• MIEJSKIE ELIMINACJE W PŁYWANIU

• 16.11.2022 14:46
          • 15.11.2022r. na Krytej Pływalni w Zamościu odbyły się miejskie eliminacje w pływaniu indywidualnym. Uczniowie naszej szkoły awansowali do kolejnego etapu.
            1. Kędziera Maciej 6a w stylu dowolnym na dystansie 50m (0:27:26) - I MIEJSCE awans do rejonu
            2. Knap Aleksander 6b w stylu klasycznym na dystansie 50m (0:48:65) - II MIEJSCE awans do rejonu
            3. Bartkowska Martyna 5a w stylu klasycznym na dystansie 50m (0:45:64
            II MIEJSCE awans do rejonu

4. Kucharski Miłosz 8b w stylu motylkowym na dystansie 50m (0:43:20) II MIEJSCE awans do rejonu
            Podziękowania za udział i wkład pracy należą się również uczniom:
            1. Baniak Mikołaj 4c
            2. Duda Julia 5c
            3. Stańko Aleksandra 5a
            4.Winiarska Michalina 5c
          • „Biegi Listopadowe”

• 13.11.2022 14:58
          • W dniu 10 listopada 2022 r. uczniowie Naszej Szkoły brali udział w „Biegach Listopadowych”. Celem imprezy sportowej było uczczenie 104 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uczeń klasy 4b Aleksander Chopta zwyciężył w kategorii wiekowej 2012/2013, otrzymując medal oraz nagrodę rzeczową. Wszyscy uczestnicy biegów otrzymali medale pamiątkowe, a Szkoła okolicznościowy puchar. Opiekę sprawował pan Wojciech Zdybel.
          • Szkolny Turniej Szachowy

• 13.11.2022 14:19
          • W dniu 10-go listopada w naszej szkole odbył się turniej szachowy. W zawodach wzięło udział 27 szachistów. Celem turnieju było wyłonienie reprezentacji szkoły na zawody miejskie oraz popularyzacja gry w szachy wśród społeczności szkolnej. I miejsce w turnieju zajął Jakub Kaczmarek z klasy 6c, II miejsce Aleksander Błahut 8c, III miejsce Stanisław Gorzkiewicz 5c, IV miejsce Mateusz Maszewski 8c, V miejsce Oskar Niemczuk 1b, VI miejsce Igor Jagielski 8b. Do chłopaków do składu reprezentacji szkoły dołączy Martyna Bartkowska z klasy 5a – najlepsza zawodniczka turnieju. Gratulujemy wszystkim uczestnikom! Trzymajmy kciuki za SP3 na najbliższych zawodach!

• Festiwal Tenisa Stołowego

• 03.11.2022 18:02
          • W naszej szkole w dn. 28.10.2022r. został rozegrany Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego. Turniej był skierowany do młodzieży naszej placówki. Do rozgrywek przystąpiło 31 zawodników i zawodniczek z klas 4-8 którzy walczyli w dwóch kategoriach wiekowych. Spotkanie rozpoczęło się  powitaniem wszystkich na sali, wyjaśnieniu celu jakiemu jest poświecony i ogłoszono otwarcie imprezy sportowej. Rozpoczęcie turnieju poprzedziło losowanie, które zadecydowało także o kolejności rozgrywek w poszczególnych kategoriach. Uczestnicy turnieju mieli do dyspozycji 4 stoły, przy których zaangażowano 4 sędziów. Wraz z nauczycielami wychowania fizycznego czuwali oni nad prawidłowym przebiegiem zawodów. W każdej z grup zawodników do końca toczyły się zacięte rozgrywki o zwycięstwo w turnieju.
            Turniej przebiegał w zdrowej, sportowej atmosferze na wysokim poziomie technicznym. Podczas zawodów można było zaobserwować duże zaangażowanie zawodników - co bardzo cieszyło organizatorów - oraz prezentowaną przez nich postawę fair-play.
            Wśród dziewcząt starszych (rocznik 2008-2009) najlepsza okazała się zawodniczka Perduta Julia z klasy 8b, a w następnej kolejności Mazurkiewicz Julia- 8b i Antos Julia-8b.
            W kategorii chłopców starszych( rocznik 2008-2009) zwyciężył Dziduch Nikodem 8a, drugie miejsce zajął  Łaniak Wiktor 8d, a trzecie Drączkowski Jakub  z klasy 8b.
            W kategorii chłopców młodszych (rocznik 2010-2012) pierwsze miejsce zajął Jurkiewicz Sebastian z klasy 5a, drugie miejsce Litwińczuk Aleksander 6b, a trzecie Wojcieszko Wiktor również  z klasy 6b.
            Dziękujemy wszystkim zawodnikom za uczestnictwo w turnieju. Tym samym zapraszamy do brania udziału w kolejnych imprezach organizowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego i mamy nadzieję na jeszcze większe zainteresowanie tego rodzaju wydarzeniami. Organizatorzy turnieju: Gromadzki Michał, Gęborys Krzysztof.
          • TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ CHŁOPCÓW O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 8 W ZAMOŚCIU

• 27.10.2022 19:41
          • 26 października 2022r. odbył się turniej piłki ręcznej chłopców o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 8 w Zamościu. Do zawodów przystąpiły drużyny z pięciu zamojskich szkół. Reprezentacja naszej szkoły po wygranych meczach grupowych w finale pokonała zespół Szkoły Podstawowej nr 2 i zdobyła  pierwsze miejsce w turnieju. Klasyfikacja końcowa turnieju:
            I miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 3 Zamość,
            II miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 2 Zamość,
            III miejsce - Szkoła Podstawowa  Zwierzyniec,
            IV miejsce - I zespół Szkoła Podstawowa Nr 8 Zamość,
            V miejsce - Pierwsza Społeczna Szkoła Podstawowa Zamość,
            VI miejsce - II zespół Szkoła Podstawowa Nr 8 Zamość.
            Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Krystian Porowski 6d, Dawid Józefowski 6d, Sebastian Daniłowicz 6d, Kacper Ćwik 6d, Jakub Niedźwiedź 6b, Litwińczuk Aleksander 6b, Daniel Kanikuła 6b, Maciej Kędziera 6a. Opiekunem zespołu był pan Robert Martyniuk.