• Szkolny Turniej Koszykówki

• 21.03.2024 13:54
          • Uczniowie klas VII i VIII przystąpili do szkolnej rywalizacji z koszykówki. Do turnieju zgłosiły się wszystkie klasy siódme i ósme. Chłopcy grali mecze w grupach .Grupa pierwsza to klasy 7B, 7C, 7D a grupa druga to kasy  7A, 8A, 8B. W wyniku rywalizacji z grupy o 3 miejsce wyszły klasy 7B i 7A gdzie 3 miejsce w turnieju zdobyła klasa 7B wygrywając swój mecz 16:10. Finał zagrały klasy  8B z 7D . Mistrzem szkoły w koszykówce została klasa 8B wygrywając swój mecz finałowy 24:21. Mecze odbyły się we wzajemnej atmosferze fair play a uczniowie mieli wiele radości ze wspólnej rywalizacji, niezależnie od zajętych miejsc. Wszyscy uczniowie zostali nagrodzenie słodkimi upominkami od sponsora Przedsiębiorstwa wielobranżowego FORMATEX z Zamościa . Każda klasa otrzymała również pamiątkowe dyplomy. Nad organizacją i sędziowaniem czuwali nauczyciele wychowania fizycznego Agnieszka Mazurek , Dariusz Pałkowski i Marzena Koroniewska.
          • Dziewczynki na podium!

• 06.03.2024 16:49
          • W dniu 23 lutego 2024r. odbyły się Igrzyska dzieci w koszykówkę. Reprezentacja w składzie Bartkowska Martyna 6a,Belchnerowska Lena 6a, Czapla Katarzyna 6b, Czop Oliwia 6b, Gruszka Lena 5c,Kalisz Oliwia 5d,Kużma Emilia 6a, Kuźmińska Hanna 6b,Mołdoch Oliwia 6d, Mulawa Lena 5c,Musur Magdalena 6a,Pasieczna Natalia 6d,Stańsko Aleksandra 6a,reprezentowała szkolę na Igrzyskach dzieci w koszykówkę. Do rywalizacji przystąpiły zespoły z zamojskich szkół podstawowych. Dziewczęta dzielnie walczyły w swoim pierwszym profesjonalnym turnieju zdobywając 3 miejsce. Zespół został uhonorowany pamiątkowym dyplomem i pucharem. Opiekunem zespołu była nauczycielka wychowania fizycznego Agnieszka Mazurek.
          • „TRÓJKA” WICEMISTRZEM WOJEWÓDZTWA W PIŁCE RĘCZNEJ

• 06.03.2024 08:55
          • W dniu 4 marca 2024 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców rocznika 2009/2010. Wystąpiły następujące zespoły: SP nr 3 Biała Podlaska, SP nr 1 Puławy, SP nr 7 Świdnik,   SP nr 3 Biłgoraj, Międzynarodowa SP Lublin, SP nr 3 Zamość. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas siódmych i ósmych, a byli to: Cyc Jakub 8B, Jabłoński Wojciech 8B, Góra Jakub 8B, Van Der Spek Dominic 8B, Kanikuła Daniel 7B, Litwińczuk Aleksander 7B, Niedźwiedź Jakub 7B, Ćwik Kacper 7D, Daniłowicz Sebastian 7D, Józefowski Dawid 7D, Kisiel Damian 7D, Łopuszyński Mateusz 7D, Porowski Krystian 7D, Ruszel Alex 7D.
          • SP3 Vice-mistrzem Miasta Zamościa w koszykówce

• 04.03.2024 10:56
          • Chłopcy że szkoły podstawowej nr 3 Wicemistrzem Miasta Zamościa w koszykówce. Na co dzień dzieci trenujące na zajęciach pozalekcyjnych na SMOK przy SP3 miały możliwość sprawdzić swoje umiejętności koszykarskie. Rozegrano 6 meczy w których uczestniczyły inne reprezentację z zamojskich szkół. Ostatecznie chłopcy zajęli 2 miejsce po wygranej z SP6 i szkołą społeczna. Reprezentacja: Fabian Malec, Daniel Piłat, Bartek Kaliszczak Adam Bzymek, Filip Jakubowski, Jakub Pieczykolan 6B, Hubert Lis, Szymon Majewski, Maks Namroży, Anasiewicz 6C, Jakub Kniaź, Szawracki Dominik 6D, Ilia Maslovskyi, Aleksander Różycki 5C. Trener Agnieszka Mazurek
          • REJONOWE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ CHŁOPCÓW W PIŁCE RĘCZNEJ

• 22.02.2024 09:58
          • Mamy sukces sportowy!!! Uczniowie naszej szkoły zakwalifikowali się do finału wojewódzkiego w piłce ręcznej.
             W dn. 21 02.2024r w szkole podstawowej nr 8 odbyły się Rejonowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej. W turnieju rywalizowało 6 szkół o tytuł nr 1 i awans do finału wojewódzkiego. Po zaciętej rywalizacji w grupie wywalczyliśmy finał w którym spotkaliśmy się ze Szkołą  Podstawową z Zawady pokonując rywali 20:09. Zapewniając sobie awans do finału wojewódzkiego w Łukowie. Naszą szkołę reprezentowali: Litwińczuk Aleksander 7b, Niedźwiedź Jakub 7b, Ćwik Kacper 7d, Daniłowicz Sebastian 7d, Józefowski Dawid 7d, Kisiel Damian 7d, Łopuszyński Mateusz 7d, Porowski Krystian 7d, Ruszel Alex 7d, Cyc Jakub 8b, Góra Jakub 8b, Jabłoński Wojciech 8b, Van Der Spek Dominic 8b.Tekst;  Michał Gromadzki