• 2022/2023

• OWOCOWO CZYLI ZDROWO – Jesienny Konkurs Recytatorski dla klas 1-3

• 27.10.2022 21:52

• Jesień to piękna pora roku, która czaruje nas kolorowymi liśćmi spadającymi z drzew. To także bardzo barwna pora dla naszych posiłków. Dzięki owocowym darom jesieni, możemy zachwycać się smakiem lubianych przez nas czerwonych, złocistych jabłek, soczystych gruszek, purpurowych śliwek, czy też słodkich winogron. Owoce te cieszą się wspaniałym smakiem i nieocenionymi właściwościami zdrowotnymi.
        • 25 października 2022 r. w świetlicy szkolnej odbył się Jesienny Konkurs Recytatorski dla klas 1-3 pod hasłem: OWOCOWO CZYLI ZDROWO. W konkursie udział wzięło 22 uczniów klas 1-3. Celem konkursu było propagowanie zasad zdrowego odżywiania, zachęcanie do codziennego spożywania owoców, rozwijanie zdolności recytatorskich, zainteresowanie uczniów poezją oraz rozwijanie zdolności manualnych i twórczych. Uczestnicy recytowali wybrany przez siebie wiersz, wspomagając się rekwizytami, stosowną mimiką, gestami, odpowiednią intonacją głosu, a nawet uzasadnionym strojem. Uczniowie recytując wiersze popularyzowali twórczość poetów opisujących piękno i walory smakowe oraz zdrowotne owoców, ale także warzyw, jakie przynosi nam w darze jesień. Prezentowano między innymi wiersze pt.: „Już jesień”, „Jesienny bal”, „Owoce”, „Idzie jesień”, „Kto powie”, jednak największą popularnością cieszył się wiersz Marii Konopnickiej pt. „Jesienią”. Poziom, jaki zaprezentowali uczniowie był bardzo wysoki, dlatego jury miało trudną pracę. Ocenie podlegały: dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, interpretacja utworu, dykcja i intonacja oraz ogólne wrażenie artystyczne. Po wnikliwym wysłuchaniu 22 recytacji komisja oceniająca w składzie: pani Małgorzata Wasylko, pani Marzena Gąska i pani Agnieszka Petrzelis, wyłoniła zwycięzców. Następnie Pan Dyrektor Marcin Łyś, wspólnie z organizatorami konkursu – panią Marzeną Gąską i panią Agnieszką Petrzelis, wręczyli wszystkim młodym artystom dyplomy oraz nagrody.

NAGRODA SPECJALNA:

- Krzysztof Lipiński kl. 2c

- Zuzanna Pietraś kl. 2c

- Oskar Nowogrodzki kl. 3c

Wszystkim uczestnikom konkursu jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Organizatorzy:

p. Agnieszka Petrzelis, p. Marzena Gąska