• PAPIEŻ POLAK KIBICOWAŁ IM Z NIEBA

• 07.07.2015 12:30
          • Niestrudzeni, waleczni i radośni - młodzi ludzie - oddali mu cześć w 95 rocznicę Jego urodzin podczas X międzyszkolnej imprezy sportowej „BIEG NADZIEI”. Przedsięwzięcie, które jest  integralną częścią obchodów Dnia Patrona Szkoły odbyło się 18 maja 2015r. na obiektach Zespołu Szkół nr 3 im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu, oraz na malowniczych terenach położonych nad rzeką Łabuńką. Z dystansem 2 km. oraz zestawem pytań poświęconych osobowości Papieża Polaka zmierzyli się uczniowie 9 szkół podstawowych i 12 szkół gimnazjalnych miasta Zamościa i Rodziny Szkół im. Papieża Jana Pawła II Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej. Zabrali ze sobą wspaniały humor, hart ducha i pełni optymizmu stanęli na linii startu.

• „Świętymi bądźcie!” – KONCERT PAPIESKI

• 07.07.2015 12:25
          • „Świętość (…) jest darem i zadaniem dla świeckich tak samo jak dla zakonników i kapłanów, w sferze prywatnej, tak jak w działalności publicznej, w życiu zarówno jednostek, jak rodzin i wspólnot”. (Jan Paweł II)

18 maja br. obchodziliśmy 95. rocznicę urodzin Papieża Jana Pawła II – Patrona naszego Gimnazjum. Z tej okazji uczniowie Zespołu Szkół nr 3 (Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II i Szkoły Podstawowej im. Elizy Orzeszkowej) przygotowali koncert upamiętniający to wydarzenie. Był on uwieńczeniem szeregu działań podjętych przez społeczność gimnazjalną, których celem jest  przybliżanie młodemu pokoleniu  sylwetki i nauczania Wielkiego Polaka: papieża, filozofa, etyka, a przede wszystkim człowieka kochającego Boga i bliźniego, człowieka dialogu, także człowieka cierpiącego, lecz przepełnionego pokojem i radością. Wezwanie Papieża – Polaka - „Świętymi bądźcie” – stało się myślą przewodnią artystycznego przedsięwzięcia. Koncertu w Klubie Batalionowym wysłuchali nie tylko uczniowie zamojskich szkół, ale także przedstawiciele władz miasta, kurii biskupiej i dyrektorzy zamojskich placówek.

• 18 maja 1920 przyszedł na świat Karol Wojtyła - dzisiaj mija 95. rocznica urodzin Ojca Świętego

• 07.07.2015 12:19
          • Karol Wojtyła urodził się w Wadowicach. Późniejszy metropolita krakowski i kardynał, a wybrany 16 października 1978 r. na papieża i wówczas przyjął imię Jana Pawła II. Ojciec Święty zmarł 2 kwietnia 2005 r. i został pochowany w podziemiach bazyliki św. Piotra na Watykanie, w krypcie Jana XXIII. Po beatyfikacji trumna ze szczątkami Jana Pawła II została przeniesiona z Grot Watykańskich do bazyliki św. Piotra. Jego proces beatyfikacyjny był jednym z najkrótszych w historii Kościoła, rozpoczął się miesiąc po pogrzebie, a zakończył się sześć lat po śmierci, zaś proces kanonizacyjny zakończył się trzy lata po beatyfikacji, dziewięć lat po śmierci. Jan Paweł II był pierwszym od ponad 450 lat biskupem Rzymu niepochodzącym z Włoch. Karol Wojtyła był papieżem przez 26,5 roku. Uczniowie naszej szkoły  w dniu dzisiejszym uczestniczyli we Mszy Św. w Kościele Św.  Michała Archanioła, aby uczcić pamięć  wielkiego Polaka,  Patrona  Gimnazjum  nr 3 im. Papieża Jana Pawła II. Mszy Św. przewodniczył  ks.  Prałat dr Wiesław  Galant . Ksiądz Proboszcz w wygłoszonej homilii odniósł się do wartości  i znaczenia pontyfikatu Jana Pawła II.  Umocnieni słowami księdza Proboszcza wróciliśmy do szkoły.  Przy tablicy upamiętniającej nadanie imienia gimnazjum delegacja uczniów  złożyła wiązankę kwiatów.
          • Nagrody dla laureatów konkursów przedmiotowych

• 07.07.2015 12:13
          • 14  maja 2015 roku w auli Kardynała  Stefana Wyszyńskiego na Katolickim Uniwersytecie w Lublinie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów i nagród dla uczniów – laureatów konkursów przedmiotowych. Nagrody wręczali:  pan Krzysztof Babisz – kurator Kuratorium Oświaty w Lublinie, wicekurator pani Anna Szczepińska, dyrektor LSCDN pan  Andrzej Zieliński. Nagrody otrzymali – uczennica klasy 3a Katarzyna Tymura – laureatka konkursu z biologii i języka angielskiego oraz uczeń klasy 6b Hubert Kulas – laureat konkursu z historii. Nagrodę dla Kasi, z powodu jej nieobecności, odebrałą pani Jadwiga Mazurek – nauczycielka biologii, natomiast Hubert otrzymał nagrodę w obecności swojej mamy. Pani Teresa Sołowiej – dyrektor zespołu uczestniczyła w uroczystej gali. Uczniom życzymy wielu sukcesów – Kasi w liceum, Hubertowi w gimnazjum.
          • Spotkanie z panem Jerzym Zacharowem uczestnikiem wyprawy rowerowej do Watykanu w 1999r.

• 07.07.2015 12:08
          • W ramach cyklu spotkań z ciekawymi ludźmi na temat „Moje spotkania z JP II”  13 maja 2015r. z okazji obchodów Dnia Patrona Szkoły  odbyło się spotkanie dla klas I i II Gimnazjum z panem Jerzym Zacharowem. Zaproszony gość podzielił się wspomnieniami z zorganizowanej przez Niego rowerowej pielgrzymki do Watykanu i spotkania z Ojcem Świętym. Opowiedział uczniom, że  w dniach 19.04.-12.05.1999 r. przejechał z grupą, która liczyła 5 osób trasę Zamość – Watykan długości 2351 km.  Trasa górska – Tatry – Alpy – Apeniny liczyła łącznie 524 km. Prędkość w górach wynosiła od 7km/h – 15 km/h, a zjazdy w granicach 40 – 62 km/h. Pielgrzymkę  pan J. Zacharow z 4 kolegami przejechał na rowerach polskiej produkcji z Zakładów Rowerowych w Bydgoszczy( z 1968r.). Na spotkanie z uczniami pan Jerzy przyjechał tym pamiątkowym rowerem i stwierdził, że rowery polskiej produkcji z tamtych lat były i są niezawodne. Spotkanie przebiegło w bardzo przyjaznej i serdecznej  atmosferze. Uczniowie z klas I i II Gimnazjum podziękowali panu Jerzemu Zacharowowi gromkimi brawami za podzielenie się wspomnieniami z nietypowej podróży do Watykanu  oraz wrażeniami ze spotkania z Ojcem Świętym. Spotkanie, tekst i foto  przygotowała pani Elżbieta Smorowska