• Z Zamościa do Dallas!

• 06.07.2015 18:40
          • 18 grudnia 2014r. odwiedziła nasze Gimnazjum absolwentka Agnieszka Bubella. Agnieszka w Gimnazjum uczęszczała do klasy 3b, której wychowawczynią była pani Daria Król. W lipcu w 2013r. wyjechała do Dallas w Terasie i tam kontynuuje naukę. W przystępnej i bardzo ciekawej formie przygotowała prezentację i opowiedziała o różnicach w systemie Edukacji w Polsce i w Stanach. W spotkaniu uczestniczyły klasy trzecie: 3a z wychowawczynią panią Agnieszką Stepaniuk, 3b z wychowawczynią panią Beatą Staszewską i 3c z panią Darią Król. Spotkanie przygotowała pani Elżbieta Smorowska – nauczyciel bibliotekarz.
          • Jasełka Bożonarodzeniowe

• 06.07.2015 18:34
          • Dnia 17.12.2014r. odbyły się jasełka bożonarodzeniowe pod hasłem "W poszukiwaniu prawdy" przygotowane przez dzieci i młodzież Zespołu Szkół Nr 3 pod kierunkiem p. M. Liwińskiej oraz p. I. Dubiny. Nad przygotowaniem oprawy muzycznej czuwał p. K. Krajewski i p. J. Nowak, dekorację plastyczną przygotowała p. K. Kopcowiska, a prezentację multimedialną - p. M. Liwińska. Zaszczycili nas swoją obecnością ks. biskup M. Rojek, ks. proboszcz parafii Św. Michała W. Galant oraz p. Gąsiorowska-matka chrzestna " Ziemi Zamojskiej".

• Czytam, Rozmawiam, Wiem

• 06.07.2015 18:27
          • Dnia 12 grudnia 2014 r. w Książnicy Zamojskiej nastąpiło podsumowanie Projektu pt."Czytam, Rozmawiam, Wiem“ połączone z finałem konkursu plastycznego „Rodzina- zdrowy wybór“. Nagrodzone prace zostały reprodukowane w kalendarzu bibliotecznym na nowy rok 2015 uczniów z naszego gimnazjum; ucz. kl. 3b Piotra Gila a wyróżnienia otrzymali - ucz. kl. I a Julia Zawisza, Wiktoria Tchórz i Kinga Złamańczuk. Uczniowie pod opieką p. Elżbiety Smorowskiej, która była uczestnikiem projektu i p. Krystyny Kopciowskiej - nauczyciela plastyki obejrzeli inscenizację przygotowaną przez młodzież Gimnazjum nr6,mówiącą o wartościach rodziny, jako podstawy rozwoju każdego młodego człowieka, a po otrzymaniu pięknych nagród książkowych uczestniczyli w wystawie i słodkim poczęstunku. K. Kopciowska

• Rajd Mikołajkowy

• 06.07.2015 18:21
          • Dnia 6 grudnia 2014 roku w ramach fakultetu turystycznego odbył się Rajd Mikołajkowy. Wyruszyliśmy z Adamowa pod kierownictwem dwóch przewodników oraz nauczycieli p. Agnieszki Mazurek i p. Marzeny Głąb.. Przeszliśmy obok dawnego dworu hrabiego Łosia, a następnie trafiliśmy do miejsca dawnej osady Kol. Bliżów i zobaczyliśmy dom polskiej piosenkarki Kory Jackowskiej.  Wędrowaliśmy dalej aż do mety rajdu w Szewni Dolnej. Tam odpoczęliśmy po naszej wędrówce i przystąpiliśmy do udziału w konkursach: krajoznawczym, piosenki o św. Mikołaju i sprawnościowym- skakaniu na skakance. Na koniec mogliśmy zrobić sobie zdjęcie ze św. Mikołajem i ogrzać się przy ognisku. Po południu autokarami wyruszyliśmy w drogę powrotną. Wszyscy dobrze się bawili i z niecierpliwością czekają na kolejny rajd. Tekst :Magda Stańczak kl. 2b   foto: Agnieszka Mazurek
          • X Mikołajkowy Turniej Czwórek Siatkarskich Dziewcząt w ramach kampanii profilaktycznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł”

• 06.07.2015 18:17
          • Dnia 08.12.14 r. w Zespole Szkół Nr 3 odbył się „X Mikołajkowy Turniej Czwórek Siatkarskich Dziewcząt”. Już po raz dziesiąty turniej powiązano z profilaktycznym przedsięwzięciem ZTU. Oczywiście, zawodom patronowała kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł. W turnieju uczestniczyły delegacje 4 osobowe  z klas IV – VI szkoły podstawowej oraz I – III gimnazjum. Do zdrowej rywalizacji w duchu fair play przystąpiło łącznie 16 drużyn. Turniej był rozgrywany systemem grupowym, następnie odbyły się półfinały i finały, czyli mecze o miejsca. Sędziami byli uczniowie naszego gimnazjum : Skalska Paulina, Podolak Jan, Wcisło Patryk, Malec Eryk, Malczewska Katarzyna, Dziewulski Konrad. Nad nagłośnieniem czuwał : Krystian Szkamruk. Osób kibicujących też nam nie brakowało. Na uczestników rozgrywek czekały wielkie emocje, zdrowa rywalizacja i upominki ZTU. Dziewczęta ambitnie walczyły do samego końca.