• Archiwum

• ZDOBYLI SREBRO I BRĄZ

• 15.11.2018 14:47
          • Już po raz kolejny nasi uczniowie rywalizowali w indywidualnych Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym. Naszą szkołę w tym roku reprezentowali: Kalman Mateusz, Mękal Michał i Bekas Jakub.  Po bardzo zaciętych i wyrównanych pojedynkach Matusz Kalman zajął II miejsce a Michał Mękal III miejsce i tym samym zapewnili sobie awans na zawody rejonowe, które odbędą się w Hrubieszowie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Trzeciemu z reprezentantów niestety ta sztuka się nie udała i po pierwszym wygranym meczu kolejne dwa przegrał i odpadł z turniej. Zawodnikom gratuluje waleczności i życzę dalszych sukcesów. Tekst i foto: Gromadzki Michał.

• I miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej

• 25.10.2018 15:37
          • Dnia 24.10.2018r w Szkole Podstawowej nr 9 odbyły się drużynowe Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym. Naszą szkołę reprezentowali: Kalman Mateusz z klasy 3B, Mękal Michał z klasy 3B, Bator Miłosz 8d, Opiekun drużyny : Gromadzki Michał.
            Nasz drużyna świetnie spisała się w fazie grupowej wygrała swoje mecze i awansowała do finału. W bardzo wyrównanym i zaciętym meczu finałowym, ze Szkołą Podstawowej nr 7 nasza reprezentacja wygrała 3 : 2  zdobywając I miejsce w całym turnieju i awansowała tym samym do ½ rozgrywek wojewódzkich, które odbędą się w styczniu 2019r. GRATULUJEMY I CZEKAMY NA DALSZE SUKCESY  !!!!!!!!!! Tekst i foty ; Gromadzki Michał

• WALECZNI TENISIŚCI UCZCILI 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI

• 18.10.2018 14:50
          • Uczniowie klasy 8a stanęli do sportowej rywalizacji , by uczcić obchody 100-lecia Niepodległości. Zmierzyli się z rywalami z licznych zamojskich szkół podczas Międzyszkolnego Indywidualnego Turnieju Tenisa Stołowego Szkół Podstawowych „Dla Niepodległej”. Nasi chłopcy w składzie: Bekas Jakub, Bociorowski Paweł, Gruszka Jakub, Juszkiewicz Adrian i Palak Dawid dzielnie walczyli o każdy punkt i o każdy wygrany set. Na najwyższym 4 miejscu uplasował się Palak Dawid, a tuż za nim – na wysokiej 5 pozycji ukończył zawody Bekas Jakub. Dziękujemy naszym uczniom za wspaniałą sportową postawę i życzymy kolejnych sukcesów sportowych. Turniej odbył się 17 października na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej nr 9 w Zamościu, a opiekunem uczniów była pani Marzena Gąska, nauczyciel wychowania fizycznego.

• Igrzyska Dzieci w Tenisie Stołowym – ½ wojewódzkich

• 18.10.2018 14:44
          • Uczeń klasy 5d Smoleń Jacek nie poddał się bez walki. Po awansie do ½ województwa dał z siebie wszystko i godnie reprezentował naszą szkołę. Niestety nie było łatwo i nasz tenisista, po wspaniałej i przemyślanej grze, nie awansował do kolejnej rundy rozgrywek. Gratulujemy dotychczasowego sukcesu i życzymy szczęścia w kolejnych turniejach tenisowych.

Turniej odbył się 16 października na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej nr 9 w Zamościu, a opiekunem uczniów była pani Marzena Gąska, nauczyciel wychowania fizycznego.

• Turniej piłki nożnej

• 16.10.2018 15:47
          • W poniedziałek 15 listopada w naszej szkole odbył się międzyklasowy turniej piłki nożnej w ramach programu „Szkoła promująca zdrowie”. W turnieju uczestniczyły następujące klasy: 7a, 7b, 7c, 7d, 8a, 8c, 8d oraz klasy gimnazjalne 3A, 3B i 3C. Po pierwszych meczach można było przewidzieć, że w finale będą grały dwie klasy sportowe (8d i 3B). Po pierwszych minutach meczu finałowego padła bramka dla 8d lecz 3B szybko się zmobilizowała i wyrównała. Mecz skończył się wynikiem 1:5 dla gimnazjalistów. 3 miejsce zajęła klasa 3C. Pogoda do gry była idealna, turniej wszystkim się podobał. Większość uczniów pytała czy na wiosnę też mogliby tak zdrowo i na sportowo spędzić czas w szkole. Turniej przygotowali: Krzysztof Gęborys, Michał Gromadzki i Marzena Głąb.  Tekst: Krzysztof Gęborys