• Projekt „Ucz się i nauczaj” – Erasmus+

• 06.07.2015 19:08
          • Zespół Szkół nr 3 w Zamościu realizuje, w ramach programu Erasmus+, projekt mobilności kadry nauczycielskiej pod tytułem „Ucz się i nauczaj”. Od 07.02.2015 do 14.02.2015 dziesięciu nauczycieli tej szkoły uczestniczyło w job shadowing (obserwacja pracy nauczycieli) w Vigevano we Włoszech. Grupa zamojskich pedagogów miała za zadanie zapoznać się z ciekawymi scenariuszami lekcji prowadzonych przez włoskich kolegów, ze sposobami wykorzystania technologii informatycznej w praktyce szkolnej i z systemem oświaty we Włoszech.
          • Bal Gimnazjalny 2015

• 06.07.2015 19:02
          • „Precz smutki przecież jest karnawał
            Radości wietrzyk niech powieje
            Zatoczmy wspólnie krąg taneczny
            A owoc nauki wnet dojrzeje”

Ostatni tydzień przed balem to był okres gorących przygotowań. W sali gimnastycznej codziennie odbywały się próby poloneza. W rytm dźwięków  pod okiem Pana  K. Krajewskiego z mozołem uczniowie szlifowali figury i doskonały kunszt uroczystego tańca  jakim jest staropolski polonez. 31 stycznia 2015 roku o godzinie 17.00 uczniowie klas 3 Gimnazjum nr 3 uroczystym polonezem rozpoczęli po raz 15 w murach tej szkoły Bal Gimnazjalny. Trzecioklasiści zatańczyli go jak zawodowi tancerze, wywołał on gorące oklaski i łzy wzruszenia. W części oficjalnej głos zabrała Dyrektor Zespołu Szkół nr 3 Pani Teresa Sołowiej życząc wszystkim udanej zabawy i wysokich wyników na egzaminie gimnazjalnym. Dużo serdeczności do uczniów i do rodziców skierowali zaproszeni goście. Wielką niespodzianką dla wszystkich był walc angielski, który uczniowie zadedykowali swoim rodzicom. Wszyscy wyglądali olśniewająco, niektórzy wręcz zmienili się nie do poznania. Jednak ani, szykowne suknie, ani wysokie obcasy, ani wreszcie eleganckie garnitury nie przeszkodziły w dobrej zabawie, wszyscy szaleli na parkiecie w rytm największych hitów pod „gwieździstym niebem”. Wszystkich uczestników balu urzekała  piękna dekoracja przygotowana pod czujnym okiem Pani Agnieszki Stepaniuk.

• Zabawa choinkowa klas 1 i 2

• 06.07.2015 18:49
          • Dnia 27 stycznia 2015r. w Gimnazjum Nr 3 odbyła się zabawa choinkowa klas 1 i 2. Przygotowania do choinki zaczęły się od rana dekoracją  sal lekcyjnych i sali tanecznej pod czujnym okiem opiekuna SU pani Agnieszki Mazurek. Każda klasa przygotowała słodki poczęstunek z niespodziankami. DJ hipnotyzował uczniów dźwiękami muzyki, nawet „Ruda tańczyła jak szalona”. Wszyscy tak nogami przebierali, aż podeszwy się „dymiły”. Uśmiech z twarzy  się nie  ścierał. Ściany w szkole mamy solidne, nikt ich nie musiał podpierać, bo zabawa była przednia. Pan Krzysztof G.  przyniósł ZORKĘ 5 i zrobił kilka fajnych zdjęć. Nad bezpieczeństwem  młodzieży czuwali jak zawsze na wszystko gotowi Rodzice. Uczniom i Rodzicom za cudowną  zabawę  serdecznie dziękujemy. Wychowawcy
          • Stypendystki Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie

• 06.07.2015 18:47
          • W roku szkolnym 2014/2015 dwie uczennice naszego Gimnazjum: Katarzyna Tymura z klasy 3A i Julia Zawisza z klasy 1A zostały stypendystkami Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie w ramach „Lubelskiego programu pomocy stypendialnej dla uczniów szczególnie uzdolnionych 2013-2015”. Aby uzyskać stypendium dziewczęta musiały wykazać się szczególnymi osiągnięciami edukacyjnymi i zainteresowaniami naukowymi, a także przygotować „Indywidualny plan rozwoju edukacyjnego ucznia”. Gratulacje z powodu otrzymania stypendium i życzenia sukcesów naukowych w przyszłości. Opiekun dydaktyczny stypendystek: Jadwiga Mazurek
          • Spotkanie opłatkowe Diecezjalnej Rodziny Szkół Jana Pawła II

• 06.07.2015 18:45
          • W dniu 15 stycznia 2015 roku odbyło się X uroczyste spotkanie szkół noszących imię Jana Pawła II w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Gospodarzami spotkania byli: Parafia Świętego Michała Archanioła oraz Zespół Szkół nr 3 w Zamościu. Spotkanie rozpoczęło się od Mszy Św. pod przewodnictwem J. E Biskupa Mariana Rojka w kościele Św. Michała Archanioła. W liturgii brali aktywny udział uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół nr 3. W homilii ks. biskup zwrócił uwagę na osoby Trzech Mędrców, którzy złożyli dary, dając nam refleksje jakie dary my przynieśliśmy Nowonarodzonemu. W spotkaniu uczestniczyły delegacje z 34 szkół, których patronem jest Święty Jan Paweł II. Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście.