• "Jak coś zrobić z plastiku?"

• 27.09.2016 10:52
          • 19 września uczniowie klasy 3A w ramach realizowanej innowacji biologiczno-chemicznej uczestniczyli w wykładzie nt.: ,,Jak coś zrobić z plastiku?. Zajęcia odbyły się w Laboratorium Tworzyw Sztucznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu.  Pan dr inż. Bronisław Samujło, dyrektor Instytutu Przyrodniczo-Technicznego PWSZ w Zamościu, rozpoczął od podziękowań i w kilku słowach opowiedział o swojej codziennej pracy. Uczniowie mogli z bliska przyjrzeć się maszynom zgromadzonym w laboratorium. Dowiedzieli się jak działa między innymi termoformierka, wytłaczarka, wtryskarka czy zgrzewarka do folii. Była także możliwość za laminowania swojego telefonu. Opiekę nad uczniami sprawowały nauczyciel biologii p. Jadwiga Mazurek i nauczyciel chemii p. Iwona Zych-Wężyk.
          • Gimnazjaliści na Zielonej Szkole

• 18.09.2016 17:13
          • W dniach 13-14 września uczniowie klas 1A i 2A w ramach realizowanych innowacji z języka angielskiego wyjechali  na Roztocze do Suśca. Dołączyli do nich także uczniowie klasy 3C o profilu sportowym.  Pierwszym punktem programu była wędrówka szlakiem "Szumów". W czasie marszu ochotnicy wykonywali  zabawne zadania, które losowali i tłumaczyli z języka angielskiego na polski. Po powrocie część uczniów relaksowała się na basenie, a inni na boisku do gry w siatkówkę. Po obiedzie, aż do wieczora czekały ich na przemian zadania z języka angielskiego lub zajęcia integracyjno - sportowe. Zajęcia z angielskiego miały charakter rywalizacji grupowej, a zwycięzcy otrzymali oceny z aktywności. Wieczorem, w stworzonym przez nauczycieli "kinie na świeżym powietrzu", uczniowie zapoznali się z informacjami na temat historii, geografii i kultury krajów anglojęzycznych na przykładzie Kanady i Australii. Następnego dnia po śniadaniu niespodzianka........ angielski!  Na zakończenie były jeszcze zgadywanki i kalambury. Całe towarzystwo wróciło zmęczone, ale wyposażone w nowe umiejętności i wiedzę  językową . Opiekę podczas wyjazdu sprawowali nauczyciele j. angielskiego: A. Stepaniuk i K. Krężel, nauczyciel j. francuskiego M. Gromek oraz nauczyciele wf: A. Mazurek i K. Gęborys.
          • Radość z czytania i słuchania w podróży!

• 18.09.2016 09:33
          • W sobotę 3.09.2016r. w Dzień Narodowego Czytania uczniowie Gimnazjum  im. Papieża JP II  Zespołu Szkół nr 3 Paulina Bochniarz, Ewa Gilewska, Natalia Mazurek, Bartłomiej Babicz i pani Elżbieta Smorowska nauczyciel bibliotekarz świętowali  czytając, prezentując i podróżując z „ Quo vadis”. Zamościanie czytanie fragmentów  książki w  autobusach miejskiej komunikacji MZK  przyjęli brawami, słuchali w ciszy, dziękowali za taki pomysł. W ten wyjątkowy dzień jeżdżąc i czytając w białych szatach „3”, „ 10” i „ 31” spędziliśmy miło i pożytecznie czas. A przez  najbliższy tydzień  uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi,   rodzice mogą przynieść swoje „ Quo vadis”  do biblioteki szkolnej i samodzielnie opieczętować pieczątką przesłaną nam z Kancelarii Prezydenta RP za udział w tej pięknej, Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej. Dziękujemy Prezesom MZK w Zamościu za możliwość umilania czasu podróżującym  czytając fragmenty „Quo vadis” w roku Henryka Sienkiewicza.
          • 77 ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

• 07.09.2016 10:50

• „Polska jest matką szczególną. Niełatwe są jej dzieje, zwłaszcza na przestrzeni ostatnich stuleci. Jest matką, która wiele przecierpiała i wciąż na nowo cierpi. Dlatego też ma prawo do miłości szczególnej". (Jan Paweł II - Przemówienie na Okęciu, 1983 r.).
          • Gimnazjaliści z „trójki” 3 września czytają „Quo vadis” w autobusach Komunikacji Miejskiej MZK w Zamościu!

• 28.08.2016 11:41
          • W  Dniu Narodowego Czytania 3 IX 2016 r. odbędzie się  w Zamościu czytanie inaczej niż zwykle... Grupa chętnych uczniów  pod opieką nauczyciela bibliotekarza pani Elżbiety Smorowskiej będzie czytała wybrane fragmenty książki Henryka Sienkiewicza „Quo vadis” podróżując  „czerwonymi autobusami” ulicami Zamościa. W  białych szatach jak dawniej uczniowie będą prezentować tekst z różnych wydań tej pięknej  książki. Na początku każdego przystanku uczniowie przekażą krótki wstęp o Narodowym Czytaniu  i wybraniu tej książki przez Polaków. Później  2 grupy uczniów z klasy 2A i 2B Gimnazjum nr 3 będą czytać  przygotowane fragmenty  dla społeczności lokalnej przemieszczającej się komunikacją miejską. „Czytające podróże z Quo vadis” odbędą się dzięki uprzejmości Prezesa MZK. Serdecznie dziękujemy!!!