• Wydarzenia

• MEDALIŚCI MISTRZOSTW SZKÓŁ WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO - FINAŁ W PŁYWANIU INDYWIDUALNYM

• 14.12.2023 07:49
          • Dnia 12.12.2023r. uczniowie naszej szkoły stanęli na podium zdobywając  dwa II MIEJSCA medalowe. Rekord życiowy w pływaniu stylem dowolnym zrobił dzisiaj Maciej Kędziera uczeń klasy 7a (50m stylem dowolnym 25:35) oraz Martyna Bartkowska uczennica klasy 6a (50m stylem motylkowym z czasem 35:47).
            Na wielkie brawa i uznanie zasługuje też uczeń klasy 5c Mikołaj Baniak, który zajął bardzo dobre VII MIEJSCE w pływaniu stylem dowolnym z czasem 35:21. Opiekę nad uczniami sprawowała pani Marzena Koroniewska.
          • Mikołajkowy Turniej Minisiatkówki

• 10.12.2023 15:00
          • W dniu 08.12.23 r. W Szkole Podstawowej nr 3 w Zamościu  odbył się Mikołajkowy Turniej Minisiatkówki. Uczestniczyły w nim reprezentacje 6 osobowe  z klas V – VIII, podzielone na
            2 grupy wiekowe: kategoria klas 5-6 i 7-8. Turniej rozgrywany systemem grupowym, następnie odbyły się półfinały i finały (mecze o miejsca). Sędzinami turnieju były: Parszywka Lena, Winnicka Daria z klasy 7d oraz Madej Lena i Kolbuch Zuzanna z klasy 7a. Nad nagłośnieniem czuwał Góra Jakub z klasy 8b. Nie zabrakowało również osób kibicujących, których wielkie rzesze podczas każdej przerwy przyglądały się rozgrywkom i w kulturalny sposób kibicując swoim zawodnikom. Na uczestników rozgrywek czekały wielkie emocje, zdrowa rywalizacja i słodkie upominki ufundowane przez Firmę „FORMATEX” S.C, wręczone przez Panią Dyrektor SP nr 3 w Zamościu – Marię Mołdoch.
            Zwycięzcom turnieju gratulujemy, a uczestnikom gorąco dziękujemy za udział w zawodach i kulturalne, sportowe kibicowanie. Nad całością imprezy pod kątem organizacji i przebiegu czuwali: pan Wojciech Zdybel p Dariusz Pałkowski.
          • Turniej koszykówki klas VI

• 04.12.2023 17:27
          • Uczniowie klas  VI rozegrali  szkolny turniej koszykówki. Celem turnieju było propagowanie koszykówki jako dyscypliny , ale również dobrej zabawy i gry fair play. Najlepsi uczniowie będą reprezentować szkołę na rozgrywkach międzyszkolnych. Reprezentacje klas grały systemem  ”każdy z każdym”. Ostateczna klasyfikacja klas po  6 meczach wyglądała następująco.
            Miejsce I – klas 6B
            Miejsce II – klas 6D
            Miejsce III – klasa 6C
            Miejsce IV – klas 6A
            Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodycze.
            Organizatorami turnieju były nauczycielki wychowania fizycznego Agnieszka Mazurek i Marzena Koroniewska.

• MAMY TO!! AWANS DO ETAPU WOJEWÓDZTWA

• 29.11.2023 19:05
          • Dnia 28.11.23r. w Tomaszowie Lubelskim na Krytej Pływalni uczniowie naszej szkoły zmierzyli się z najlepszymi pływakami z innych szkół bijąc rekordy w pływaniu indywidualnym 50m stylem dowolnym i motylkowym. Najlepszymi zawodnikami okazali się:
            I MIEJSCE ( Martyna Bartkowska 6a -50m stylem motylkowym 36:12)
            I MIEJSCE (Maciej Kędziera 7a- 26:38)
            II MIEJSCE (Mikołaj Baniak 5c - 37:06)
            Kolejny etap wojewódzki w Lublinie.
            Opiekunem grupy była Pani Marzena Koroniewska. Trzymamy kciuki!!!
          • XIII FESTIWAL SPORTU POWSZECHNEGO „INTEGRACYJNY FESTYN SPORTOWY”

• 20.11.2023 18:17
          • W dniu 16 listopada 2023 roku w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się Festiwal Sportu Powszechnego. W tych zawodach wystąpiły Szkoły Podstawowe nr 2, 3, 6, 7, 8 z Zamościa oraz Szkła Podstawowa Gorajec, Szkoła Podstawowa Zaburze, Szkoła Podstawowa Komarów, Szkoła Podstawowa Zwierzyniec. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Klonowska Julia 5A, Zarębska Lena 5A, Antos Maja 5B, Góra Aleksandra 5B, Gazda Szymon 5C, Różycki Aleksander 5C, Czapla Katarzyna 6B, Krawczyk Kinga 6B, Kuźmińska Hanna 6B,  Malec Fabian 6B, Klonowski Filip 6B, Pieczykolan Jakub 6B, Kaliszczak Bartłomiej 6B, Dunowska Oliwia 7B, Sioma Agata 7B, Niedźwiedź Jakub 7B, Dudek Olga 7C, Poszelężna Alicja 7D, Romanowski Oliwier 7D, Józefowski Dawid 7D, Porowski Krystian 7D, Leszczyńska Jowita 8A, Żak Aleksandra 8A, Tor Ewa 8B, Góra Jakub 8B, Jabłoński Wojciech 8B, Van Der Spek Dominic 8B. Dzieci startowały w zabawach i grach zręcznościowych w formie wyścigów rzędów z elementami kozłowania, toczenia piłki ręką i kijem do unihokeja, zabaw rzutnych, itp. W klasyfikacji klas 5–6 /rocznik 2012-2011/ nasza szkoła zajęła III miejsce , natomiast w kategorii klas 7-8 /rocznik 2010-2009/ VII miejsce. Każdy uczestnik zawodów otrzymał zestaw słodyczy oraz pizzę ufundowaną przez organizatorów festynu. Organizatorem zawodów był Międzyszkolny Klub Sportowy „Padwa” w Zamościu przy wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki i Miasta Zamość.Opiekun drużyny: Dariusz Pałkowski