• 2022/2023

• „ZIMA W SŁOIKU ZAMKNIĘTA” – Świetlicowy Konkurs plastyczno-przestrzenny dla klas 1-3

• 16.01.2023 00:47
        • W czwartek 12.01.2023 r. odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Świetlicowego Konkursu plastyczno-przestrzennego pt. „ZIMA W SŁOIKU ZAMKNIĘTA”.
        • Konkurs skierowany był do uczniów klas 1-3. Celem konkursu było inspirowanie uczniów zimową tematyką, uwrażliwienie na piękno przyrody zimą, rozwijanie zdolności i umiejętności manualno-motorycznych oraz czerpanie radości z efektów własnych działań twórczych. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu zimowego krajobrazu przy wykorzystaniu słoika z wieczkiem, elementów zieleni, własnoręcznie wykonanego śniegu i innych elementów (np. zwierzątek, figurek). W konkursie wzięło udział 28 pięknych, pomysłowych i niepowtarzalnych prac umieszczonych w słoikach. Ich wnętrza zdobił przede wszystkim własnoręcznie wykonany śnieg, choinki, domki, ludziki, bałwanki, renifery i inne zimowe akcenty. Jury miało duży problem z podjęciem decyzji o przyznaniu poszczególnych miejsc, gdyż wszystkie prace były wspaniałe. Ostatecznie komisja w składzie: pani Agnieszka Petrzelis i pani Marzena Gąska wyłoniła zwycięzców. Oto wyniki:

NAGRODA SPECJALNA:

- Sokołowski Kasper kl. 3a

- Fostakowski Krzysztof kl. 3b

- Tkaczyk Wiktoria kl. 3b

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu wspaniałych pomysłów oraz bardzo dziękujemy za tak duże zaangażowanie i wspaniałe prace. Zimowe słoiki zostały wyeksponowane na wystawie w świetlicy i pięknie ozdabiają salę, wprowadzając radosny, zimowy nastrój.

Organizatorzy konkursu: pani Agnieszka Petrzelis, pani Marzena Gąska

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Petrzelis