• Wydarzenia 2018/2019

• KLASA 4E I 5B W LUBLINIE

• 22.10.2018 08:16
          • Po wielu tygodniach nauki nasi uczniowie zasłużyli na atrakcyjną wycieczkę i odrobinę relaksu. Naszym miejscem docelowym była stolica województwa, miasto tętniące życiem studenckim – Lublin. Niebywałą przyjemnością dla czwarto- i piątoklasistów okazała się wizyta w Parku Trampolin. Strefa Wysokich Lotów przeniosła uczniów na krótką chwilę w inny, podniebny świat.  Mnóstwo atrakcji w trampolinowej krainie m.in. trampoliny sportowe, basen z gąbkami, belka do pojedynków, podłoga wybijająca, arena do swobodnego skakania, ściana wspinaczkowa, ścieżki akrobatyczne pozostawią niezatarte wspomnienia. Rozrywka w nowoczesnym wydaniu pod okiem wykwalifikowanych trenerów okazała się strzałem w dziesiątkę, a nasi młodzi wyczynowcy zdali swój egzamin sprawnościowy celująco. Kolejnym punktem programu była wędrówka po malowniczych, przedwojennych lubelskich wsiach, dworkach i miasteczkach. Spacer z przewodnikiem ścieżkami Muzeum Wsi Lubelskiej był drogocenną lekcją historii i powrotem do tamtych lat. Po krótkiej przerwie obiadowej i napełnieniu głodnych żołądków, nasi niestrudzeni podróżnicy wyruszyli w dalszą drogę. Smaczny rosół i domowe pierogi z pewnością dostarczyły im energii do dalszej wędrówki Wraz z przewodnikiem podziwiali urocze zakątki Starego Miasta – Zamek, Bramę Krakowską, Trybunał Koronny, Plac po Farze, oraz Ratusz i związane z nimi tajemnicze legendy, które wzbudziły szczególne zainteresowanie. Mieli okazję trafić na plan filmowy kręconego na uliczkach Starego Miasta filmu Polskie Dziewczyny i zamienić słowo z jego aktorami i statystami. Wycieczka odbyła się 19 października 2018r., a nad jej prawidłowym przebiegiem i organizacją czuwał profesjonalny pilot, zaś o bezpieczeństwo uczniów zadbali wychowawcy klas: p. Agnieszka Urbaniec (5b) i p. Marzena Gąska (4e), oraz p. Beata Pawliszak.. Nasi wychowankowie, zmęczeni, ale szczęśliwi w godzinach wieczornych wrócili do swych domów z plecakiem pełnym wspomnień i uśmiechem na twarzy. Tekst i foto Marzena Gąska

• Rozstrzygniecie konkursu plastycznego "Józef Piłsudski w twórczości plastycznej dzieci i młodzieży - Zamość 2018"

• 18.10.2018 14:37
          • 27 września w Młodzieżowym Domu Kultury odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego. Jednym z ważniejszych wydarzeń uroczystości było rozwiązanie konkursu plastycznego "Józef Piłsudski w twórczości plastycznej dzieci i młodzieży - Zamość 2018" oraz wręczenie nagród. Troje naszych uczniów otrzymało najważniejsze nagrody, Nagrodę Prezydenta Miasta oraz Nagrodę Ministra. Laureaci konkursu to Kacper Adamowicz uczeń klasy 7d i Oliwia Zub uczennica klasy 7a, których do konkursu przygotowała p. Anna Bartko-Malinowska, nauczyciel plastyki w roku szkolnym 2017/2018 oraz Franciszek Drozdowski uczeń klasy 3C, którego praca powstała pod opieką p. Krystyny Kopciowskiej, nauczyciela plastyki. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!
          • Spotkanie z pisarką Roksaną Jędrzejewską-Wróbel

• 15.10.2018 12:00
          • Dnia 11 października 2018 roku uczniowie klasy 2c i 2d wzięli udział w spotkaniu autorskim z autorką książek dla dzieci Roksaną Jędrzejewską-Wróbel, które odbyło się w Filii nr 2 Książnicy Zamojskiej. W spotkaniu wzięło udział 42 uczniów naszej szkoły oraz nauczyciele: Renata Bałabuch, Katarzyna Szaniawska i Elżbieta Karol. Pisarka zaprosiła uczestników spotkania do rozmowy o tym, czym jest dom i co ich w życiu uszczęśliwia. Następnie uczniowie zadawali Roksanie Jędrzejewskiej-Wróbel pytania dotyczące jej twórczości. Na zakończenie uczniowie mieli możliwość uzyskania autografu od pisarki. Renata Bałabuch

• PEGAZ RAZ JESZCZE!

• 15.10.2018 11:48
          • Gratulacje i podziękowania dla wszystkich uczniów i rodziców, którzy w roku szkolnym 2017/2018 brali udział w akcji „Zbieraj makulaturę-ratuj konie”. Byli to zarówno uczniowie szkoły podstawowej klas 1-8  jak i uczniowie klas 2 i 3 gimnazjum. Po raz kolejny znaleźliśmy się w gronie laureatów, wrażliwych na los zwierząt i troszczących się o przyszłość naszej planety. Nagrodę odebrały panie Marta Margol-pomysłodawczyni udziału w akcji(od 2007 roku!), pani Elżbieta Smorowska, która prowadziła akcję w gimnazjum, poszerzając ja o dodatkowe działania (loteria, kiermasze itp.) oraz pani Jolanta Gontarz-Doszla. Ponieważ w tym roku również przystąpiliśmy do akcji mamy nadzieję, że uda nam się zebrać równie dużo aby poprzeć piękną ideę  Klubu Gaja, który wspiera utrzymanie, leczenie, terapię uratowanych koni, opłaca leki i opiekę weterynaryjną, monitoruje sytuację zwierząt oddanych do adopcji, prowadzi edukację ekologiczną. Zapraszamy do udziału w akcji „Zbieraj makulaturę-ratuj konie” 2018/2019.

• Goście z MiniLab

• 03.10.2018 17:08
          • "Zwracaj uwagę na to co mówią dzieci ... one mogą mieć pomysły, które dorosłym nigdy nie przyszłyby do głowy" Alexander Graham Bell

W dniach 02-03.10.2018 r. w naszej szkole gościliśmy firmę MiniLab,  to pierwsze w Zamościu miejsce, gdzie młodzi naukowcy mogą eksperymentować, gdzie kształtuje się w dzieciach samodzielność w stawianiu naukowych pytań i zachęca do poszukiwania odpowiedzi. Uczniowie klas 1-6 przez dwa dni mogli oglądać  doświadczenia, które były szczegółowo omawiane , ułatwiało to dzieciom wyjaśnienie i rozwiązanie problemu naukowego. Do części doświadczeń z sali byli wybierani ochotnicy, którzy przy niewielkiej pomocy prowadzących mogli wykonać doświadczenie. Uczniowie cieszyli się i bawili odkrywaniem przyrody.