• RAJD ROWEROWY

• 06.06.2016 08:10
          • Uczniowie gimnazjum  realizowali projekt edukacyjny "Rajd rowerowy ścieżkami Roztocza".  Przygotowania  do rajdu  poprzedziły spotkania na których uczniowie uczyli się pierwszej pomocy , przepisów ruchu drogowego oraz zapoznawali się z walorami turystycznymi naszego regionu. 19 uczniów wraz z opiekunami p. A. Mazurek, p. K. Rybakiem i p. K. Gęborysem, pokonali prawie 50 kilometrową trasę prze Mokre, Wierzchowiny, Lipsko a by zakończyć rajd tradycyjnym ogniskiem pod Zamościem. Wszyscy uczniowie bez problemów pokonali trasę i zakończyli pozytywnie projekt.
          • Brawo Karol !!!

• 30.05.2016 18:27
          • 12.05.2016 r. w Kurii Diecezjalnej w Zamościu odbył się ostatni etap XXIII Konkursu Wiedzy o Biblii i Kościele. Naczelnym tematem konkursu z racji obchodzonego w Kościele Roku Miłosierdzia były słowa "Bóg bogaty w miłosierdzie". Uczestnicy konkursu jak to podkreślił ksiądz Strus; dyrektor Wydziału Nauki i Wychowania Katolickiego musieli wykazać się szeroką wiedzą. Oprócz pogłębienia swojej wiedzy na temat Biblii, KKK, życia współczesnego Kościoła ,osoby świętej Faustyny Kowalskiej na laureatów czekała specjalna nagroda. Była to pielgrzymka do Warszawy i Niepokalanowa., która odbyła się w dniach 23-24. 05. 2016 r. Karol Duda, uczeń klasy II A przygotowany przez p. M. Liwińską został laureatem konkursu. Zostać laureatem to duma i radość dla całej społeczności szkolnej, ale też trud kilkumiesięcznego przygotowania do konkursu. Tym bardziej gratulujemy !!!
          • Dzień Patrona

• 28.05.2016 21:55
          • Dla uczniów naszej szkoły Dzień Patrona  jest zawsze szczególną okazją do przybliżenia osoby  Jana Pawła II. 18 maja 2016 r., dzień 96 rocznicę urodzin Papieża był kolejną okazją  by młode pokolenie mogło zachować w pamięci  tę niezwykłą postać. W tym dniu  cała społeczność Zespołu Szkół  wraz z pocztem sztandarowym, dyrekcją , gronem nauczycielski uczestniczyła  we Mszy świętej, by wyrazić wdzięczność Panu Bogu za dar osoby Jana Pawła II. Mszę świętą odprawił i kazanie wygłosił ksiądz proboszcz Wiesław Galant- kapelan Diecezjalnej Rodziny Szkół. W swoim kazaniu podkreślił , że Papież fascynował młodych ludzi nie tylko swoją osobą ale także głoszoną nauką. Zachęcił dzieci i młodzież do naśladowania  Jana Pawła II w Jego miłości do Boga i ludzi. Całą oprawę liturgiczą przygotowała i poprowadziła  młodzież angażując się w  czytania, śpiew psalmu, pieśni, modlitwę wiernych komentarze, procesję z darami.  Uczniowie klas trzecich złożyli w darze ołtarza napisaną przez siebie Księgę przemyśleń i deklaracji jako wyraz wdzięczności za nauki skierowane przez Ojca Świętego. Uczennice szkolnej scholki zaśpiewały ulubiona pieśń Papieża "Barkę" oraz hymn "Abyśmy byli jedno". Po uroczystej Mszy świętej pod tablicą upamiętniającą patrona szkoły zebrani uczniowie uczestniczyli w wyjątkowej lekcji. Pani Barbara Kamińska, nauczyciel języka angielskiego zaprezentowała wędrówkę niezwykłych 85 lat życia Papieża Polaka. W swoim wystąpieniu szczególnie mocno podkreśliła przeżywany obecnie w kościele Rok Miłosierdzia i nie sposób zrozumienia pontyfikatu bez odniesienia do orędzia miłosierdzia. Podkreślono, że Jan Paweł II był oddanym czcicielem Miłosierdzia Bożego i przez całe swe życie pokazywał, że jest Sługa Miłosierdzia. Uroczystość zakończyła się złożeniem kwiatów i zapaleniem znicza pamięci. Opracowała: Iwona Dubina