• Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

• 07.07.2015 15:23
          • W piątek, 26 czerwca odbyło się w naszym Gimnazjum uroczyste zakończenie roku szkolnego. Najbardziej podniosły charakter miało pożegnanie uczniów klas trzecich, którzy już jako Absolwenci Gimnazjum nr 3 im. Papieża Jana Pawła II zebrali się po raz ostatni w sali gimnastycznej. Podczas uroczystości nastąpiło przekazanie Sztandaru Gimnazjum reprezentacji uczniów z klas  drugich, którzy od tej chwili jako Poczet Sztandarowy reprezentować będą naszą szkołę. Łucja Chruścińska z klasy 3A przekazała funkcję Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego Karolinie Suchodolskiej z klasy 2A, wybranej większością głosów uczniowskich. Pani Dyrektor Teresa Sołowiej wręczyła nagrody, za wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie uczniom, którzy uzyskali średnią co najmniej 5,0. Byli to Katarzyna Tymura, Natalia Malec, Łucja Chruścińska, Jakub Madyniak, Ewelina Gajewska i Maja Łabus.  Ewelina Gajewska otrzymała również Złoty Medal Ucznia i nagrodę za najlepsze wyniki w nauce w ciągu trzech lat nauki w gimnazjum. Nagrody odebrali również uczniowie wchodzący w skład Pocztu Sztandarowego, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, wolontariusze, oraz zasłużeni sportowcy. Reprezentacja klas trzecich podziękowała Dyrekcji, całemu Gronu Pedagogicznemu, rodzicom oraz koleżankom i kolegom za trzy spędzone razem lata. Pani Dyrektor po raz ostatni odczytała listy obecności, a trzecioklasiści odebrali od wychowawców pamiątkowe Dyplomy Absolwenta. Życzymy wszystkim udanych wakacji i sukcesów w szkołach ponadgimnazjalnych! Opiekun SU.
          • Gala Talentów

• 27.01.2016 19:12

• "Musicie od siebie wymagać nawet gdyby inni od Was nie wymagali" - słowami Św. Papieża Jana Pawła II rozpoczęła się Gala Talentów w Zespole Szkół Nr3 dn. 23.06.2015.
          • Zielona szkoła w Janowie Lubelskim

• 07.07.2015 15:15
          • Dnia 17-19.06.2015 r. klasa 1B odbyła trzydniową przygodę w Janowie Lubelskim realizując program Zielonej Szkoły. Podczas pobytu uczniowie brali udział w różnych, ciekawych zajęciach: wędrówki szlakami partyzantów, poznawanie historii, regionalnych tradycji, obrzędów, atrakcje parku linowego, gra terenowa paintball, podchody nocne. Park linowy pozwolił sprawdzić naszą wytrzymałość fizyczną, lęk wysokości i koncentrację. Podczas podchodów nocnych uczniowie wykazali się pomysłowością, umiejętnością czytania map, posługiwania się kompasem, orientacją w terenie i współdziałania w grupie. W trakcie wycieczki  mieliśmy również okazję zapoznać się z wyglądem kolejki wąskotorowej, zwiedzić muzeum przyrodnicze oraz  lepić garnki z gliny w pracowni garncarskiej. Nie zabrakło również ogniska  z pieczeniem kiełbasek. Był to wspaniały wypoczynek wśród lasów janowskich, w pobliżu Zalewu Janowskiego.
          • Zielona Szkoła czerwiec 2015

• 07.07.2015 15:12
          • W dniach 17-19 czerwca uczniowie klas 3A, 2A i 1C wyjechali do Suśca pod opieką pań: Agnieszki Stepaniuk, Katarzyny Skalskiej, Katarzyny Krężel oraz pana Krzysztofa Rybaka. Przez trzy dni młodzież zmagała się z zadaniami językowymi i matematycznymi, jak również ze zmęczeniem. Jeszcze nigdy tak wielu, nie nauczyło się tak wiele, pod opieką tak niewielu. Największe atrakcje to: tłumaczenie zdań i definicje matematyczne podczas wędrówki szlakiem Szumów, wieczorne zadania w grupach na komunikację językową i logiczne myślenie, skecze i scenki po angielsku nad zalewem oraz prezentację multimedialne z kulturoznawstwa. Nie zabrakło śpiewu, tańca, ogniska z kiełbaskami, nocnego maratonu filmowego, parku linowego oraz oczywiście dobrego humoru. Wszystkie gimnazjalistki miały też okazje pokazać się na basenie, a chłopcy popluskać się w ich towarzystwie. W kalamburach wygrali nauczyciele, z angielskiego najlepsze były dziewczyny z 3A, z matematyki chłopcy z 2A, a 1C górowała jeśli chodzi o sprawność fizyczną. Było grzecznie i bezpiecznie, opiekunom dziękujemy serdecznie. Uczestnicy
          • Było matematycznie i ekonomicznie!

• 07.07.2015 15:07
          • 16.06.2015r.klasa 1B Gimnazjum z innowacją matematyczno-ekonomiczną uczestniczyła w spotkaniu w Banku PKO BP. O szczegółach trudnej  pracy opartej na liczbach, transakcjach pieniężnych , lokatach, kredytach  i kontach  bardzo ciekawie opowiadał uczniom pan Dyrektor Banku  PKO BP Mariusz Maliman. Pan Dyrektor odpowiadał też na zadawane przez uczniów i nauczycieli pytania. Na zakończenie spotkania prosiliśmy o następne spotkanie już w nowym roku szkolnym. Tekst i foto: Elżbieta Smorowska