• Patriotyczny happening - „żywa flaga”

• 09.11.2016 15:37
          • 08 listopada, po raz drugi Wydział Oświaty Urzędu Miasta Zamość zorganizował patriotyczny happening, związany z obchodami święta Odzyskania Niepodległości. Pod schodami ratusza spotkało się ponad 2500 osób. Wszyscy wspólnie wykonali flagę – w dwóch opcjach oraz logo Zamość Twierdza Otwarta. Cały happening trwał ponad 2 godziny. Uczestnikami byli uczniowie wszystkich szkół ponadgimnazjalnych i starszych klas gimnazjów. Nasze gimnazjum reprezentowały wszystkie klasy pierwsze pod opieką wychowawców, pedagoga szkolnego oraz opiekunów Samorządu Uczniowskiego klas pierwszych i trzecich.
            Tekst i foto : Marzena Głąb
          • II wojna światowa – prezentacja uczniów

• 08.11.2016 13:20
          • W dniach 17-26 października uczniowie klasy 3A: Kamila Dudek i Bartłomiej Litwin przedstawili w klasach 1-3 gimnazjum prezentacje na temat Polski Wrzesień 1939. Uczniowie poszczególnych klas z zainteresowaniem słuchali informacji o wydarzeniach 1 Września, 17 Września,27 Września 1939 roku. Zapoznali się z opisem Kampanii Wrześniowej oraz najważniejszymi wydarzeniami historycznymi II wojny światowej. Obejrzeli autentyczne zdjęcia z tego okresu historycznego i usłyszeli wspomnienia ludzi, którzy przeżyli tragedię września. Przedstawiony materiał jest dodatkowym tematem, którego nie obejmuje program nauczania, lecz kształtuje postawy patriotyczne oraz świadomość historyczną młodzieży szkolnej.
          • MICHAŁ MĘKAL RADNYM MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA ZAMOŚĆ

• 30.10.2016 22:32
          • W dniu 27 października 2016 r. o godz. 12.00 w sali Consulatus w Urzędzie Miasta Zamość przy ul. Rynek Wielki 13 odbyła się VIII sesja Młodzieżowej Rady Miasta Zamość na kadencję 2015 – 2017. Podczas spotkania uczeń naszej szkoły Michał Mękal (1B), który został wybrany w szkolnych wyborach na zasadach ogólnych złożył ślubowanie radnych wstępujących do Młodzieżowej Rady Miasta. Po podjęciu uchwał w sprawach wyboru Przewodniczącego, Wiceprzewodniczącego, Sekretarza Młodzieżowej  Rady Miasta został złożony pierwszy wniosek do realizacji. Zebranie przeprowadził  Przewodniczący Rady Miasta Zamość pan Wojciech Matwiejczuk. Test i foto : Marzena Głąb – opiekun Samorządu Uczniowskiego klas I
          • Udział w obchodach 95-lecia Książnicy Zamojskiej

• 28.10.2016 17:50
          • 26 października 2016 r. w Książnicy Zamojskiej im. Stanisława Kostki Zamoyskiego w Zamościu przy ul. Kamiennej 20 odbyło się  święto Biblioteki Publicznej. Uroczystości jubileuszowe  otworzyło wystąpienie okolicznościowe Dyrektor Książnicy Zamojskiej, Danuty R. Kawałko.Obchody swoją obecnością zaszczycili m.in: Posłowie na Sejm RP – Genowefa Tokarska, Kornelia Wróblewska, Sławomir Zawiślak, Prezydent Miasta Zamość – Andrzej Wnuk, Przewodniczący Rady Miasta Zamość – Jan Matwiejczuk, Radni Rady Miasta Zamość: Marek Kudela, Piotr Kurzępa, Dorota Nowosad, Wanda Sędłak, Rafał Zwolak, Marta Pfeifer, Krzysztof Sowa, Adam Kutyła, Maria Stręciwilk – Gościcka, Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie – Tadeusz Sławecki, Prezes Stowarzyszenia Zamojskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku -Zofia Piłat,  bibliotekarze – pracownicy bibliotek publicznych z rejonu Tomaszowa, Hrubieszowa, Biłgoraja, dyrektorzy szkół , nauczyciele bibliotekarze i inni zaproszeni goście. W imieniu  nauczycieli, uczniów   i rodziców Zespołu Szkół  nr3 pani dyrektor Teresa Sołowiej pogratulowała wspaniałego jubileuszu, przybliżyła wieloletnią współpracę naszych szkolnych bibliotek z Książnic  i realizowanych wspólnie projektów.W jubileuszowym spotkaniu uczestniczyły panie Elżbieta Smorowska i Renata Bałabuch – nauczyciele bibliotekarze.Głównym punktem programu uroczystości było seminarium poświęcone współczesnemu czytelnictwu. „Problemy współczesnego czytelnictwa” wygłosił dr Roman Chymkowski z Uniwersytetu Warszawskiego, przemówienie „Dyskusyjne Kluby Książki a czytelnictwo”,  zaprezentowała Joanna Chapska z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie. Swoje wystąpienie zatytułowane „Niedobór i nadmiar. Czytelnictwo a rynek wydawniczy z perspektywy recenzenta” przedstawił  krytyk literacki – Jarosław Czechowicz. Tej jubileuszowej uroczystości  towarzyszyły wystawy: Kolekcje w zbiorach Książnicy Zamojskiej prezentująca część zasobów bibliotecznych utworzonych m.in. z prywatnych zbiorów bibliofilskich oraz Wydawnictwa Biblioteki Publicznej w Zamościu – ekspozycja ukazująca publicystyczno-wydawniczy dorobek zamojskiej biblioteki. Tekst i foto: Elżbieta Smorowska nauczyciel bibliotekarz

• Msza święta - Dzień Papieski

• 27.10.2016 18:25
          • Dnia 25.10.2016. społeczność Zespołu Szkół nr 3 wraz z pocztami sztandarowymi uczestniczyła we Mszy świętej kończącej obchody Dnia Papieskiego .Mszę świętą w intencji nauczycieli, uczniów celebrował ksiądz W. Galant; proboszcz parafii, który jednocześnie pełni funkcję kapelana Rodziny Szkół  im. Papieża Jan Pawła II w diecezji Zamojsko- Lubaczowskiej. Oprawę liturgiczną oraz muzyczną przygotowała młodzież gimnazjum. W wygłoszonym kazaniu ksiądz proboszcz zwracając się  do zebranych w świątyni powiedział, że jest dumny z wyboru Papieża - Polaka na  patrona szkoły. Przedstawił też cechy ojcostwa, o których Jan Paweł II nauczał i realizował w swoim życiu. Właściwie pojęty autorytet ojca, dawanie świadectwa dojrzałego życia chrześcijańskiego, odpowiedzialność to przykłady godne naśladowania.