• Wydarzenia

• X Mikołajkowy Turniej Czwórek Siatkarskich Dziewcząt w ramach kampanii profilaktycznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł”

• 06.07.2015 18:17
        • Dnia 08.12.14 r. w Zespole Szkół Nr 3 odbył się „X Mikołajkowy Turniej Czwórek Siatkarskich Dziewcząt”. Już po raz dziesiąty turniej powiązano z profilaktycznym przedsięwzięciem ZTU. Oczywiście, zawodom patronowała kampania Zachowaj Trzeźwy Umysł. W turnieju uczestniczyły delegacje 4 osobowe  z klas IV – VI szkoły podstawowej oraz I – III gimnazjum. Do zdrowej rywalizacji w duchu fair play przystąpiło łącznie 16 drużyn. Turniej był rozgrywany systemem grupowym, następnie odbyły się półfinały i finały, czyli mecze o miejsca. Sędziami byli uczniowie naszego gimnazjum : Skalska Paulina, Podolak Jan, Wcisło Patryk, Malec Eryk, Malczewska Katarzyna, Dziewulski Konrad. Nad nagłośnieniem czuwał : Krystian Szkamruk. Osób kibicujących też nam nie brakowało. Na uczestników rozgrywek czekały wielkie emocje, zdrowa rywalizacja i upominki ZTU. Dziewczęta ambitnie walczyły do samego końca.
        • Zwycięskimi drużynami okazały się:
          w kategorii szkoły podstawowej

I MIEJSCE klasa 6C-1 (Wiktoria Winiarska, Julia Kupiec, Klaudia Łukasiewicz, Patrycja Gąsior)
          II MIEJSCE klasa 5C (Wiktoria Kulik, Karina Koter, Kinga Jędrzejewska, Klaudia Naklicka)
          III MIEJSCE klasa 6B (Aleksandra Grula, Daria Domańska, Ewelina Pytlik, Julia Wilk)

w kategorii gimnazjum:
          I MIEJSCE 1C – 1 ( Karolina Bancer, Julia Oberda, Paula Kotowska, Karolina Staniec)
          II MIEJSCE 2C (Klaudia Pawłowska, Izabella Kowalczyk, Laura Nowakowska, Weronika Altmajer)
          III MIEJSCE 3B (Diana Albingier, Natalia Gajewska, Oliwia Obrosły, Justyna Furgoł)

Podczas rozgrywek zwracano uczennicom  uwagę na krzewienie postaw fair play i zdrowej rywalizacji. Za udział w turnieju dla wszystkich uczestników  przewidziano słodycze, gadżety  ZTU oraz dyplomy z emblematami kampanii, będące wyrazem docenienia zaangażowania w promocję zdrowego stylu życia. Na zakończenie turnieju nagrody rzeczowe i dyplomy wręczyła Dyrektor szkoły Teresa Sołowiej. Fundatorem nagród był Wydział Promocji Kultury i Spraw Społecznych w Zamościu. Dzięki takiej imprezie jak ta uczniowie promują sportowego ducha walki, uczą się zespołowego współdziałania oraz kojarzą ją z kampanią ZTU. Tekst i foto: koordynator szkolny  - Marzena Głąb