• 2022/2023

• ŚWIETLICOWY KONKURS CZYTELNICZY <JAK W BAJCE>

• 01.03.2023 21:27
        • Choć żyjemy w czasach zdominowanych przed media elektroniczne, tradycyjna książka wciąż nie ma sobie równych w pobudzaniu wyobraźni. Razem z bohaterami bajek i baśni przeżywamy przygody i różne emocje.
        • Mogli się o tym przekonać nasi najmłodsi uczniowie, którzy mieli szansę zaprezentować fragmenty swoich ulubionych bajek i baśni. Młodzi czytelnicy z klas 1-3 zapoznali nas z magicznym światem,                         w którym wszystko może się zdarzyć, a zło przeplata się razem ze złem. W repertuarze młodych artystów pojawiły postaci ze znanych  i lubianych bajek, jak uroczy Czerwony Kapturek, tajemniczy Kot w Butach, śliczna Calineczka, zagubione i przestraszone Trzy Świnki i wiele innych czarujących postaci z kanonu literatury dziecięcej.

Uczniowie zaprezentowali wysokie kompetencje czytelnicze, a swym niezwykłym przekazem zaciekawili zebraną publiczność. Jury konkursowe oceniało płynność i wyrazistość czytania, zwracało uwagę na poprawną dykcję i intonację oraz ogólny wyraz artystyczny. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, a także pozytywny wpis z zachowania. A oto wyniki konkursu:

NAGRODA SPECJALNA:

Rój Marcel 1d

Gąsiorowska Oliwia 2d

Kitka Gabriela 3a

Konkurs czytelniczy odbył się 27 lutego 2023 r. w świetlicy szkolnej SP3, wzięło w nim udział 29 uczestników z klas 1-3, a nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwali nauczyciele świetlicy p. Marzena Gąska i p. Agnieszka Petrzelis.

Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów i zamiłowania do czytania.

Tekst: Marzena Gąska

Foto: Agnieszka Petrzelis