• PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZKICH IGRZYSK DZIECI W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW

• 29.03.2023 13:48
          • 24 marca 2023 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 8 w Zamościu odbył się  Półfinał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej chłopców. Do zawodów przystąpiły reprezentacje szkół podstawowych: SP nr 3 Hrubieszów, SP nr 3 Tomaszów Lub., SP nr 2 Hrubieszów, SP Zwierzyniec, PSP Łopiennik Nad. oraz SP nr 3 Zamość. Drużyna naszej szkoły po wygranych meczach grupowych z SP 3 Hrubieszów 9:3 i SP 3 Tomaszów Lub. 10:0 awansowała do finału turnieju. W finale reprezentanci naszej szkoły pokonali zespół Szkoły Podstawowej ze Zwierzyńca 11:2 zdobywając pierwsze miejsce w rozgrywkach i awans do zawodów wojewódzkich.
          • I MIEJSCE PIŁKARZY RĘCZNYCH NASZEJ SZKOŁY

• 13.03.2023 16:12
          • W piątek  10.03.2023r. odbyły się Miejskie Igrzyska Dzieci SZS  w piłce  ręcznej chłopców. W zawodach startowały drużyny chłopców siedmiu szkół podstawowych z terenu miasta Zamościa. Mecze turniejowe  rozegrano w hali  sportowej Szkoły Podstawowej nr 8 w Zamościu. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Krystian Porowski kl. 6d, Sebastian Daniłowicz kl. 6d, Dawid Józefowski kl. 6d, Alex Ruszel kl. 6d, Aleksander Litwińczuk kl. 6b, Jakub Niedźwiedź kl. 6b, Maciej Tur kl. 6c, Fabian Malec kl. 5b, po wygranych  meczach grupowych  ze Szkołą Podstawową nr 6 i Szkołą Podstawową nr 2 awansowała do finału turnieju. W finale nasi reprezentanci pokonali drużynę ze Szkoły Podstawowej nr 8 i zajęli I miejsce.
          • Igrzyska sportowe w ramach projektu „Od Pitagorasa i Homera do iPada i Komputera”

• 07.03.2023 16:46
          • W dniu 27.02.2023r. rozegrane zostały Igrzyska Sportowe dla uczniów klas piątych. Klasy reprezentowały zespoły składające się z pięciu chłopców i pięciu dziewczynek. Przed przystąpienie do rywalizacji sportowej uczniowie mieli możliwość poznać historię Starożytnych Igrzysk Olimpijskich oraz konkurencje i zasady ich rozgrywania. Igrzyska szkolne składały się z pięciu konkurencji: rzut oszczepem, rzut dyskiem, skok w dal, wyścig rydwanów oraz bieg sztafetowy na dystansie jednego stadionu.
          • SP3 Mistrzem Miasta Zamościa w koszykówce

• 06.03.2023 14:12
          • Nasza szkoła była gospodarzem Miejskich Igrzysk koszykówki dzieci i młodzieży. Kilkudniowe  Igrzyska cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony zamojskich drużyn oraz kibiców. Uczniowie chętnie i głośno dopingowali drużyny ucząc  się kulturalnego uczestnictwa w imprezach szkolnych.  Każdego dnia rywalizowało pięć szkół podstawowych w kategorii dziewcząt i sześć drużyn w kategorii chłopców.  Nasza szkoła w kategorii Igrzysk Młodzieży nie okazała się gościnna ,wygrywając swoje wszystkie mecze w grupie aby w finale pokonać SP6 . Tym samym szkolna drużyna SP3 została Mistrzem Miasta Zamościa i dostała awans na zawody rejonowe, które odbędą się w Hrubieszowie. Drużynę reprezentowali ; Eryk Stefański 8a, Mikołaj Maksymiak 8b, Michał Czornak 8c, Kacper Stępień 8c, Wiktor Łaniak 8d, Kamil Skonecki 8d, Jakub Kosz 8d, Krystian Różycki 8d, Fabian Piechnik 8d, Maxymiian Litwińczuk 8e, Wojciech Jabłoński 7b, Kornel Wójtowicz 7d.
            Chłopcy klas młodszych rozegrali dwa mecze nieznacznie ulegając kolegom z innych szkół, ostatecznie zajmując  5 miejsce. Wierzymy , że przy dobrze włożonej pracy na treningach SMOK za rok powtórzą sukces starszych kolegów. Reprezentacja chłopców młodszych: Dawid Józefowski , Dawid Kisiel , Dominik Van Der Speak, Daniel Piłat, Mateusz Podkościelny, Oliwier Romanowski, Jakub Pieczykolan , Adam Bzymek , Bartłomiej Kaliszczak, Aleksander Litwińczuk., Ruszel Aleks, Świderski Piotr.Gratulujemy obu zespołom! Trener: Agnieszka Mazurek

• MIEJSKIE IGRZYSKA DZIECI W KOSZYKÓWCE DZIEWCZĄT

• 24.02.2023 18:00
          • 23 lutego 2023r. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyły się Miejskie Igrzyska Dzieci w koszykówce dziewcząt. Do zawodów przystąpiły drużyny czterech zamojskich szkół: Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 6 oraz Szkoła  Podstawowa nr 8. Po zaciętych i emocjonujących pojedynkach koszykarki z naszej szkoły w klasyfikacji końcowej turnieju zajęły III miejsce.
            Szkołę reprezentowały uczennice: Katarzyna Czapla 5b, Oliwia Czop 5b, Kinga Krawczyk 5b, Maja Krystosiak 5b, Oliwia Krystosiak 5b, Maja Muszyńska 5b, Julia Duda 5c, Lena Parszywka 6d, Alicja Poszelężna 6d, Wiktoria Saranowska 6d, Julia Złomańczuk 6d. Opiekunem zespołu był pan Robert Martyniuk.