• IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W PIŁCE SIATKOWEJ

• 21.02.2024 10:05
          • W dniu 19, 20 luty 2024 r. odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej. Turnieje rozegrane zostały w Szkole Podstawowej  Nr 9 w Zamościu. W zawodach wzięło udział 6 drużyn dziewcząt, oraz 7 drużyn chłopców z miasta Zamość . Naszą szkołę dzielnie reprezentowały dziewczyny w składzie;  Czuba Magdalena 7b,,Dunowska Oliwia 7b, Góra Wiktoria 7b, Kniaź Maja 8b, Kolbuch Zuzanna 7a, Madej Lena 7a, Pieczykolan Maja 8b, Poszelężna Alicja 7d, Sierpniowska Alicja 7b, Winnicka Daria 7d .  Zespół naszych dziewcząt ostatecznie zajął  IV MIEJSCE .
            W turnieju chłopców naszą szkołę reprezentowali ;

7B - Wojcieszko Wiktor, Knap Alexander, Świderski Piotr, Niedźwiedź Jakub, Droździel Oskar.
            7C -  Szymala Wojciech,
            7D -  Porowski Krystian, Ruszel Alex, Łopuszyński Mateusz, Juzefowski Dawid
            8D - Ożga Maksymilian, Daciuk Krzysztof.
            Zespół chłopców również zajął IV MIEJSCE. Opiekun Gromadzki Michał. Wszystkim gratulujemy i liczymy na jeszcze lepszy wynik w przyszłym roku.
          • Igrzyska Dzieci w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców

• 14.01.2024 12:29
          • W dniu 11, 12 stycznia 2024 r. odbyły się Igrzyska Dzieci w Piłce Siatkowej. Zawody miały miejsce w Szkole Podstawowej Nr 9 w Zamościu. W zawodach wzięło udział 5 drużyn dziewcząt z miasta Zamość, oraz 7 drużyn chłopców. Naszą szkołę dzielnie reprezentowały dziewczyny w składzie: Krawczyk Kinga, Kusz Lena, Goryczka Zuzanna, Rawiak Lena, Belchnerowska Lena, Stańko Aleksandra, Musur Aleksandra, Góra Julia, Góra  Aleksandra oraz Naklicka Wiktoria. Uczniowie byli pod opieką pani Marzeny Koroniewskiej. Zespół naszych dziewcząt ostatecznie zajął  III MIEJSCE a chłopców IV MIEJSCE. Miejmy nadzieje, że w przyszłym roku pójdzie nam jeszcze lepiej!
          • PIŁKARZE RĘCZNI „TRÓJKI” Z AWANSEM DO REJONU

• 11.01.2024 10:36
          • W dniu 10.01.2024 roku w hali Szkoły Podstawowej nr 8 w Zamościu odbyły się Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej chłopców. W turnieju tym startowały reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 3, Szkoły Podstawowej nr 6 i Szkoły Podstawowej nr 8. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. Zwycięzca każdej grupy spotykał się w finale walcząc o awans do kolejnego etapu rozgrywek.
            W pierwszym meczu nasza drużyna zagrała z reprezentacją szkoły nr 6 wygrywając 15:0. Bramki w tym spotkaniu zdobyli: Ćwik Kacper – 2, Cyc Jakub – 2, Porowski Krystian – 1, Góra Jakub – 1, Jabłoński Wojciech – 1, Niedźwiedź Jakub – 1, Van Der Spek Dominic – 5, Józefowski Dawid – 2. W meczu o pierwsze miejsce w tym turnieju reprezentacja „Trójki” spotkała się ze Szkołą Podstawową nr 8. Po wyrównanym pojedynku nasza reprezentacja szkolna wygrała 6:4. Do tego zwycięstwa przyczyniła się również znakomita postawa naszych bramkarzy / Sebastiana Daniłowicza i Mateusza Łopuszyńskiego/. Bramki w tym spotkaniu zdobyli: Józefowski Dawid – 1, Niedźwiedź Jakub – 1, Porowski Krystian – 2, Van Der Spek Dominic – 2. Tym samym drużyna „Trójki” awansowała z pierwszego miejsca do Rejonowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

W tym turnieju nasza reprezentacja wystąpiła w składzie: Cyc Jakub 8B, Ćwik Kacper 7D, Daniłowicz Sebastian 7D, Góra Jakub 8B, Jabłoński Wojciech 8B, Józefowski Dawid 7D, Kisiel Damian 7D, Łopuszyński Mateusz 7D, Niedźwiedź Jakub 7B, Porowski Krystian 7D, Ruszel Alex 7D, Van Der Sek Dominic 8B. Opiekun drużyny: Dariusz Palkowski

• Turniej koszykówki klas IV

• 22.12.2023 08:54
          • Reprezentacje klas IV, rozegrały pierwsze w swojej karierze szkolnej rozgrywki w koszykówkę. Do rywalizacji przystąpiły wszystkie klasy IV. Dzieci grały systemem „ każdy z każdym”. Uczniowie mieli możliwość rywalizować ale przede wszystkich poznać przepisy koszykówki oraz integrować się w działaniu i wspólnie dążyć do celu. Wieli uczniów, doskonali swoje umiejętności na zajęciach pozaszkolnych SMOK . Ostatecznie zwycięzcą turnieju została klasa 4B.Miejce drugie zajęła klas 4B, przed klasą 4C i 4D.
            Organizatorami turnieju były nauczycielki wychowania fizycznego : Agnieszka Mazurek i Marzena Koroniewska.
          • Sukcesy naszych szachistów

• 22.12.2023 08:47
          • 30-go listopada odbyły się Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej oraz Miejskie Igrzyska Dzieci w szachach drużynowych. Rywalizowaliśmy wśród wszystkich szkół podstawowych z miasta Zamość.
            Starsi uczniowie zdobyli II miejsce w składzie: Dawid Kaczmarek 7c, Jakub Kaczmarek 7c, Szymon Szczur 7c i Aleksandra Żak 8a.

Młodsi nasi reprezentanci okazali się bezkonkurencyjni -zdobyli I miejsce. Gratulacje dla Miłosza Różańskiego z 3c, Ignacego Różańskiego z 6a, Stanisława Gorzkiewicza z 6c oraz Martyny Bartkowskiej z 6a.
            Drużyna ta awansowała do Mistrzostw Województwa, które odbyły się 15-go grudnia. Reprezentanci w niezmienionym składzie po ciężkich bojach wywalczyli IV miejsce. Jest to największy sukces naszych szachistów. Szczegółowe wyniki można przeanalizować tutaj http://www.chessarbiter.com/turnieje/2023/tdr_8629/