• RAJD SPOTKANIE Z WIOSNĄ

• 26.04.2016 06:30
          • Uczniowie gimnazjum w ramach fakultetu turystycznego uczestniczyli w rajdzie pieszym , maszerując ścieżkami powiatu zamojskiego do miejscowości Dzierążnia. Pogoda dopisała więc marsz wśród rozwijającej się roślinności , młodego zboża na polach oraz młodników leśnych był samą przyjemnością. Podziwialiśmy młode brzozy , wielkie , stare lipy nie zabrakło też leśnych zwierząt. Na naszej drodze spotkaliśmy też  sarny  i  bażanty. Rajd tradycyjnie zakończyły konkursy przy ognisku. Nauczyciel wychowania fizycznego Agnieszka Mazurek.
          • Zapraszamy Szóstoklasistów!

• 25.04.2016 08:46
          • W piątek 22 kwietnia Gimnazjum gościło szóstoklasistów, przekazując im szereg informacji na temat możliwości dalszego kształcenia. Na początek uczniowie mieli możliwość obejrzenia  wesołego filmu o szkole, zrealizowanego przez uczniów w ramach projektu Erasmus +. Dowiedzieli się o możliwościach rozwijania swoich talentów , oferowanych przez Gimnazjum nr 3 , rekrutacji oraz wsparciu ucznia ze strony dydaktycznej i pedagogicznej. Szóstoklasiści mogli  również wysłuchać   kolegów z klas II i III , którzy opowiedzieli im o swoich doświadczeniach w czasie pobytu w gimnazjum. Przyszli gimnazjaliści wyszli ze spotkana z dużą wiedzą oraz folderami o gimnazjum. Opiekun SU  Agnieszka Mazurek
          • III Powiatowy Turniej Wiedzy o Wielkiej Brytanii, Niemczech, Rosji i Francji

• 25.04.2016 08:37
          • 15.04.2016 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Zamościu odbył się III Powiatowy Turniej Wiedzy o Wielkiej Brytanii, Niemczech, Rosji i Francji skierowany dla  uczniów gimnazjów. W turnieju wzięły udział 4 drużyny z zamojskich gimnazjów. Naszą szkołą reprezentowali uczniowie klasy III A Barbara Czausz i Karolina Suchodolska  oraz Mariusz Bronicki z III B. Uczestnicy turnieju musieli wykazać się ogólną wiedzą w zakresie motoryzacji, wynalazków, sportu i kuchni poszczególnych krajów. Ważne okazały się także umiejętności manualne, ponieważ jedną z konkurencji było kierowanie symulatorem jazdy samochodem. Uczniowie wywalczyli III miejsce.  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Tekst: B. Pawliszak
          • LEKTURA NA DESKACH TEATRU

• 20.04.2016 14:20
          • 13 kwietnia 2016 roku uczniowie klas pierwszych naszego gimnazjum obejrzeli w Zamojskim Domu Kultury spektakl pt. „Skąpiec”. Adaptacji sztuki Moliera dokonali artyści Narodowego Teatru Edukacyjnego z Wrocławia. Aktorzy przedstawili historię Harpagona – tytułowego Skąpca, dla którego pieniądze i dobra materialne stały się ważniejsze niż szczęście własnych dzieci. Uczniowie poznali głównego bohatera - nie tylko jego chorobliwe skąpstwo, ale także egoistyczny stosunek do najbliższych. (Harpagon swoją córkę - Elizę chce wydać za mąż za człowieka starszego, tylko dlatego że ten zrzekł się prawa do posagu dziewczyny. Natomiast Kleantowi- bez jego wiedzy i zgody- wybiera wdówkę.)  „Wędrowna trupa teatralna” – jak o sobie powiedzieli aktorzy -  w ciekawy sposób pokazała ponury obraz rodziny z XVIII wieku, a fragmenty sztuki zaprezentowała w konwencji komedii dell’arte. Po spektaklu młodzi widzowie mogli wysłuchać wykładu  na temat historii teatru w  XVIII wieku.  Była to z pewnością cenna i pouczająca lekcja języka polskiego.
          • Egzamin Gimnazjalny 2016

• 21.04.2016 15:38
          • Egzamin gimnazjalny składa się z trzech części. Pierwszy dzień to część humanistyczna, drugi - matematyczno-przyrodnicza, a ostatniego dnia gimnazjaliści zmierzyli  się z nowożytnym językiem obcym. 18 kwietnia część humanistyczna sprawdzała wiedzę z języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie, plastyki i muzyki. W drugiej części, która odbyła się 19 kwietnia, były zagadnienia z matematyki, biologii, geografii, chemii, fizyki i astronomii. Trzecia (20 kwietnia) część to dzień języków obcych, w Gimnazjum nr będzie to język angielski. Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Gimnazjaliści swoje wyniki poznają 17 czerwca. Wszystkim uczniom klas 3 Gimnazjum nr 3 im. Papieża Jana Pawła II życzymy maksymalnej liczby punktów.