• II Powiatowy Turniej Wiedzy o Wielkiej Brytanii, Niemczech, Rosji i Francji

• 07.07.2015 11:49
          • W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr2 w Zamościu odbył się II Powiatowy Turniej Wiedzy o Wielkiej Brytanii, Niemczech, Rosji i Francji skierowany dla  uczniów gimnazjów. W turnieju wzięło udział 5 drużyn z zamojskich gimnazjów. Naszą szkołą reprezentowali uczniowie klasy II B Barbara Czausz i Karolina Suchodolska  oraz Mariusz Bronicki z II A. Uczestnicy turnieju musieli wykazać się ogólną wiedzą w zakresie motoryzacji, wynalazków, sportu i kuchni poszczególnych krajów. Ważne okazały się także umiejętności manualne, ponieważ jedną z konkurencji było kierowanie symulatorem jazdy samochodem. Uczestnikom dziękujemy za  żywe zainteresowanie i do zobaczenia w przyszłym roku. Uczniów do konkursu przygotowały panie: M. Gromek i A. Stepaniuk.
          • GIMNAZJALIŚCI UCZCILI DZIEŃ FLAGI

• 07.07.2015 11:46
          • Obchody świąt majowych stały się dla naszych gimnazjalistów niezapomnianą lekcją historii i patriotyzmu. W Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej 2 maja delegacje klas II: Babiuch Kamil, Muszyńska Marta, Nowogrodzka Beata (2A), Chmiel Aleksandra, Duszejko Julia, Martyniuk Kacper (2B), Chmiel Aleksandra, Kowalczyk Izabela, Szawarski Hubert (2C) wysłuchały wykładu pt. „Polski protokół flagowy.2 Maja-Dzień Flagi RP”. Prelekcję w sali Consulatus Ratusza wygłosił ppłk Marek Kwiecień, a słuchaczami były samorządy szkolne, studenckie oraz Młodzieżowa Rada Miasta. Następnie nastąpiło uroczyste podniesienie flagi państwowej RP w asyście honorowej przedstawicieli służb mundurowych garnizonu Zamość. Opiekunem uczniów była pani Marzena Gąska-nauczyciel Gimnazjum nr 3. Tekst i foto: Marzena Gąska
          • Uczniowie klas 3 pisali egzamin

• 07.07.2015 11:41
          • Egzamin gimnazjalny składa się z trzech części. Pierwszy dzień to część humanistyczna, drugi - matematyczno-przyrodnicza, a ostatniego dnia gimnazjaliści zmierzyli  się z nowożytnym językiem obcym. 21 kwietnia część humanistyczna sprawdzała wiedzę z języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie, plastyki i muzyki. W drugiej części, która odbyła się 22 kwietnia, były zagadnienia z matematyki, biologii, geografii, chemii, fizyki i astronomii. Trzecia (23 kwietnia) dotyczyła sprawdzenia wiedzy i umiejętności uczniów dotyczących znajomości języka angielskiego. Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Wyniki egzaminu uczniowie poznają w połowie czerwca. Wszystkim uczniom klas 3 Gimnazjum nr 3 im. Papieża Jana Pawła II życzymy maksymalnej liczby punktów.
          • Obchody 75 rocznicy „Zbrodni Katyńskiej”

• 07.07.2015 11:41
          • 12 kwietnia na Rynku Wielkim w Zamościu odbyły się uroczystości upamiętniające zamordowanych Polaków przez NKWD w ZSRR wiosną 1940 roku. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 10.00  happeningiem przygotowanym przez młodzież ze szkół  zamojskich. Społeczność Zespołu Szkół nr 3 reprezentowali uczniowi kl. 1B, 2A, 2B, 2C Gimnazjum nr 3 oraz drużyna zuchów Szkoły Podstawowej nr 3. O godz. 11.30 uroczystości przeniosły się do kościoła pod wezwaniem Św. Katarzyny. Przed Mszą Świętą odbyła się część artystyczna w wykonaniu młodzieży z Gimnazjum nr 3 w Zamościu. Po Mszy Św.  przy Pomniku Krzyż Katyński odprawiony został ceremoniał wojskowy, złożono wieńce i wiązanki kwiatów.