• „Betlejem to my sami“

• 22.12.2016 13:23
          • Boże Narodzenie jest czasem, w który stajemy się dla siebie bardziej życzliwi. Tradycyjnie, jak co roku, aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt nasza szkoła przygotowała jasełka. Celem przedstawienia było ukazanie właściwego sensu świąt,który we współczesnym świecie bardzo często ogranicza się do zakupów i prezentów pod choinkę. „Betlejem to my sami“ – tytuł oraz treść jasełek ukazały jak ważna jest tak naprawdę sfera duchowa i to, że Bóg się rodzi w każdym z nas i każdego dnia w naszej codzienności poprzez dobre uczynki. Bo zawsze kiedy pozwolimy, by Bóg pokochał innych przez nas jest Boże Narodzenie. Grę uczniów dopełniły przepięknie zaśpiewane kolędy i pastorałki. W spotkaniu uczestniczył ks. biskup Marian Rojek i ks. prałat Wiesław Galant. Pani dyrektor złożyła wszystkim zebranym świąteczne życzenia i nastąpiło dzielenie się opłatkiem.

• Wernisaż Franka

• 17.12.2016 20:01
          • Dn. 7.12 2016 r. w Galerii Młodych „Okrąglak“ odbył sie wernisaż wystawy oraz pokaz mody ucz. kl Ic Franciszka Drozdowskiego.
          • 35. rocznica wprowadzenia stanu wojennego

• 04.01.2017 10:27
          • Poczet sztandarowy gimnazjum reprezentował szkołę w uroczystej Mszy Św. w kościele Św.  Mikołaja w Zamościu. Mszę  celebrował Biskup Marian Rojek a oprawę Mszy zapewnił związek NSZZ Solidarność oraz chór pracowników zakładu karnego w Zamościu.Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystej Gali w Zamojskim Ratuszu. Wystąpili w Sali Consulatus, przypominając bolesną historię ojczyzny sprzed 35 lat. Chór zaśpiewał „Mury” i „Obławę” Jacka Kaczmarskiego – zwanego Bardem Solidarności, a młodzi artyści odegrali wzruszającą pantomimę, obrazującą tragiczną sytuację polityczną Polski w latach 80’. Słowami poetów - Czesława Miłosza „Który skrzywdziłeś” i Adama Asnyka „Póki w narodzie myśl swobody żyje” - oddali atmosferę grozy stanu wojennego. Młodzi artyści zostali docenieni przez zgromadzonych gości i nagrodzeni gromkimi brawami.
          • VII Zbiórka żywności „Polacy - Rodakom”

• 09.12.2016 16:51
          • Społeczność szkolna naszego gimnazjum wzięła udział w akcji charytatywnej „Polacy -  Rodakom”. Akcja odbyła się w dniach 16.11.2016-05.12.2016. pod opieką pani Jagody Mazurek.  Młodzież naszej szkoły przynosiła żywność na paczki świąteczno –noworoczne dla polskich rodzin. Zebrano słodycze, kakao, konserwy mięsne, makaron, cukier, kaszę, ryż, małe zabawki. Bardzo miłym akcentem były dołączone do darów kartki z życzeniami świątecznymi. Wszystkie zebrane dary zostały przekazane dnia 07.12.2016 roku przez panią Jadwigę Mazurek szkolnego koordynatora akcji, naszego przedstawiciela Młodzieżowej Rady Miasta - ucznia klasy 1B Michała Mękala oraz opiekuna Samorządu Uczniowskiego klas pierwszych pani Marzeny Głąb przedstawicielom Młodzieżowej Rady Miasta. Paczki świąteczno – noworoczne zostaną przekazane Polakom znajdującym się w trudnej sytuacji, mieszkającym za wschodnią granicą, a szczególnie na Ukrainie.  Wydarzenie zostało objęte patronatem Stanisława Gogacza ( Senatora RP) oraz Młodzieżowej Rady Miasta Zamość. Tekst i foto: Marzena Głąb