• 2022/2023

• Szkolny Konkurs Ortograficzny ,,Z ortografią za pan brat”

• 18.06.2023 22:50

• Dnia 17 maja 2023r. odbył się konkurs ortograficzny dla uczniów klas 2 – 3           pod hasłem ,,Z ortografia za pan brat”.
        • Cele konkursu:

- dbałość o czystość i piękno języka ojczystego,

- propagowanie idei poprawnej pisowni,

- motywowanie uczniów do doskonalenia własnych umiejętności w zakresie ortografii,

- podniesienie poziomu znajomości ortografii i interpunkcji polskiej,

- doskonalenie stosowania zasad ortograficznych,

- kształtowanie pamięci, uwagi i logicznego myślenia.

Wytypowane przez wychowawców trzyosobowe delegacje, zmagały się z testem ortograficznym, który dotyczył znajomości i stosowania poznanych zasad ortograficznych. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia, w jakim stopniu opanowali zasady ortografii i interpunkcji. W trudnej rywalizacji zwycięzcami zostali ci, którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad ortografii i umiejętności ich zastosowania                  w praktyce. Na teście można było uzyskać maksymalną liczbę punktów: drugoklasiści – 80 pkt, trzecioklasiści  - 90 pkt.

Wyniki konkursu:

Michalina Dziuba kl. 3d – 81 pkt

Oliwia Majchrowska kl. 3a – 80 pkt

Marek Osuch kl. 3c – 80 pkt

Wszystkim uczestnikom konkursu ortograficznego dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy znajomości zasad poprawnej pisowni języka polskiego  i życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorzy: Anna Czugała, Anna Stabińska