• Egzaminy poprawkowe

• 04.07.2016 11:38
          • Matematyka - 29.08.2016 r. – godz. 8.00 – sala nr 10;
            (uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum)

Chemia  - 29.08.2016 – godz. 9.30 - sala nr 12;
            J. polski – 29. 08.2016r – godz. 9.30 – sala nr 4;
          • Pożegnanie roku szkolnego 2015/2016

• 02.07.2016 15:14
          • „Za serce, uśmiech, dobre słowo,
            zachętę do pracy, gdy nic się nie udawało
            i pochwałę, gdy wszystko szło dobrze.
            Za pomoc w odkrywaniu tego, w czym jesteśmy najlepsi
            i przekonywanie, że możemy zrobić więcej niż się spodziewamy.
            Za pokazanie nam, że się liczymy i jesteśmy ważni.
            Za każdy pierwszy krok wprowadzający nas w krąg nowych, nieznanych spraw,
            Za to, że w tak wielu sytuacjach mogliśmy zawsze na Was liczyć...”

Takimi słowami żegnali się ze szkołą gimnazjaliści z klas 1 i 2. Wdzięczni Dyrekcji Szkoły, Nauczycielom i Wychowawcom, podziękowali za ich całoroczny trud i podejmowaną każdego dnia odpowiedzialną pracę w roli Nauczyciela. Dziękując za wspaniałą edukacyjną podróż, życzyli, by aktywna i twórcza postawa nauczycieli znajdowała zawsze uznanie w oczach uczniów i ich rodziców, oraz była źródłem osobistej satysfakcji.
            W podzięce za dydaktyczno-wychowawczą wędrówkę, pełną zawiłych zakrętów, ale i wzniosłych chwil, uwieńczonych sukcesem, uczniowie złożyli na ręce Dyrekcji , oraz Wychowawców podziękowania i uhonorowali swoich belfrów pamiątkowymi medalami. Najlepsi z najlepszych zostali wyróżnieni i otrzymali złote medale, oraz podziękowania i nagrody książkowe za wybitne osiągnięcia edukacyjne i sportowe.
            Uroczystość prowadziła przewodnicząca szkoły Karolina Suchodolska, uczennica klasy 3a, która pożegnała się z całą społecznością uczniowską i oficjalnie przekazała sprawowaną funkcję przewodniczącej w ręce nowo wybranej w drodze głosowania -Kamili Dudek, uczennicy klasy 2a.         Nasi gimnazjaliści odetchnęli z ulgą, gdyż zamknęli za sobą pewien etap edukacji i szczęśliwi z uzyskanej promocji do kolejnej klasy, opuścili szkolne mury. Na niektórych twarzach pojawiły się łzy wzruszenia, na innych łzy smutku z powodu rozstania (choć tylko na 2 miesiące) ze szkołą, która stała się ich drugim domem. Ruszyli na nieznane wakacyjne szlaki, na spotkanie z przygodą, by pełni zapału i sił do pracy powrócić do szkoły 1 września.
            Odpoczywajcie, bawcie się, odkrywajcie to, co niezbadane, szukajcie nowych przyjaźni, ale nie zapomnijcie, by do nas wrócić... Będziemy na Was czekać, by znów zapisywać nowe karty Waszej edukacyjnej historii w Gimnazjum nr 3 im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu. Tekst Marzena Gąska

• Schronisko dla kotów w Zamościu

• 26.06.2016 14:45
          • Zespół Szkół nr 3 włączył się w akcję  budowy  domu  dla kotów. Na terenie Schroniska dla Bezdomnych Psów w Zamościu powstał nowy budynek. Będzie to dom dla kotków z zapleczem administracyjno-socjalnym. Jednak żeby zakończyć inwestycję dającą godziwe miejsce pobytu chorym i osłabionym kociakom potrzebne jest wsparcie finansowe. Nasza szkoła  włączyła się w zbiórkę „ przysłowiowej złotówki”  i zebrała 317zł 52gr. Tę  charytatywną akcję - szkolną  zbiórkę dla milusińskich przyjaciół zorganizował  w SP nr 3  Samorząd Uczniowski  pod opieką pani Jolanty Michalczuk, a  w  Gimnazjum uczniowie – łącznicy y z biblioteką pod opieką pani Elżbiety Smorowskiej – nauczyciela bibliotekarza. Jest to nasza cegiełka, która między innymi  przyczyni się do zakończenia budowy domu dla kotów w Zamościu. W/w kwota  została wpłacona na konto zbiórki. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom. Tekst: E. Smorowska
          • Lekcje Ekologii w Zakładzie Segregacji Odpadów

• 20.06.2016 18:16
          • W dniach 16 i 17 czerwca uczniowie klas 1A,  1B, 2B i 2C wraz z wychowawcami uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych na terenie Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, w dwóch punktach miasta:  Regionalnym Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w Dębowcu oraz  Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów przy ul. Męczenników Rotundy.  Wizyty były bardzo pouczające, a pracownicy Zakładu podzielili się z nami szeroką wiedzą, a ponadto udzielili wielu cennych wskazówek dotyczących segregacji odpadów  także w naszych domach. Dowiedzieliśmy się między innymi, że każdy może za darmo przywieść  duże odpady, np: stary fotel, wannę czy gruz do punktu PSZOK, a nawet nieodpłatnie wynająć w tym celu przyczepkę. Ponadto, przypomniano nam, że kartony po sokach, mleku oraz opakowania po ketchupie wrzucamy do pojemników na plastik, ich segregacją zajmują się później pracownicy zakładu. Najważniejsze to jednak zacząć od siebie. Stan środowiska w przyszłości  zależy od naszych dzisiejszych działań i segregacji odpadów na szkło, papier, plastik, metal  itp.