w kamienicy ze swoją matką i młodszym bratem. Chłopak nie chce się wychylać poza szereg, do konspiracji trafia tak naprawdę gnany hormonami, a dokładniej za sprawą Kamy (Anna Próchniak).

• Nauczyciel… „Czyż może być większe powołanie?” (Jan Paweł II)

• 06.07.2015 13:20
          • 14 października w Zespole Szkół nr 3 po raz kolejny uroczyście obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Elizy Orzeszkowej i Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II   pod kierunkiem nauczycieli (p. H. Mik, p. J. Nowak, p. A. Sawka, p. E. Malicka, p. K. Krajewski)  przygotowali  montaż słowno-muzyczny dedykowany dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom i pracownikom administracji. Dzieci i młodzież w scenkach z życia szkoły wyraziły wdzięczność za trud włożony  w ich wychowanie i edukację. Zaproszonych gości zachwyciły  śpiewem i tańcem  „Wiolinki” – najmłodsi spośród występujących. Całości dopełniła prezentacja multimedialna przygotowana przez p. A. Wróbel i p. M. Grelę. Był to czas refleksji nad  pracą pedagogów, również tych, którzy odeszli, ale ciągle są w naszych sercach. Uroczysty, a jednocześnie radosny nastrój dnia odzwierciedlała dekoracja wykonana przez p. K. Kopciowską i z p. B. Kamińską. Dzień Edukacji Narodowej jest okazją nie tylko do  radosnego świętowania, ale także – do podziękowań.  Pani Dyrektor T. Sołowiej w imieniu nauczycieli i pracowników administracji przyjęła bukiety kwiatów wraz z życzeniami od Przewodniczących Rady Rodziców – p. B. Miciuły i p. M. Zawiszy oraz od przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Do życzeń dołączył się radny Rady Miasta Zamościa – p. K. Krupa.

• XIV Dzień Papieski

• 06.07.2015 12:19
          • Uczniowie Zespołu Szkół nr.3 w Zamościu po raz kolejny uczcili pamięć niezwykłego człowieka w dziejach świata i Kościoła - Jana Pawła II. Obchody Tygodnia Papieskiego rozpoczęły się od zbiórki na rzecz funduszu stypendialnego dla ubogiej i zdolnej młodzieży z całej Polski. Dnia 16.10.2014 w dniu rocznicy wyboru Karola Wojtyły na stolicę Piotrową po uroczystej Mszy Św. został przedstawiony montaż słowno-muzyczny pt. "Blask świętości" nawiązujący do tegorocznego hasła XIV Dnia Papieskiego "Jan Paweł II - świętymi bądźcie". Część artystyczną przygotowaną przez młodzież gimnazjum pod kierunkiem p. I. Dubiny, p. M. Liwińskiej, p. K. Krajewskiego poprzedziła prezentacja multimedialna ukazująca nauczanie Papieża na temat świętości. Dekoracje sali gimnastycznej wykonane przez p. K. Kopciowską wprowadziły wszystkich w odpowiedni nastrój. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: p. Tomasz Kossowski- v-ce Prezydent Miasta Zamościa, p. Jerzy Michalski - Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu, uczniowie klas szóstych szkoły podstawowej oraz młodzież gimnazjalna. Więcej na >>>>>>>>>>>